Jump to content

Koji antivirus program koristite i zašto?


Apeiron

Recommended Posts

pokreni instalaciju eset smart security-ja,koliko se sjecam on izbaca sve sto ne treba iz sistema.

 

druga opcija je da skines neki total uninstaller ako vec neces rucno iz registry-ja da brises sve,pa ponovo instaliraj avast pa ga u kompletu skini sa tim uninstaller-om

 

moze jos i ccleaner ili tune up-ov registry cleaner da pomogne,ali ne bih racunao na to

Share this post


Link to post
Share on other sites

mislim da su ti cleaneri najveće softverske prevare ikada :haha:

 

a i ti razno razni unistalleri nikada ne odrade sve kako treba i uvek će neko sranje da se vuče posle toga

 

format je i otac i majka

 

imao sam nedje neki,mislim da je bio total unistaller,on je bio toliko dobar da mi nije trebala licenca za pola programa,kad istekne trial samo reinstaliram i sve jovo nanovo,mada mislim da je problem kod dimona samo sto ostaje entry u registriju kao da je instaliran,to svi ti uninstalleri skidaju.ja licno sam naucio kako da cistim rucno,uvijek imam bekap registry-ja na kompu (odradi ga i ccleaner) tako da nema zime.a nista jos nisi prosao kad nisi cistio zarazen hdd kome i format ne pomaze,skoro sam drugu spasio skoro nov 1tb seagate hdd koji je bio krcat i u medjuparticijama,padao je low level format.

 

DS:

 

ima checkbox tokom instalacije cini mi se "enable detection of potentially unwanted apps" ili slicno sranje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Avast se nekako obrisa, Komodo proradi, a bogami i system restore, samo je bio potreban jos jedan rezet.

 

Windows 8 ce da saceka, koristim 7icu. Iz nekog razloga sam mislio da 8 i ne moze da radi na mojoj masini (Athlon x2 64 5400+, 2 GB rama, itd)

Share this post


Link to post
Share on other sites

sve na cemu moze sedmica moze i osmica s tim da je osmica malko brza

 

avast je ok antivirus inace. neko ko cita ovu temu i te silne postove o brisanju avasta pomislio bi da je ne znam kakvo sranje hitno-za-obrisati u pitanju. ti problemi sa netom i sys ristorom koje ti seed imas nisu uobicajeni afaik

Share this post


Link to post
Share on other sites

zavisi od sistema do sistema koja je brza,npr kod mene je znacajno jer sedmica ima thread parking brutalno los,dok je to u osmici i derivatima ispeglano,a sumnjam da bi nejgov athlon znacajno brze radio na osmici.nisam poredio RAM konzumaciju,to bi trebalo da bude presudan faktor jer ima samo 2 gb

Share this post


Link to post
Share on other sites

sve na cemu moze sedmica moze i osmica s tim da je osmica malko brza

 

avast je ok antivirus inace. neko ko cita ovu temu i te silne postove o brisanju avasta pomislio bi da je ne znam kakvo sranje hitno-za-obrisati u pitanju. ti problemi sa netom i sys ristorom koje ti seed imas nisu uobicajeni afaik

 

Trazeci resenje sam nasao gomile ljudi koji se zale na to na netu, ali generalno antivirusi brljaju po drajverima i registryjima gde im nije mesto, tako da to verovatno moze da se javi i kod drugih. Meni se razjebo komp vrlo slicno tome jednom posle uninstalla AVGa, tako sam i presao posle na Avast xD

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 5 months later...
  • 1 year later...

Једно питање за рачунарске стручњаке. Пошто се не разумем много у рачунаре да ли неко може да ми препоручи неки релативно добар антивирус програм који може да се скине са нета и који је бесплатан? До ове године сам имао бесплатну верзију Авире али од пре пар дана,тачније од 31.12. прошле године,траже да се плаћа да би могао да је користим. С обзиром да ми не пада на памет да плаћам било шта убацио бих неки други антивирус али не знам који,па ако може неки савет био бих веома захвалан. Наравно,да не буде нека пробнаа верзија од 30 дана и ај ћао :) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probaj portabl antivirus, znači Emsisoft Emergency Kit ili Comodo Cleaning Essentials. Dobro, može i Malwarebytes.

 

Mada, ako ubaciš uBlock Origin u Firefox ili Pale Moon, nikakav antivirus ti neće biti potreban.

 

Obavezno izbegavati AVG, jer su i sami priznali da istorijat surfovanja korisnika prodaju trećim stranama (čitaj NSA).

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...