Jump to content

Domaći metal kultovi devedesetih


Ајлин

Recommended Posts

 

 

Posle splitkasete sa Suspiriom su snimili demo Educationaly Motivating Electric Shock, na njemu je za bubnjevima bio drugi bubnjar, demo ima 10 pesama, ima i pesama na srbskom ( izmedju ostalog i grind obrada El .Orgazma - Nebo ) i za mene je to najbolji grindcore sa malo deatha ikada snimljen ovde

 

 

Uh, kakav razbijacki demo, pa to sam slusao dan i noc...obrada El. Org. (Nebo) je fenomenalna! Kao i ceo demo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hocu? Necu! legende. Protiv zidova, nacionalizama i rata!

 

 

Stari H?N! jesu legende, njihov kasetni album - Srpski San je tekstualno najbolji hc album sa ex-yu prostora a ta singlica Protiv Zidova Nacionalizama I Rata je kultno ostvarenje..H?N! su prvi uradili jedan hc dis, diss je bio na Jelenu Ideju i na celu tu " ako si hardcore moras da radis na engleskom " pricu koju su forsirali bghc bendovi, pre svih Dead Ideas ( tacnije pevaljka Jelena ) i Definite Choice. Diss se zvao Speak English Or Die. Ovo sto danas H?N! rade je i tekstualno i muzicki ispod nivoa koje su postavili sredinom devedesetih, ali ok ,vise nisu isti ljudi sad u bendu, samo je pevac ostao od stare postave, a i on kako sam nacuo ce napustiti bend.

 

Educationaly Motivating Electric Shock je zakon album, demo, sta vec. imao sam ga na kaseti, trebao bih negde skinutu i audio..

 

 

najbolje je reci - kasetni album.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I jos jedna stvar vezana za Mortuus i Hocu?Necu!...u H?N! je sve vreme svirao gitaru Mikara koji je u isto vreme bio i gitarista Mortuusa, a na Mortuusovom Educationaly Motivating Elecrtic Shock je bubnjeve chukao Pop ( bubnajr i glavni tekstopisac H!N? ). Meshali su se clanovi bendova sa te kraljevacke scene plus su svi davali tekstove Totalnom Promasaju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li neko zna nešto o bendu DRIFT Nema ih nigde čak ni na Metal arhivama

 

Odlični su bili Death sa nekim DOOM elemtima imam kasetu izdato 1994 Incisions baš sam danas pustio opet nakon toiko godina .

 

 

A to za Dead Joker pa šta da kažem osim pohvale Venture pa to je stvarno kult, imam jedno pitanje možda Tomba može da mi opdgovori

 

u vezi te kasete venture ima dva različita omota ja imam onaj obični beli sa crnim slovima Dead joker popreko a vidim da ima i sa likom neke devojke .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prvo za Drift..Incisions je odlican album, likovi sto su to izdali su izdavali i prve Six Pack albume...U Driftu je svirao neko iz Acroholie cini mi se, vrteli su se dosta po fanzinima tada ali ih nisam gledao live.

 

A ovo za Dead Joker...razlika je u izdanju i reizdanju, prvo je kaseta izasla za West Force 1994 ( pisao sam malo o tome na prethodnoj strani ) a to sa omotom gde je lik neke cure su clanovi benda reizdali 1997.

 

Vidim da se po netu taj Venture materijal naziva demom ( za zapad je demoo sve sto se ne pojavi na cd ili vinilu, sto je i normalno ), za nas 1994. je to bio kasetni album.

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posle splitkasete sa Suspiriom su snimili demo Educationaly Motivating Electric Shock, na njemu je za bubnjevima bio drugi bubnjar, demo ima 10 pesama, ima i pesama na srbskom ( izmedju ostalog i grind obrada El .Orgazma - Nebo ) i za mene je to najbolji grindcore sa malo deatha ikada snimljen ovde ( bolje od Acroholie definitivno ).

 

uhhh kako je ovo dobar demo :rockdevil: definitivno najbolji srpski grind :da: a i produkcija je prejebena, moraću da izvučem mp3cu i podsetim se gradiva :da::rockdevil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slazem se za produkciju...u to vreme svi kraljevacki bendovi su snimali kod Vuje u Cesnjaku i nisu bas bili zadovoljni produkcijom ...ali ovaj Mortuusov Educationaly...je bas dobro odradjen produkcijski, i mogu da kazem da je to najbolja produkcija koju je Vuja odradio nekom kv bendu ( ako izuzmemo kasnije Punished ).

