Jump to content

Problem sa narezivanjem dvd-a i cd-a


angels deserve to die

Recommended Posts

Da li ti tu gresku javlja pri kraju ili pocetku rezanja?Ili u sredini,ako je na pocetku ili kraju to je softverske prirode(obrishi nero)MAda ovo track an once mi lici da rezes audio disk.probaj da deshtikliras tu opciju i opciju normalajz .Probaj da rezes bez ikakvog programa samo u windows exploreru stavi na disk i idi write,ako i to nece ,probaj u device menageru vidi dal ti mozda pored neke komponente stoji upitnik.Moze da bude do mnogo toga.Kako ti je povezan hard i cd rom na plocu?

I na početku i na kraju može biti i do lasera (oslabio) i do mehanike (ne može da pozicionira laser kako treba). Nema pravila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li ti tu gresku javlja pri kraju ili pocetku rezanja?Ili u sredini,ako je na pocetku ili kraju to je softverske prirode(obrishi nero)MAda ovo track an once mi lici da rezes audio disk.probaj da deshtikliras tu opciju i opciju normalajz .Probaj da rezes bez ikakvog programa samo u windows exploreru stavi na disk i idi write,ako i to nece ,probaj u device menageru vidi dal ti mozda pored neke komponente stoji upitnik.Moze da bude do mnogo toga.Kako ti je povezan hard i cd rom na plocu?

Pola od toga shto si mi naveo pojma nemam :D A shto se tiche greshke- uglavnom kao nareze 2-3% i onda napishe "writing short lead out" i posle toga izbaci disk i napishe "burn disc failed". Ono "could not perform end of track" mi se javilo par puta, kada sam pokushala da narezem neshto na neke diskove koji nisu bili prazni, ali su bili multisession i bilo je mesta na njima. Gde je ta opcija "normalajz"? Kako da rezem bez programa? Znam da ce mnogima zvuchati smeshno, ali nishta ja to ne znam :( Objasni mi detaljno. Gde da nadjem taj device manager? I to sa povezivanjem nemam pojma- u pitanju je laptop, ako ti neshto znachi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

E ako je na pocetku i kraju tada program pakuje kako ce da stavi buffer na disk ne slushaj ih,probaj najlakse neki drugi program za rezanje.Ili probaj jednostavno u windows exploreru prevuci neki fajl na cd particiju ,desni klik i rokaj, ako nece,eventualno moze da bude do IDE kabla koji ide od cdroma al tek onda kupuj nov.(posto znam da dimitrovgradjani nemaju bash tolko para pa ti kazem da prvo proveris ovo:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

E ako je na pocetku i kraju tada program pakuje kako ce da stavi buffer na disk ne slushaj ih

 

Da, da, preko noći si postao i kompjuterski ekspert.

 

Hajd' ćuti i slušaj iskusnije i stručnije. voodoo_ je lepo napisao.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest TužneUši

nosis u servis? servisi su skupi ovde, mozda je bilo bolje da si zamolila nekog da ti posudi rezac, pa vidis da li radi i da eliminises tu opciju. ako je nesto drugo u pitanju reinstaliras windoz i zdravo cao; sve foolproof i sto mozes sama da uradis

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hm, windows reinstaliran, ali ovo chudo opet ne radi- izgleda da rezach stvarno polako ali sigurno putuje na onaj svet... :( A videcu ako neko ima externi- da probam... Ako ne, servis mu ne gine... Mada sam vec sredila da servisiranje bude besplatno, samo cu deo da kupim. A koliko koshtaju rezachi?

Edited by angels deserve to die

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest TužneUši

yep.

eksterni naravno kostaju vise i tu dolazi do izrazaja sam kvalitet uredjaja i value-for-money faktor vise nego kod internih, tako da pazi da ti ne uvale neko njesra

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vidim da pominjete eksterne, nešto sam čeprkala po itsvetu i najjeftiniji koji sam našla je dvadesetak evra. Trebalo bi ja to da kupim, s obzirom da ovo moje čudo nema nikakav cdrom. .:lol:

 

Ako je neko upućeniji (što nije nimalo teško xD), neka napiše gde se mogu kupiti dobri eksterni rezači za male pare. :mrgreen:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Au, bre- ovde pishete sve neke jeftine cene, a meni ponudili iz jedne firme za 3700 dinara i kazu da nema jeftinije od toga... Khm... Nije eksterni, nego onaj "obichan" :D Moze li neko da mi kaze konkretno neku cenu, ili mozda i firmu koja to prodaje, a kojoj moze da se veruje. Ovo 3700 dindzi mi deluje preskupo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovako. Skinuo sam tu neki DVD od nekih 8.14 Gb-a i kupio sam DVD od 8 Gb-a. Problem je u tome sto je skinut DVD malo veci od ovog na koji treba da se nareze. Moje pitanje je da li postoji nacin da se to nareze na DVD od 8 Gg-a ? Postoji li nacin za neko malo kompresovanje ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...