Jump to content

2010.08.18-22. *Usce, Beograd* Belgrade Beer Fest


Srlandand

Recommended Posts

Lalovic je pravu.Iako se licni muzicki ukus svodi na subjektivnost,kvalitet se moze proceniti bez obzira na licni ukus.Npr.ja ne volim Dream Theater,to je meni bezveze,ali je cinjenica da se radi o kvalitetnom bendu.I moj licni ukus sa tim nema veze.

Naravno,ceo blek metal je sranje,tu se ne primenjuje ova definicija.

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

To o čemu vi pričate su čisto tehničke stvari. To što je neko vešt u svirci ne garantuje kvalitet njegovog stvaralaštva. Većina ljudi nema pojma šta su skale i harmonije, šta je šred, ne znaju ljudi, bre, šta je akord.I tu se priča završava. Možeš ti da napraviš najprimitivniju muziku na svetu i da ona slušaoca dotakne, a možeš da napraviš ne znam kako osmišljen aranžman i da to odsviraš savršeno, ako to ne pokrene neke emocije u slušaocu, džaba ti sve. Zato je maltene nemoguće govoriti o "kvalitetu" kada je muzika u pitanju. Može se govoriti samo o ličnom doživljaju, a to sa navodnim "kvalitetom" nema veze. Mislim, čemu tebi savršeno aranžirano delo ako se ono nikome ne dopadne? Možeš da se slikaš sa njim. Zato je lični ukus presudan, a to što Dream Theater dobro sviraju, to je lepo za njih, imali su kad i da nauče, al' nekoj babi u Crnoj Travi, recimo, to ne znači apsolutno ništa, pa taman joj Petrući zasvirao na uvce dok hrani svinje i okopava papriku.

 

Nisu virtuozi ali poseduju kvalitet,narocito raniji radovi.

 

O, jbt, evo opet...a dobro, u čemu se ogleda taj "kvalitet"?

Edited by Sha
  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno da ne pricamo o cisto tehnickim stvarima,pricamo o celoj strukturi pesme,atmosferi,harmonicosti,poruci itd itd a druga je stvar to sto si ti u stanju da umetnicki izjednacis Mocarta i Putrid Blood samo da bi bio u pravu.

Kako god,ziv bio ja zavrsavam raspravu. :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ja ne pricam o tehnickoj izvedbi,vec o kvalitetu pesme.Cinjenica jeste da DT ima kvalitetne pesme,isto kao i npr.Van Gogh.Dakle,ne vrsim komparaciju u tehnickoj izvedbi.I u tome je stvar,svaki konzument muzike moze proceniti kvalitet nevezano za svoj muzicki ukus.Sem ako,naravno,ne slusa blek metal.

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ja ne pricam o tehnickoj izvedbi,vec o kvalitetu pesme.Cinjenica jeste da DT ima kvalitetne pesme,isto kao i npr.Van Gogh.Dakle,ne vrsim komparaciju u tehnickoj izvedbi.I u tome je stvar,svaki konzument muzike moze proceniti kvalitet nevezano za svoj muzicki ukus.Sem ako,naravno,ne slusa blek metal.

 

Baš to ne može. Za tebe, recimo, Van Gogh, ima "kvalitetne" pesme, dok neko drugi za njihove pesme ne daje ni pet para. Ja mogu da kažem da je ZA MENE neka pesma dobra ili, hajde da tako kažemo, kvalitetna, ali to je samo moj doživljaj, a ne nešto što može objektivno da važi. O kvalitetu upravo i možeš da pričaš samo ako gledaš tehničke aspekte kao što je na primer sviračka veština.