Share this post


Link to post
Share on other sites

U Driftu je svirao bubnjeve Uros Smiljanic (Acroholia, Vol Zero, Disfigured i mnogi drugi metal i ne metal bendovi) uspeo sam da ga kontaktiram, obecao mi je da ce mi uploadovati Drift-ov jedini album, postavicu ovde link kada to ucini...

 

@Tomba La Bomba, kazes ti si izdao album Dead Joker-a, jel mozes da mi skeniras taj prvobitni omot, ja imam ovaj omot reizdanja. Ujedno ako znas puna imena i prezimena clanova napisi ih ovde da bi to arhivirao, ili jos bolje ako si u kontaktu sa nekim od clanova daj mi mejl/spejs pa da ih sam priupitam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Procitao sam na nekom metal forumu malopre da je Dead Jokeru neka kuca iz Nemacke izbacila cd sa Venture materijalom...

tragom te informacije sam malo kopao po netu i zaista sam nasao jednu recenziju tog diska...

samo sto se sada materijal zove Venture - Act II ....

kako citam u recenziji, ne pise ni godina objavljivanja tog cda a recenzent se zali da su diskovi nesto losijeg kvaliteta...

u svakom slucaju koga zanima vishe o tome moze da kontaktira izdavaca na sledecu adresu ( posto nigde nije stavljen nikakav email ili sajt )

 

m.u.d., Postfach 1167, 73110 Hattenhofen , Deutschland

 

cena diska je 15 $ ...

 

i mislim da znam ko stoji iza tog izdanja, nisam 100 % siguran ali bih rekao da je to jedan lik koji je isto bio u West Force.

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

U Driftu je svirao bubnjeve Uros Smiljanic (Acroholia, Vol Zero, Disfigured i mnogi drugi metal i ne metal bendovi) uspeo sam da ga kontaktiram, obecao mi je da ce mi uploadovati Drift-ov jedini album, postavicu ovde link kada to ucini...

 

@Tomba La Bomba, kazes ti si izdao album Dead Joker-a, jel mozes da mi skeniras taj prvobitni omot, ja imam ovaj omot reizdanja. Ujedno ako znas puna imena i prezimena clanova napisi ih ovde da bi to arhivirao, ili jos bolje ako si u kontaktu sa nekim od clanova daj mi mejl/spejs pa da ih sam priupitam.

 

Mogu ja da pomognem

 

Picture018.jpg

 

Zadnja

Picture019.jpg

 

Evo i Drift

Picture020.jpg

 

Drift zadnja

 

Picture022.jpg

Edited by dudi
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Dudi, hvala druze, ovo ce mi zaista pomoci da uredno arhiviram izdanja, ako samo mozes jos za onu kasetu Bloodbath Frustrations album da skeniras u vecoj rezoluciji, pa da i njega arhiviram, na onim prethnodnim skenovima su jako mala i mutna slova, tacnije nista se ne razaznaje sem naslova pesama, izdavacke kuce i kataloskog broja. :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

@theory pa cutis ko zaliven a vec si mogao da postavis ovde link da ostali to cuju. :no:

 

@dudi ne vredi isti je to sken, previse muljava slova, ako ne mozes da skeniras barem mi prekucaj deo bukleta sa kreditima (gde pisu imena clanova, gostiju, producenata, snimatelja itd.) to je ujedno poslednja stranica kod prve slike.

 

Dobio od Urosa mp3 Acroholia i njihov sporedni projekat Kakofonija:

A ovde imaš split kazetu koju su izdali Acroholia i Kakofonija (tj. koju je kao takvu distribuirao... neko... ne sećam se ko, valjda Abnormal Tapes)
http://www.megaupload.com/?d=VD4JBD5G

Kakofonija krece od 24 pesme pa nadalje, nisu obelezeli dobro izvodjace, imaju cak i Godflesh obradu! Inace snimak je malo losiji, mada ne mari, ujedno ima i omot, taman cu da ovo arhiviram ovih dana. :opusteno:

Share this post


Link to post
Share on other sites

@theory pa cutis ko zaliven a vec si mogao da postavis ovde link da ostali to cuju. :no:

 

@dudi ne vredi isti je to sken, previse muljava slova, ako ne mozes da skeniras barem mi prekucaj deo bukleta sa kreditima (gde pisu imena clanova, gostiju, producenata, snimatelja itd.) to je ujedno poslednja stranica kod prve slike.

