Jump to content

Valkyrja


Grobodan

Recommended Posts

E, ovako fegeti moji dragi - svi znate da je prvi album bio veoma dobar Swedish styled BM, na Contamination je bend došao do malo originalnije svirke, ali ruku na srce, pomerili su se ka religious BM stilu i Watain like zvuku, recimo Casus eri (ne kažem da je rip off!). Dosta dug album, traje oko sat vremena sa pesmama oko 7 minuta pa se mora koncentrisano slušati da se ufati nit. Još sam u fazi apsorbovanja, ali mogu reći da sam zadovoljan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I mene je prvi album vise nego prijatno iznenadio. Bas me nedavno zapade da radim recenziju reizdanja, a pojma nisam imao da novi samo sto nije. :D

Ja kad sam ga ovdje svojevremeno ishvalio, svi sem groba su bili u fazonu 'pffffff, bzv, overated isl'. A sad sa relidzious vajbom, ocekujem horde hvalospjeva i glorifikaciju benda od prvih demo snimaka.

 

A ti grobe, nemoj vise da spominjes album. Povezujuci recenziju sa onom pjesmom na majspejs, ne mogu docekati jebeni link.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad smo kod demosa, imaš linkove za to?

 

Btw, ne mislim da je ovo religious BM u nekom kvazi intelektualnom-poslednji FM fazonu, ovo je pravo BM krljanje, samo nosi takav vajb i strukture pesama su malo složenije. Već vidim da će se ovde koplja lomiti oko albuma, jedva čekam da curne.

Uz malo sreće, Valkyrja vrlo lako može postati the next big thing.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Valkyrja - svedski black metal bend, vrlo zajeban. Mislio sam na osnovu naziva da su neki pederski folkish bm, kad ono razbijaci. Gitarista i bubnjar sviraju na live nastupima Odnskapta(mog omiljenog benda), i za sad su izdali jedan full lenght 'The Invocation of Demise'. Album je odlicno odsviran i mocno produciran, a muzika je nesto izmedju Dissection, Dark Funeral, Marduk, 1349.. brzi riffovi i bubnjevi, ponekad uleti neki solo il akustika. Vokal je mocan, onako pravi shvecki. Jebi ga, ostao sam totalno oduvan ovim albumom. Ocjena je nekih 9/10, evo vam i link pa prosudite sami

 

<a href="http://rapidshare.com/files/42115712/Valkyrja_by_nidhogg.rar" target="_blank">http://rapidshare.com/files/42115712/Valkyrja_by_nidhogg.rar</a>

 

Poslushah sada Valkyrja , ono je katastrofalno prosechan bend.

 

 

po kvltnoshcu.....da

po muzici.... ne nikako.

 

Nemojte da me shvate pogreshno, nije ovo loshe ali nije ni tolko dobro kako ga Morbid God ocenio ocekivao sam neshto mnogo vishe(ipak 9-ka je to jedna stepenica ispod savrsenog), vishe su neki prosek, a pridev katastrofalan je dobio sto momci iz benda mogu mnogo vishe i to se vidi ali ko da nisu hteli josh malo da se potrude. Najvishe su mi se dopale The Vigil i Sinister Obsession.

 

Kult.

 

Btw, sad sam listao temu i moram da zaključim da je jedna od jačih i kvalitetnijih na celom forumu. Čestitke svima koji su vredno radili :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hahaha.... sada i ja vidim. Ali otprilike je to tako, samo mi kasnije, posle dva meseca kada sam ponovo okrenuo album stvari krenule ka gore, i shvatio sam da sam bio dosta ishitren. Valjda sam tada bio dosta umoran, kada sam ga okrenuo zvuchao mi je ravno, zato i rekoh prosechan(deo katastrofalno znachi da ima ne iskoriscenog potencijala), ne bi bilo prvi put da kada nesto umoran poslusam da mi zvuchi bezveze , a da mi bude skroz drugi osecaj drugi put. Mada realno nista za dizanje u nebo, imali su oni dosta Watain uticaja i na tom albumu, tako da mi one Grobove rechi oko novog albuma nista nisu cudne. Drugi album bi po mojim nekim kalkulacijama trebao biti bolji od prvog, no videcemo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobar review, necromorbus touch, ma ima bale da ispadaju do 15.

Nego, kakva je ovo pederska ljubicasta boja na koveru. Da nisi ti to grobe nesto skrabao na svoju ruku. I kover mi je nekako blah, mislim prvenstveno na izvedbu. Fazon je ok, al jebes li ga, mogao sam i ja bolje da nacrtam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...