Jump to content

Domaći metal kultovi devedesetih


Ајлин

Recommended Posts

Uroseva recenzija novog Slayer albuma za popboks. Uglavnom za njih pise recenzije i kolumne o stripovima i knjigama s vremena na vreme, ima i svoj blog cvece zla, samo sto je premestio sada ne neki drugi blogerski servis, pa ga nisam pratio neko vreme, tu je uglavnom pisao o video igrama.

Mislim da je tokom 90-ih imao cak i svoj fanzin, warpigs mu je bio naziv ako me secanje dobro sluzi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sasvim dobra recenzija, ako je nesto krasilo Urosa to su dobre recenzije izdanja i live nastupa.

Da, imao je svoj faznin, dobro se secas War Pigs se zvao, izalso je 6 brojeva cini mi se i to je bio bas bas dobar fanzin, sa puno recenzija a manje intervjua...matreijal za broj koji nikada nije izasao je Uros dao svojoj tadasnjoj ( a mozda i sadasnjoj ) svastici Milici koja je zajedno sa nekim svojim materijalom to objavila u svom Under The Hood fanzinu...Pisao je Uros dosta i za druge fanzine, sto recenzije sto kolumne a najjaca su mu bila suceljavanja stavova sa anarhistima ( pogotovo Galetom iz S.Palanke )...Uros Smiljanic je sam po sebi kult :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Je'l ste pominjali Totalni Promasaj? Super bend.

 

Spominjao sam ih u okviru jednog posta koji je zakacio kraljevacku scenu, ali Totalni Promasaj ( kao i H?N!, Smudos, Sedativ ) nisu mjetal....ali svako ko voli angazovani hc/punk mora da nadje bilo sta od ovog benda...imaju cd ( na japasnkoj HG Fact etiketi ) a od njihovog opusa bih izdvojio i live kasetu ( koja fenomenalno zvuci ) sa turneje koju su odsvirali po Sloveniji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Zlatko - srećom pa nisam dama :P

Šalim se, nisam se uvredila taman posla, ako nekog boli uvo za godine to sam onda ja.

Pitaj Jaroslava koliko imam godina a koliko je mislio da imam dok mu nisu rekli :haha:

 

 

Vidi ga ovaj Feniks ptičurina što zajebava :P Umesto što mene zezaš sedi u ta kola pa dođi šmekeru da te vodim u kafanu, aman.

 

 

 

 

Nisam znala, ali izgleda da je Keri ex-Bloodbath sa nama na forumu. Javi se Keri :haha:

Imam jos kuci video snimak Bloodbath i Ludilo iz Tuzle. Vrhunski koncert u Tuzli. Ludilo je sviralo i par stvari od Sodoma.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Toxic od Bloodbatha mi je zakon i dan danas, a Dead Ideas...bili su uvezbani na svirkama, materijali su im bili bas dobri, jedino sto je Jelena imala predugacak jezik pa je pricala i sta treba i sta ne treba.

 

SLAZEM SE 101%.

Imali su i imidz i scenski nastup. Steta za njih. HELLER je uvijek bio mala maca za njih.

I ANNATHEMIN Killer machine je super.

Share this post


Link to post
Share on other sites

SLAZEM SE 101%.

Imali su i imidz i scenski nastup. Steta za njih. HELLER je uvijek bio mala maca za njih.

I ANNATHEMIN Killer machine je super.

 

Heller mi je bio gotivan u to vreme mnogo...al sad kad se setim tih tekstova Hellera, ja se smejem xaxaxaxa, svecu ti palim grob cu ti razvalim xaxaxaxaxa.

A Annathema, meni je bolji Empire Of Noise od prvog albuma..sta znam, taj prvi album su prenaduvali Polzovici u to vreme pricama da je thrash a nije bio thrash ( imao je elemnte i uplive u thrash ali cist thrash kako su to ta braca polzovic pricali nije bio...vishe cvrsci heavy ).

Ja sam gotivio Demoniac tada, ali sad mislim da je glas pevaca morao da bude mnogo zesci i cvrsci nego sto je bio, Ljuba jeste bio dobar lik al je promasio pravac nije ono glas za takav metal nego vishe za neki sweet-glam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Šta je pričala?

 

 

Bila je Jelena politicki korektna, nemoj to da mislis...i u sushtini imao sam prilike da je upoznam, radili smo i neke intervjue i mogu da kazem da je ona jedna ok i bezazlena osoba...ali njeno shvatanje hardcorea je bilo otprilike ovo : Ja i Aca Choice zivimo imaginarnim zivotom nekih likova iz Njujorka...tako da je laprdala kako se hardcore moze raditi samo na engleskom jeziku ( sto naravno da je glupost sama po sebi, zato je i popila diss ), na certu DI / KBO! je pravila veshtacke podele izmedju punka i hardcorea, prozivala sa bine Ko je doshao da gleda KBO sad moze slobodno da izadje pa su je punkeri zbog toga pljuvali...prosto receno, glupirala se bezveze s vremena na vreme.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ali ako zanemariš to, i dalje su Dead Ideas mnogo dobrih stvari napravili. A svirke, aoooo... Mislim da sam već pisala, na njihovoj svirci u Omu Domladine prvi put u životu sam osetila granicu bola :haha:

 

Ja sam gotivio Demoniac tada, ali sad mislim da je glas pevaca morao da bude mnogo zesci i cvrsci nego sto je bio, Ljuba jeste bio dobar lik al je promasio pravac nije ono glas za takav metal nego vishe za neki sweet-glam.

 

Meni se i dalje čini da nije Ljubin glas bio problem nego oni mučeni bubnjevi i blede gitare.