 

Dobio od Urosa mp3 Acroholia i njihov sporedni projekat Kakofonija:

http://www.megaupload.com/?d=VD4JBD5G

Kakofonija krece od 24 pesme pa nadalje, nisu obelezeli dobro izvodjace, imaju cak i Godflesh obradu! Inace snimak je malo losiji, mada ne mari, ujedno ima i omot, taman cu da ovo arhiviram ovih dana. :opusteno:

Acroholia nema temu :o

Share this post


Link to post
Share on other sites

@theory pa cutis ko zaliven a vec si mogao da postavis ovde link da ostali to cuju. no.gif

 

@dudi ne vredi isti je to sken, previse muljava slova, ako ne mozes da skeniras barem mi prekucaj deo bukleta sa kreditima (gde pisu imena clanova, gostiju, producenata, snimatelja itd.) to je ujedno poslednja stranica kod prve slike.

 

Dobio od Urosa mp3 Acroholia i njihov sporedni projekat Kakofonija:

http://www.megaupload.com/?d=VD4JBD5G

Kakofonija krece od 24 pesme pa nadalje, nisu obelezeli dobro izvodjace, imaju cak i Godflesh obradu! Inace snimak je malo losiji, mada ne mari, ujedno ima i omot, taman cu da ovo arhiviram ovih dana. musik20.gif

 

 

Vojvodo pitaj Urosa da li ima u mp3 formatu Groovy Chickadee ( ili se vec tako nesto slicno pishe )...nisam siguran da li je on svirao sa njima ( a i nisu metal vec dobar punkpop ) ali znam da je valjao njihovu kasetu svojevremeno i da je taj materijal bas dobar.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema on nikakve veze sa tim bendom, inace izdata je pre nekoliko godina kompilacija tog benda za multimedia records, cini mi se da je remasterizovano izdanje bilo, ali posto nista nisam znao o njima (sem da u njemu Uros nije cukao bubnjeve ili pevao) nisam ni imao volje ni novca da kupim disk, ako ti treba mp3 najlakse ces to naci preko rapidserbiaforuma.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da muzicki nema veze sa njima samo je podrzavao to sta rade i valjao kasete ili razmenjivao kasete...a bend je odlican, imam kasetu negde , nema veze sto Uros nije svirao sa njima, nije merilo kvaliteta nekog benda da li je sa njima svirao Uros ili nije ( pa Uros je covek diskutabilnih bubnjarskih kvaliteta, sto je i sam priznavao...zbog th svojih diskutabilnih bubnjarskih kvaliteta je oteran iz Brainstorma a na fin je nacin odstranjen iz Hogara ).

Edited by Tomba La Bomba

Share this post


Link to post
Share on other sites

Urosa gotivim jer mi je simpatican kao novinar, volim da citam njegove recenzije, kao muzicar je na drugom mestu, ne smatram ga za nekakvog nadri talentovanog bubnjara, vec nekog sa stazom, ipak malo je ljudi da su bili u toliko bendova i na toliko izdanja ovde u Srbiji kao on.

Ajde bas cu da potrazim taj Groovy Chikadee kad ga toliko nahvali.

P.S. Sta bi sa onim Dead Ideas albumom sto nije izdati, nadje li mp3?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pazi nisam cuo tu kompilaciju za multimediju, ali sam imao ( i josh negde valjda imam ) kasetu iz sredine devedesetih ...i dobro je , nema sta. nije to ni punkpop, jeste ono melodic, ali je cvrsto, zanimljivo uglavnom, dobro ce ti leci garant.

Reci mi da li Uros pise za neki casopis-magazin ili ne ?

Sto se DI Multicoloured minds tice, nisam zaboravio , potrazicu to cim dodjem gajbi, malo se oduzilo, ali oko Bozica nadam se.

Javljam sta god da je u pitanju sa tom kasetom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...