Jump to content

Problem sa narezivanjem dvd-a i cd-a


angels deserve to die

Recommended Posts

Imam jedan problem. Pre nekoliko dana sam reinstalirala windows i od onda ne mogu da narezem nijedan disk. Prvo mi se pojavljivalo saopshtenje "invalid block adress", a sada "could not perform end of disc (track) at once". Shta da radim? Neki kazu da je mozda problem u antivirus programu- Kaspersky, ali nisam sigurna. Molim vas, pomozite :frown: Danas sam syebala bar 4 verbatim diska :violent:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trazila sam info na netu, puno ljudi ima isti problem i kazu da je glavni razlog tome Kaspersky... Uf, to sam vec rekla... a rezach ne bi trebalo da bude problem. Evo poruke koju mi je poslala osoba koja mi je pre nekoliko dana reinstalirala windows: "Rezach sigurno radi jer sam sve preko njega instalirao". Dok mi windows nije bio reinstaliran i dok nisam koristila Kaspersky sve je bilo u redu.

 

Ne znam da li ima bilo kakvog znachaja, ali eto, da napishem- nemam nikakvih problema sa vec narezanim diskovima. Mogu da ih otvorim, da gledam filmove, da radim shta hocu.

Edited by angels deserve to die

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čitanjem i pisanjem bave se različiti laseri, tako da to što drajv čita diskove ne mora da znači da može i da ih reže. Moj ne reže više, al i dalje čita ko nov (istekla garancija jebiga).

Mada ako je Kasperski problem, deinstaliraj ga i ćao. Ili nađi nekog ko se razume da ga malo popusti u opcijama da ne drkeljiše procese i memoriju toliko, nego da se samo bavi antivirusovanjem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Veruj mi cak su mi i Princo bili bolji od Verbatima. Probaj da uzmes Princo, cisto da proveris da li je bas do rezaca.

Ni jedan Verbatim mi do sada nije propao, a sere mi se kad vidim Princo cd/dvd. :haha:

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Manemam pojma. U Dimitrovgradu se na jednom mestu prodaju verbatim diskovi za 20 dinara (oduzeta roba) i do sad nisam imala nikakvih problema sa njima, ali sad... U stvari, ne znam da li problem sa diskovima, ili sa nechim drugim. Da pojasnim- ono shto sam prichala o Kasperskom, kazu da kada je ukljuchena full zashtita hoce da zeza, tako da cu traziti nekoga da mi olabavi tu zashtitu pa da vidimo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja imam potupuno suprotno iskustvo, imam gomilu Princovih dvd-a koji su ubacivani u komp milion puta, i dalje rade kao da su tek narezani. :)

 

Ja sam mislio da se ti i Princ nesto ne podnosite,kad ono...

 

Zene :no:

 

 

Edited by In The Flesh

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nikada nisam imala problema sa bugarskim diskovima. Bilo je shkart diskova, ali 1 u njih 10, zato sad sumnjam da bash svih 4 nije valjalo...

 

Moguce ja da su samo diskovi problem... evo pored kompa mi stoje 3 sonijeva dvd-ja, ni jedan ne radi... probao sam i na drugom kompu, nista... a uzeo sam ih u maksiju, tamo bi ipak trebalo da vode racuna o kvalitetu proizvoda :twisted:...

 

znaci pre nego sto uradis bilo sta, probaj sa novom turom diskova :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li ti tu gresku javlja pri kraju ili pocetku rezanja?Ili u sredini,ako je na pocetku ili kraju to je softverske prirode(obrishi nero)MAda ovo track an once mi lici da rezes audio disk.probaj da deshtikliras tu opciju i opciju normalajz .Probaj da rezes bez ikakvog programa samo u windows exploreru stavi na disk i idi write,ako i to nece ,probaj u device menageru vidi dal ti mozda pored neke komponente stoji upitnik.Moze da bude do mnogo toga.Kako ti je povezan hard i cd rom na plocu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...