Jump to content

Count Raven / Lord Vicar / Semlah


Grobodan

Recommended Posts

Primetio sam da je interesovanje za tradicionalni dum ovde strahovito malo, pa sam objedinio 3 benda u jednu temu jer ih uglavnom isti ljudi čine...

 

COUNT RAVEN, Švedski tradicionalni kult, jedno od čeda Hellhound records, objavili 4 albuma devedesetih, raspadaju se pa se okupljaju i prošle godine izbacuju odličan povratnički Mammons of war. Reč je o sabbathoidnoj svirci sa politički angažovanim lirikama, čak glas prvog pevača Christian Lindersson-a (koji je otišao u Saint fucking Vitus) strahovito podseća na Ozija. Ako hoćete da krenete sa njima preporučujem debi Storm warning, ali evo linka za ful diskografiju

 

LORD VICAR je novi bend koji su stvorili pomenuti Christian Lindersson i Peter Vicar iz legendi Reverend Bizarre, imaju jedan ali vredan album Fear no pain, jedno od boljih izdanja ovog žanra u proteklih par godina, svirka ne vuče toliko na RB koliko na CR i SV, preporuka.

 

SEMLAH u svojim redovima imaju dugogodišnjeg CR basistu Tommy "Wilbur" Eriksson-a, imaju za sada istoimeni debi, isto fino izdanje.

 

Eto, imate linkove za sve pa udrite. :rockdevil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

You're right, zanimljivo mi je skroz sto su kod nas ljudi slabo zainteresovani za, u ovom slucaju, tradicionalni doom, pa i uopste za

nesto sto iskace iz ustaljenog repertoara, jako slabo se slusa i stoner i sludge i drone i veliki broj varijacija koji postoji u okviru

ovih pravaca, oni, istina, nisu komercijalni ali kada bi se ljudi samo malo ozbiljnije zainteresovali za to sto ovaj "zvuk" ima da ponudi

vratilo bi im se visestruko, zato pozdravljam ovu temu i slusajte ove bendove, preporuka na mestu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok, posto nema responsa, aj da napravimo doom caffe ovde, ja sam sad razbijen skroz i krecem sa Saint Vitus-om Hallow's Victim pa cu zalozit onda s'rozi (iskusni ce svatit tautologiju) Born Too Late,

 

pa onda malo Trouble-a starog C athedral-a, Count Raven i saranicu se sa Dopesmoker-om, zivi bili pa umrli!

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tradicionalni dooooom je pravi doom! Slobo znas i ti sta valja, novi Count Raven mi nije legao ali Destruction Of The Voiod je npr. kult nad kultovima, za vjekove pohraniti.Lord Vicar je ponajbolje sto sam cuo u zadnje 2-3 godine, stara ekipa, Born Of Jackal :rockdevil: ima i par rokerskih psihodelicnih finti. Kad navratim do Bg-a, morat ces mi spremiti tu svu tradicionalu sto imas na jedno, diskografije, ja to imam razbacano, pa nesto nece da pokrene,ovako mi nabaci na dvd-ove pa da imam na jednom mjestu sve :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok, posto nema responsa, aj da napravimo doom caffe ovde, ja sam sad razbijen skroz i krecem sa Saint Vitus-om Hallow's Victim pa cu zalozit onda s'rozi (iskusni ce svatit tautologiju) Born Too Late,

 

pa onda malo Trouble-a starog C athedral-a, Count Raven i saranicu se sa Dopesmoker-om, zivi bili pa umrli!

 

ziv bio junache,pa umro!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok, posto nema responsa, aj da napravimo doom caffe ovde, ja sam sad razbijen skroz i krecem sa Saint Vitus-om Hallow's Victim pa cu zalozit onda s'rozi (iskusni ce svatit tautologiju) Born Too Late,

 

pa onda malo Trouble-a starog C athedral-a, Count Raven i saranicu se sa Dopesmoker-om, zivi bili pa umrli!

 

Ja bas sinoc u cast dolaska Cathedral sprzio Forest of equilibrium :opusteno:

 

Kad navratim do Bg-a, morat ces mi spremiti tu svu tradicionalu sto imas na jedno, diskografije, ja to imam razbacano, pa nesto nece da pokrene,ovako mi nabaci na dvd-ove pa da imam na jednom mjestu sve :pivopije:

 

Vazi, i meni sve razbacano, ali sad sam krenuo da sredjujem klasike po DVDovima, i to sve na 320kbps :rockdevil: mada bih vise voleo da ih sredjujem po polici, ali sta je tu je. :lol:

 

I jeste Lord Vicar > poslednji CR.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U! sredjivanje po dvd-ijevima kod mene uveliko palo, zato sam i tako lud, old school doom me razjebo kolko je dobar, to je tako razgibavanje ganglija 

 

da sam ja zatecen skroz, Cathedral ovi novi nisam teo da diram, cekam da se slegne prasina oko euforije, pa da sedem ka covek da izdoomoojem to

 

kako dolikuje, treba malo iskulirat tu hiperdownload produkciju, samo anal-ogno! 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 5 months later...

Mhm, imao sam neku HD havariju, moracu da skinem Griftegard, bas mi se slusa, kad smo vec ovde, slusam sad

 

novi S.Beggars, nesto mi nisu bas u fazonu, na pola sam albuma, ne znam da li cu izdrzat do kraja, nesto mi nema nista preterano zanimljivo

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 months later...
  • 10 months later...

Kao što piše u prvoj poruci:

 

Primetio sam da je interesovanje za tradicionalni dum ovde strahovito malo, pa sam objedinio 3 benda u jednu temu jer ih uglavnom isti ljudi čine...

 

Cenio sam da bi svaki bend pojedinačno nakupio po 2 posta, ovako se bližimo drugoj strani polako ali sigurno ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cr je meh.

 

Cenio sam da bi svaki bend pojedinačno nakupio po 2 posta, ovako se bližimo drugoj strani polako ali sigurno ;)

 

Pa dobro, 'ajde da si spojio LV sa Bizarom npr., nego sto bas ova tri, tek su minimalno vezani... Protiv sam grupnih "preporuka" tema, za to mi smeta ovaj doom gangbang :]

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 6 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...