Jump to content

2010.06.29. *Bašta SKC, Beograd* S O U L F L Y


Recommended Posts

Može li neki odgovor organizatora, što realnija satnica, kad počinje predgrupa a kad počinju Soulfly?

 

cura na šalteru mi je rekla da verovatno neće početi niko pre 8.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prvi, a? Ajd ovako...

Ako je Big Four pre 7 dana bio ostvarenje jednog dečjeg sna, ovo je bilo konačno rušenje mita Max Cavalere u mojim očima. Fin je zvuk bio, raspoložena publika, ali da čovek koji je radio Arise spadne na Back to the primitive i slično i da je time zadovoljan meni nikad neće ući u glavu... Mada, kad čovek vidi kako izgleda nije ni čudo - kao natovljeni hrčak koji ne može da mrdne, peva preko kurca, vrlo verovatno bio uduvan kao prasac, svira pola certa jednom rukom jer pesme i nisu komlikovanije. Svaka čast onima koji volite, nadam se da ste se dobro proveli i da je Frubi dobro prošao ali mene Max neće više videti dok se ne vrati u Sepulturu.

  • Upvote 6

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prvi, a? Ajd ovako...

Ako je Big Four pre 7 dana bio ostvarenje jednog dečjeg sna, ovo je bilo konačno rušenje mita Max Cavalere u mojim očima. Fin je zvuk bio, raspoložena publika, ali da čovek koji je radio Arise spadne na Back to the primitive i slično i da je time zadovoljan meni nikad neće ući u glavu... Mada, kad čovek vidi kako izgleda nije ni čudo - kao natovljeni hrčak koji ne može da mrdne, peva preko kurca, vrlo verovatno bio uduvan kao prasac, svira pola certa jednom rukom jer pesme i nisu komlikovanije. Svaka čast onima koji volite, nadam se da ste se dobro proveli i da je Frubi dobro prošao ali mene Max neće više videti dok se ne vrati u Sepulturu.

 

Po tvojoj priči, ako se i vrati u Sepulturu, neće biti ništa bolji.

Vratiće se zbog kinte, i to će praktično biti serija otaljavačkih koncerata.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Milenko: Ma Soulfly je još počeo sat vremena posle Amon Dina. Predgrupe počele relativno na vreme, oko sedmice.

 

@ Vlada: radije bih da slušam da otaljava Inner self nego Prophecy ;)

 

Inače od Sepulture bile Refuse resist, Territory i Roots bloody roots.

Edited by Grobodan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Atmosfera odlična, SKC prepun, zvuk super, bend raspoložen, a Max jedna ogromna nula. Zero. U trenutku mi je proletelo kroz glavu kako bi bilo do jaja da unajmi nekog pevača, da čovek radi posao kako treba, a Max može da stoji/sedi sa strane i pipka onu gitaru k'o što i inače radi. Čovek se raspada, jebote. Koncert je, objektivno gledano, bio odličan, ali bi bio petnaest puta bolji da Max nije onako bezvoljan i beživotan.

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prvi, a? Ajd ovako...

Ako je Big Four pre 7 dana bio ostvarenje jednog dečjeg sna, ovo je bilo konačno rušenje mita Max Cavalere u mojim očima. Fin je zvuk bio, raspoložena publika, ali da čovek koji je radio Arise spadne na Back to the primitive i slično i da je time zadovoljan meni nikad neće ući u glavu... Mada, kad čovek vidi kako izgleda nije ni čudo - kao natovljeni hrčak koji ne može da mrdne, peva preko kurca, vrlo verovatno bio uduvan kao prasac, svira pola certa jednom rukom jer pesme i nisu komlikovanije. Svaka čast onima koji volite, nadam se da ste se dobro proveli i da je Frubi dobro prošao ali mene Max neće više videti dok se ne vrati u Sepulturu.

 

Promasio si koncert, trebalo je da ih gledas 2003. godine :).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne bi ih gledao ni sad da karta nije bila 600 dindži, da budem isren. A što je taj bio bolji?

 

Taj je bio odlican.

Svaki sledeci je bio losiji od proslog, zato se na ovom ni nisam pojavio :).

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam Maxa gledao na Exitu 2006 kad je imao onaj jam session sa Danny Lilker-om i tada je bilo do jaja, energican je bio skroz. Da ne pominjem sto su svirali "Troops Of Doom", "Chemical Warfare", "Into The Crypt Of Rays"... :rockdevil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne bi ih gledao ni sad da karta nije bila 600 dindži, da budem isren. A što je taj bio bolji?

 

taj 2003. je bio izuvanje, puna hala sportova, bend 10x bolji od ovog, a max bar 15 godina mladji... posebna prica sto je bila jos koja stvar od sepulture. svaka svirka posle te sve gora i gora, ovo danas je bedara teska.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Grobodan je odlicno opisao stanje nakon vecerasnjeg koncerta. Gledajuci publiku, atmosferu i sve ostalo vezano za fanove, koncert je bio sjajan. Pevanje, skakanje, odlicno rasplozenje, circle pitovi, wall death...sve bas kako treba da bude. :pivopije:

Meni je ipak Max ostavio veci pecat. :icon_ne:

Kakav sunovrat jedne licnosti?! Covek uz kojeg sam odrastao pocetkom 90-ih...covek koji je imao harizmu, stav, pravio albume kao sto su Beneath i Arise...preziveo, izborio se i postao jedan od vodja metal revolucije protiv svih trendova sa Chaosem, postavljao nove standarde sa Rootsom...

Od njega je ostala ugojena debela, krezuba masa sa svojim presmesnim jumpdafuckup tribal war apocaliptic narodnjacima i poskocicama.

Gitara mu je modni detalj, potpuno je utisan (a i nema razloga da se cuje), drnda nesto po zicama, hvat i brif promeni svakih 5 minuta, peva...dere se preko kurca...scenski nastup ravan nuli...

Ostatku benda svaka cast, narocito Rizzu i Nunezu koji se ni malo ne stede.

Strasno je koliko odskacu Sepulturine pesme i pesme sa Dark Agesa.

 

Ovaj drugi deo je samo moje zapazanje koje sam hteo da iznesem i nema veze sa atmosferom na koncertu koja je bila stvarno sjajna.

U svakom slucaju, hvala Frubiju i nadam se da je po organizaciju ispalo sve ok.

Edited by hate squad
  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Max Cavalera je bio vec raspadnuti dekica jos prosli koncert kad su bili u skcu, sto se tice ostatka benda svi su bili odlicni a posebno rizzo . Publika fenomenalna kao i uvek shutke neverovatne velicine pogotovu onaj circle pit na refuse resist, i na rootsu je bilo strasno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja nisam primetio ni u jednom trenutku da je bio Circle pit... Bili su Moshovi, Wall Of Death, i ono hardcore igranje gde ljudi mlataraju rukama ko debili, al circle pit gde svi trce u krug nisam bas video :rolleyes: Ja u sutci umalo naocare da izgubim, svakih 3 sec sam morao da ih vracam na mesto :muzicar:

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Highlight" koncerta je definitivno bio Attitude! Od kada nisam cuo tu pesmu i nisam siguran da se svirala na proslim koncertima. Nedostajala mi je Policia, mislio sam da ce da je sviraju jer je bila na Omenovom bonus DVD, mada to ne mora nista da znaci. Sta da se radi.

 

U svakom slucaju, svirka je bila super!

Edited by bambayay

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...