Jump to content

Vader


boske

Najbolji Vader album?  

17 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Evo ovako:

 

INTRO - Jes da je naziv vrlo neoriginalan, ali barem se pesma ne stastoji od kojekakvih zvukova i shumova, znachi.."odsviran" intro! Super...jel uvod..u prvu razbijachinu koja se zove

OUT OF THE DEEP - Ovaj riff koji otvara pesmu je jebeno mkcan i thrasherski! Jedna od najbrzih na albumu, i sigurno jedna od boljih. Ako se vrate opet kod nas,m ocu da ovime otvore koncert!

DARK TRANSMISSION - Ovo mi je lichni favorit sa albuma, i kao sto rekoshe ovo je vaistinu najsporija pesma na albumu, ako ne i najsporija Vaderova(?). Mnogo mi se svidja riff koji krece od 00:48. Piotrov vokal ja mislim da godinama postaje samo bolji i odlichnio je npr odradio ovu pesmu..E sad..mozda sam gluv, ali zasto ova pesma nema solazu, ne znam!

FIREBRINGER - E ovo je definitivno prvi "hit" sa albuma. Klasicna Vader cepachina, ajd da je uporedim sa mozda...Son Of Fire heh. But anyway, ..you get the picture icon_rockdevil.gif

Ova na srecu ima solazu..mocnu!

Na kraju pesme se chuje neka voda koja nas uvodi u sledecu pesmu

THE SEA CAME IN AT LAST - Najchudnija pesma koju je Vader ikad uradio. Doc je pravi jebeni manijak. A ovaj riff uvodni je vishe neki melo-black nego thrash/death. Ova pesma bi komotno mogla da prodje i kao polu-balada. Znachi pored tih laganijih delova tu je i taj glavni rifff koji vuchge na blek neki. Zavrsnica pesme je takodje fantastichna

I SHALL PREVAIL - U ovu pesmu nas uvodi Doc icon_wink.gif Mozete odan da zamislite brzinu pesme hehe. Ali vec na nekih 25 sekundi, pesme krece sa jednim samo tako dorbim thrash riffom! I dalje pesma je thrasherica sam tako!

I shall prevail my enemies!

THE ZONE - Ovo je najslabija pesma na albumu. Pesma uopste nije losa ali je mnogo slabija kad se uporedi sa ostatkom. U thrash fazonu je sa dobrim soloima

INSOMNIA - U konkurenciji za najbrzu psmu na albumu..ali..jebga nesto mi nedostaje, bolja je od Zone npr, ali zvuchi kao nesto sto sam vec chuo od Vadera jednostavno.

 

APOPHENIAC - Aj ko zna nek mi kaze sta je apofeniac pliz Dobra pesma, sa ql solom posle koga ide FANTASTICHAN deo sa jendim thrashy riffom(preciznije na 2:14), koji malko vuche na Sodom, i josh jedan solo. Odlichan uvod pred zadnju pesmu.

 

CHOICES - Krece laganim introm(prvo sam pomislio da je ovo outro), ali naglo stajanje kod nekih minut i po pesme..i moja glava je prosto morala da poleti icon_rockdevil.gif

Moja procena je da ce Vader na sledecem albumu definitivno izaci iz voda Deatha i da ce ga jedino vokal josh uvek vezivati sa tim pravcem. Pesma je fucking thrash i toliko je fucking dobra!!! Kao sto me je sa Revelationsa zarazio "Nomad" tako me je i ova zarazila!

 

OCENA...CHISTA DESETKA!

 

icon_rockdevil.gif

 

Hail Piotr

Hail Doc

Hail Shambo

Hail Mauser

 

 

Death metal album godine!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...