Jump to content

2010.06.13. Koncert: *KC Grad, Beograd* The Ocean (Nemacka) & Consecration


Buddha

Recommended Posts

Svirali su i nju na nekim mestima pre pa je izbaciše, možda je vrate ako bude bilo vremena.

 

Heliocentric packaging features a black digipak with silver foil and black embossed designs as well as tarot cards in place of the traditional CD booklet. There are a total of 9 tarot cards (one for each song), each with its own artwork on one side and lyrics on the other.

 

Uf... nadam se da neće biti, bez kinte sam skroz pa da mi ne pravi zazubice :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

imacemo na prodaju i plakate za svirku, oko 30-ak nam je ostalo. izgledaju kao i ovaj na pocetku teme, ogromni su, B2 format, lep papir. nesto fazon oko 100 kinti ce biti komad, da imate nesto za uspomenu ;)

 

svir ce poceti oko 21h - 21.30 jer bi sve trebalo da se zavrsi oko ponoci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ideš niz ulicu skroz do mosta, i onda na početku mosta imaš stepenište. Siđeš dole i ideš pravo, onda skreneš levo u drugu ulicu, znači ne onu koja je odmah levo čim siđeš, nego sledeću. Kad skreneš, videćeš jednu razrušenu veliku kuću, odmah pored nje je KC Grad. Imaju zastave na ulazu, ne možeš da promašiš.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odlican koncert! The Ocean su razbili,samo mi se cini da su skratili neku uobicajenu setlistu,verovatno zbog kasnjenja zato sto je svirka pocela u 22h cini mi se........sve u svemu,odlicno vece.Samo imam jednu zamerku na prostor unutra a to je onaj jebeni stub sa desne strane koji je blokirao pogled na binu sa odredjenih pozicija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

The Ocean je bio odlican! Novi album zvuci uzivo mnogo bolje! Agresivniji je i sve je nekako "zivlje". Bubnjar iz The Ocean je skroz lud i mnogo smesan :lol: Kakav car!

 

Svirka Consecrationa bila je slaba, vokali su bili previsoki i sve je bilo haoticno, nema one "melodijske cari" u gomili buke. Bez ljutnje momci, samo sam preneo svoj utisak. To ne znaci da niste najbolji bend u Srbiji!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Consecration standardno dobri, mada mi se čini da se zvuk na momente malo raspadao, moguće da sam stajao na lošem mestu, pa mi je tako delovalo. Sve u svemu, dobra svirka, dobar novi materijal, mada bih voleo to da čujem na studijskom snimku.

 

The Ocean...šta reći, ono sinoć je bila sjajno! Definitivno mnogo bolja svirka nego prva (lični utisak, naravno), pesme sa novog albuma odlično zvuče, mnogo su energičnije i ubedljivije nego na snimku. Ecstasian bila highlight koncerta, mada je i The City in the Sea zvučala perverzno dobro.

 

Novi pevač se na početku slabije čuo i delovao nekako stidljivo, ali je posle rasturio! Odličan vokal. U početku je malo padao u clean deonicama, ali je posle i njih pevao odlično.

 

Uopšte ceo ugođaj, scenski nastup, crowd surfing, pokidane žice....ludilo. Ono što isto treba reći je da je publika bila fenomenalna. Više ljudi nego prvi put i to raspoloženih ljudi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Suprotan lični utisak (zvuk i set lista). Da, nisam fan novog albuma ni uživo. :haha:

 

Al' to ne znači da je svirka bila loša.

 

isto.

 

od isis-a pa nadalje, sto manje pevanje u ovakvoj muzicu, sto vise dranja, to bolje.

 

cult of luna ftw.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo imam jednu zamerku na prostor unutra a to je onaj jebeni stub sa desne strane koji je blokirao pogled na binu sa odredjenih pozicija.

Hvala na primedbi, dati noseci stub ce biti uklonjen do sledeceg desavanja.

  • Upvote 5

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam sinoc dosao iznenada i neplaniranov :lol:

Ocean nisam ni slusao ali sam bio odusevljen - podseca me najvise na mesavinu Isisa i Cult Of Luna, mozda Crowbar donekle tu i tamo

Lol nisam ni znao da cu slusati bas takav postrock/sludge zvuk, do yaya je bilo bas!

Atmosfera na nivou, stagediving frontmena i gitariste ma super sve, uopste se nisam pokajao sto sam otisao :rockdevil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

consecration su me prijatno iznenadili novim pesmama, sada ne mogu tacno da se setim svake pojedinacno, ali me je ona druga (rece mi baal da se zove vangelis) totalno odusevila, sasvim kvalitetan spoj uticaja i consecraion smeka.

primedbu imam na ozvucenje jer se zvuk previse rasipao u nekim delovima pesama (stajao sam na vise mesta i primetio isti nedostatak), ali i na danilovo ne toliko dobro disanje u barem dve pesme (koje iz navedenih razloga ne umem da imenujem) u smislu da je jednim dahom zeleo previse toga da postigne. verujem da su i vrucina i zagusljivost tu svakako ostavili traga.

svakako rinasek = :wub:

 

the ocean su mi se dosta svideli, pre svega vokalom koji mi je uzivo ostavio jak utisak koliko i albumski, cak mi se clean vise svideo uzivo. narocito nakon prvih par pesama kada je dobio adekvatnu boju cleana.

plejlista mi je super legla buduci da sam ih proslusao kada su izdali ovogodisnji album, svidelo mi se i njihovo ponasanje i atmosfera koju prave, kao i sjajni isecci oldskul filmova.

ona staticna podmornica u pretposlednjoj pesmi koju sam slusao (otisao sam kuci dok su menjali zice :D) je za mene definitivno bila vizuelni highlight veceri. :D

 

sve u svemu jako dobar event i zaista odlican odnos cena/kvalitet. :)

Edited by ^Suicide_Pony^

Share this post


Link to post
Share on other sites

prvi put bejah u KC Grad-u i mogu reci da je skroz ok.

koliko pratim njihov program, mislim da im je ovo prvi metal koncert u njihovim prostorijama. :)

consi su zvucali(makar meni) dosta konfuzno, najvise zbog ozvucenja koje je osciliralo tokom cele svirke, a ponajvise za vreme njihovog nastupa, tako da kapiram da je to uzelo danak(+vrucina/kasnjenje) i zalomilo se na njima, sto je doprinelo izostanku onog cons prepoznatljivog (melo)zvucnog zida, sto mislim da je steta.

 

Ocean sam oduvek smatrala ok, zanimljivim, ali ni po cemu posebnim bendom u moru post/stagodmetala, medjutim, poslednim albumom su me totalno zadobili, pa sam zbog tih stvari i dosla. 'stidljivi/tihi emo' vokalista sa pocetka je posle kratkog zagrejavanja objasnio takoreci i celokupan scenski nastup je bio na nivou, pocev od reflektora do video bima i odlicne sinhronizacije, do 'ponasanja' samih clanova, komunikacije sa publikom(neko je mogao i da nastrada xD)

 

ljudi je bilo taman, nisam neki huge fan jer dodjoh bukvalno samo zbog novog albuma, ali da jesam, kapiram da bih bila 2x zadovoljnija. sve u svemu, 7/10. :D

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...