Share this post


Link to post
Share on other sites

negde sam i ja cuo za to. secam se da je u intervjuu za (valjda) ukus nestasnih izjavila kako smf nisu hc...kao "kobasice i hc, ne moze to zajedno" icon_mrgreen.gif

 

 

Da u ukusu nestashnih je bio taj intervju gde je pricala kako se hc ne moze!! raditi na srbskom...a sto se smf tice, vidis laprdala je i za njih a onda DI nastupa zajedno sa SMF na neom festivalu u Paracinu, znaci dele istu binu...pa ako ti vec smeta neki bend onda sa njim nemoj da nastupash nigde zajedno.

 

Ali ako zanemariš to, i dalje su Dead Ideas mnogo dobrih stvari napravili. A svirke, aoooo... Mislim da sam već pisala, na njihovoj svirci u Omu Domladine prvi put u životu sam osetila granicu bola icon_smile.gif

 

 

 

Meni se i dalje čini da nije Ljubin glas bio problem nego oni mučeni bubnjevi i blede gitare.

 

 

Slazem se da su DI zvucali uzivo ko sat, kidanje nema tu shta, samo zlonameran moze da kaze suprotno, bilo da je Nino sviirao sa njima bilo Kojot, bilo da su nastupali kao petorka sa Limom ( nesto ranije ) ili kao cetvorka, svejedno je to, uzivo su bili extra...secam se i neke svirke gde su proslavljali jubilarni nastup, otvarao se i neki shampanjac...

Inace sad sam se setio, na kompilacijskoj ploci Tito Nikada Vise ( koju je izdao Gvido a na kojoj se osim DI nalaze i Brainstorm, Destilacija Mozga, E.H.E., Ekstremisti, URGH !, Overdose, Pogibija i Daydream cini mi se ) oni su se pojavili sa pesmom Illussion koja se nalazila na nikda objavljenom Multicoloured Minds materijalu.

 

A sto se Demoniaca tiche - produkcija Touch The Wind je uzas zivi, gitare nejake, bubanj - ritam mashina slabashan...ali na demu pre albuma je produkcija bila extra...dok je Ljubo uvek bio premekan i garant da je pevao neko drugi u Demoniacu da bi Demoniac zvucao mnogo mocnije i zesce nego sa Ljubom.....On je bio ko Joe Beladona, covek koji je zalutao u thrash metal band.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Heller mi je bio gotivan u to vreme mnogo...al sad kad se setim tih tekstova Hellera, ja se smejem xaxaxaxa, svecu ti palim grob cu ti razvalim xaxaxaxaxa.

A Annathema, meni je bolji Empire Of Noise od prvog albuma..sta znam, taj prvi album su prenaduvali Polzovici u to vreme pricama da je thrash a nije bio thrash ( imao je elemnte i uplive u thrash ali cist thrash kako su to ta braca polzovic pricali nije bio...vishe cvrsci heavy ).

Ja sam gotivio Demoniac tada, ali sad mislim da je glas pevaca morao da bude mnogo zesci i cvrsci nego sto je bio, Ljuba jeste bio dobar lik al je promasio pravac nije ono glas za takav metal nego vishe za neki sweet-glam.

Tacno tako. Onaj vokal je bio poprilicno sladunjav. Cak je bila i hrabrost na onu muziku nakaciti takav vokal, samo mi nije jasno koja im je bila ciljna publika. Taj drugi album Anntheme nijesam slusao ili sam zaboravio.

 

Bila je Jelena politicki korektna, nemoj to da mislis...i u sushtini imao sam prilike da je upoznam, radili smo i neke intervjue i mogu da kazem da je ona jedna ok i bezazlena osoba...ali njeno shvatanje hardcorea je bilo otprilike ovo : Ja i Aca Choice zivimo imaginarnim zivotom nekih likova iz Njujorka...tako da je laprdala kako se hardcore moze raditi samo na engleskom jeziku ( sto naravno da je glupost sama po sebi, zato je i popila diss ), na certu DI / KBO! je pravila veshtacke podele izmedju punka i hardcorea, prozivala sa bine Ko je doshao da gleda KBO sad moze slobodno da izadje pa su je punkeri zbog toga pljuvali...prosto receno, glupirala se bezveze s vremena na vreme.

 

Vjerujem da se Vuja zaprepastio tada !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tacno tako. Onaj vokal je bio poprilicno sladunjav. Cak je bila i hrabrost na onu muziku nakaciti takav vokal, samo mi nije jasno koja im je bila ciljna publika. Taj drugi album Anntheme nijesam slusao ili sam zaboravio.

 

 

 

Vjerujem da se Vuja zaprepastio tada !

 

 

Lepo si rekao, trebalo je imati hrabrosti pa glam-sweet vokal staviti preko onakve zike...Jeste Ljubo dobar pevac sve to stoji ali to nije glas za thrash metal...kazem, isto ko Beladona iz Anthraxa.

 

A Vuja...pa sta znam , ne bih rekao da se zaprepastio, uzeo je on tada parice za nastup i briga ga bilo shta Jelena laprda :)

Ali su se zaprepastili mnogo likovi koji na punk i hardcore gledaju kao na dve grane jednog drveta...dok su neki punkeri pljuvali na Jelenu, a ni kriv ni duzan je slajmare zakacio i basista Darko koji je hteo da smiri situaciju i opere Jelenine fleke.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trazio sam po tjubu da nadjem spot za DI pesmu War Games ali nema pa nema, cudi me da to niko nije uploadovao...

nasao sam samo ovo

 

 

i nesto uzivo sto me je jako iznenadilo i obradovalo

 

 

 

 

Naravno da na tjubu ima maltene svih njihovih pesama ( osim sa prvog singla i neobjavljenog multicoloured minds lp-ja ) , a ako neko ima War Games spot neka ga postavi.

Edited by Tomba La Bomba

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...