Jump to content

Koji antivirus program koristite i zašto?


Apeiron

Recommended Posts

Neverovatno, ali nema ovde teme vezano za antivirusne programe.

 

Naime, desila mi se ogromna glupost, Kasperski Internet Security iz nekog samo njemu znanog razloga blokira nesto u Neru, da su diskovi prilikom narezivanja poceli da mi pucaju odmah na pocetku, samo izleti poruka "invalid block address". Ne znam ni zasto, ni kako, niti zasto tek nakon nekoliko godina koristenja i jednog i drugog softvera bez imalo problema, ali procitah negde na nekom forumu da je kaspersky razlog, i zaista, kad ga ugasim, disk se nareze normalno.

 

E sad, posto to zaista nervira, odlucih da promenim antivirusni program, pa mi recite, koje koristite, koji su najbolji, sa kojima ste zadovoljni? Da li Nod32, da li Avira, Avast... ? Instalirao sam Aviru, ali ne mogu da je registrujem da potraje licenca, cim prvi update definicija virusa uradi, odmah blokira licencu...

 

Dakle, dajte ideje, sta ciniti?

 

Pozz :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hm, a koliko moze valjati ako je free? Ipak imaju dve naprednije verzije koje prodaju, stoga mora da je losiji od njih...

 

Мени је Баал препоручио Авиру и све шљака како треба.

Што каже Маре, ништа не губиш ако пробаш.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo NOD. Efikasan, neprimetan, ne smara. Vise nego dovoljno.

 

A za Aviru prvi put cujem, a relativno pratim takve stvari.

Pitanje je kakvu antivirus bazu moze da ima i koliko je pouzdan, obzirom da je free, hmm.

 

NOD je ipak provereno resenje i nikad nisam cuo da je neko imao problema s istim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja koristim Nod32 i ZoneAlarm. Ta kombinacija je prilično dobra, dobro štiti od virusa i od malvera/spajvera i sličnih sranja. Možeš da probaš i to, pa ćeš već videti šta ti više odgovara.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A za Aviru prvi put cujem, a relativno pratim takve stvari.

Pitanje je kakvu antivirus bazu moze da ima i koliko je pouzdan, obzirom da je free, hmm.

 

Ne pratiš dovoljno. ;)

 

Avira Free već godinama bez ikakvog problema.

 

Btw. ZoneAlarm je možda i najveće đubre od tih programa za zaštitu. :)

Edited by trenje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne pratiš dovoljno. ;)

 

Avira Free već godinama bez ikakvog problema.

 

Btw. ZoneAlarm je možda i najveće đubre od tih programa za zaštitu. :)

 

Možda, ali na osnovu mog iskustva, jedino on ne propušta apsolutno nikakva sranja. Sa svim ostalim programima za zaštitu sam imao različitih problema. Ili previše opterećuju komp ili nisu efikasni ili nisu kompatibilni sa nekim drugim programima. Sa Alarmom nema takvih cimanja.

 

P.S.

kad smo već kod antivirusa:

Lokalizovan Nod32

Edited by Sha

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hoces da kazes da je crackovan?

Ne postoji veca glupost od crackovanog AV-a, koliko sam se samo nagledao crackovanih AV-a koji su prestali da rade, a korisnici toga nisu bili svesni.

 

 

Не знам да ли је крекован, комшија ми је инсталирао то чудо, ја сам користио NOD-а коме је пролазило све и свашта. Откада имам бит-а, немам никаквих проблема. Ја нисам ни знао за њега до пре два - три месеца, сад га не бих мењао па не знам.

Edited by Narsil

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...