Edited by Sha

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako cemo tako,da kvalitet ocenjujes iskljucivo prema tehnickim karakteristikama,da li bi se slozio sa nekim ko ne voli Judas Priest da kaze da je "Breaking The Law" sranje pesma?jednostavno,ta teorija ti nije ispravna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

vam svima pas mater

treba da budemo srecni sto ovi nasi supci od organizatora nisu jos uvek poceli da naplacuju ulaz na beerfest

a i to je samo jos pitanje vremena

mada pljackaju sa cenama piva pa je isti kurac

a vi serete ovde o bendovima

i zaboravljate najbitniju stvar - pivo koje je sve gore i gore, i sirok spektar palete izbora koji j svake godine sve grdji

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ Lemi

 

Meni je Judas sranje generalno, ima možda nekoliko pesama koje mogu da slušam i konkretno za "Breaking..." mogu da kažem da mi je potpuno smešna. Jednostavno ne volim taj fazon i to je sve i, DA, mogu da kažem da je sranje, kao što ću uvažiti i svakoga ko kaže za neki bend ili pesmu koje ja volim da su sranje. Sa tim uopšte nemam problem. Ne mogu, recimo, niti bih ikad negirao činjenicu da su i Judas i Van Gogh važni bendovi za scene kojima pripadaju, ne mogu da negiram činjenicu da ih gotivi mnogo ljudi, ali gotive ljudi i Britni Spirs i Ekrema Jevrića pa to ne znači da je kvalitet u pitanju.

  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sha, šta bi odgovorio nekome ko bi rekao da mu je Betovenova muzika sranje?

 

Jebiga, njegova stvar. On ima pravo da to kaže i ja sigurno neću da ga ubeđujem da nije u pravu. Mogu ja do sutra da mu pričam zašto je Betoven do jaja, ali to će se svesti na moj utisak, zašto JA mislim da je Betoven super, što je u startu jalov pokušaj. Ja sam bio u prilici da pričam sa čovekom kome je Ravel bezveze i koji je žestoko napljuvao Bolero, delo koje ja obožavam. I šta sad? Da mu pričam kako nije u pravu? Njegovo je pravo da to misli.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bora Corba govnar plagijatorski apsolutno najiritantnija pojava u Srbiji nove ere

 

Cane nije napisao dobru pesmu zadnjih 15 godina,

 

Atomsko Skloniste ima neke od najglupljih tekstova u istoriji ex-Yu muzike,

 

Van Gogh ima par dobrih pesmica za devojcice

 

Kelti 10 godina nisu obradili neku Irsku pesmu,pa da nas ponovo oduseve(slusao sam ih preko 150 puta,ali oni su i ok)

 

Sunshine,najseljackiji bend stacioniran u blokovima brateee,eeej

 

YU Grupa..mooooja si,sad vi-od zlata jabuka,moja si o da,mooooja si,da vas cujem-od zlata jabuka,moja si o da..

 

SARS.. :no:

 

ove ostale i ne treba komentarisati..

 

Blaza i Kljunovi,Ana Popovic i Zona B su mi jedine svetle tacke festivala,ali me mrzi da cak iz Cacka dolazim da gledam samo njih..

  • Upvote 7
  • Downvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

i zaboravljate najbitniju stvar - pivo koje je sve gore i gore, i sirok spektar palete izbora koji j svake godine sve grdji

 

jašta :da: cene piva nisu povoljne, a izbor svake godine sve lošiji....jedina dve dobre stvari su besplatan ulaz i poneki dobar bend, a kad na to dodam i prašinčinu i nenormalnu gužvu oko WCa (pa onda uriniranje po sistemu gde ko stigne) - ispada da me ni ovaj beer fest videti neće :da: ima mnogo boljih i prijatnijih mesta za bleju ;)

 

 

:pivopije:

 

Atomsko Skloniste ima neke od najglupljih tekstova u istoriji ex-Yu muzike,

YU Grupa..mooooja si,sad vi-od zlata jabuka,moja si o da,mooooja si,da vas cujem-od zlata jabuka,moja si o da..

 

Action failed: You have reached your quota of negative votes for the day

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slažem se, meni je Yugrupa najbolji bend među tim dinosurusima, Pustinja :rockdevil: piče ljudi pošteno taj zvuk koji vole i ne blamiraju se kao Čorba. Za ovo ostalo se slažem sa Aprilom, samo što bih i Blažu dodao, mene sramota njegove sramote kad ga slušam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...