Jump to content

Stone Sour


Recommended Posts

ma covek je raspao za medalju.....gledao nesto na mtv 2 ...kao backstage pass bla bla..i slipknot + MetalHammer u backstageu...ja sam se uplasio da ce coreyu ona raspala kosa da otpadne dok je pricao sa novinarkom MH..i izgledao je umorno i izmuceno.... jbga...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imate na VH1 kao seriju Battle For Ozzfest, kao neki mladi bendovi se bore i bla, bla i upoznaju ove poznate muzičare. Prošli put je bilo da su pričali sa Jastom iz Hatebreeda i sa klovnom iz Slipknota. Mada se sve nastavlja tako da će pričati ponovo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imate na VH1 kao seriju Battle For Ozzfest, kao neki mladi bendovi se bore i bla, bla i upoznaju ove poznate muzičare. Prošli put je bilo da su pričali sa Jastom iz Hatebreeda i sa klovnom iz Slipknota. Mada se sve nastavlja tako da će pričati ponovo...

inace ta serija je od pre 2 godine...cisto da znas,

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
' date='16. 3. 2006, 01:54'] zashto li me ne chudi ovo poredjenje od tebe?

Izvini ako sam te udario u ponos (kao jos neke "true metalce" ovde), ali ja imam veoma strogu kritiku sto se tice muzike i filmova...

 

tako da...

 

Slipknot je samo buka, pesme su slicne (da se razumemo imaju par dobrih stvari), Kori je extra pevac, dok je Dzoi extra bubnjar...

 

Za to mu svaka cast, gledao sam neki snimak njegovog "solo drums" koji stvarno jebe kevu...

 

Smatram ga za extra bubnjara (iako ovo kod mene doceka svaki 100)

 

Ali evo recimo uporedi Slipknot sa recimo Dream Theater, pa reci ko je bolji?

 

Slipknotova publika su u proseku klinci i klinceze od 13-15 godina koji su tek postali metalci, obukli se u crno, stavili martine i lance i sad je ceo svet njihov...

(cast izuzetcima)

 

A Slipknot (clanovi) su videli da od takvih tupavaca zaradjuju pare, pa udri, samo da przimo nesto, nije bitno sta...

Mogu ti reci da se slazem sa njima... znaju ljudi da se na glupostim zaradjuju pare (ista scena sa "velikim horor reziserom" Carpenterom, koji je btw, radio skoro sve zanrove osim horora, tj radio je on horore ali poprilicno smotane)

 

I tako... Slipknot kao grupu gotivim, kao i vecinu NU benodva (ako izuzmemo Korn i Linkin Park!), ali jednostavno ne svidja mi se taj zvuk...

 

Previse mi je "Sad smo opako zli" ... Slipknot inace smatram za jednu od kvalitetnijih NU grupa, ali opet... dosadno mi je slusati pesme koje su skoro slicne kao jaje jajetu...

 

Komercijala? Ok, mozda i jesu, ali opet ne znaci sve sto je komercijala da je lose...

 

Recimo zbog cega mrzim Gothic metal? (posto sam video da je NW prokomentarisao kako treba da se vratim gothicu, koji btw ne podnosim)

 

Sad je gothic popularan medju klinkama, koje se btw, pre nego sto krenu u grad, sminkaju jedno 3 sata pred ogledalom, sve su opake i zle (i dalje nemaju veze sa gothicom, ali eto one su gothicarke), slusaju Evanescence i Nightwish (koji je ceo zivot bio Power, ali nema veze) i naravno COF...

I tako one smatraju da su opake, pa se jos obavezno utripuju da su i Vampyros Lezbos ili ti BI vampirice...

Svaka druga je opaka vampirica sa kilom sminke (nafarbaju se kao indijanke i nemaju veze sa stvarnoscu), napiju se kao stoke dok ne pocnu da povracaju, scepaju najblizu drugaricu i zazvale je...

 

Izvini ali poprilicno mi je dosadno da gledam iste scene svako vece...

Eh da... onda mi pridje i kaze: "Ti si glup jer slusas Thrash, Heavy i td..."

Ok, glup sam verovatno sto i dalje volim muziku '80, a ne ove nove bendove...

Jbg, zivecu sa tim... Naravno glup sam jer ne slusam CoF, koji btw gotivim...

 

Oni jedini imaju stav: "Pozeri smo i jebemo vam kevu! Sta cete sad!?"

Zato ih izuzetno gotivim jer oni to govore svima u lice, za razliku od nekih bendova koji i dalje tvrde da su "true"...

 

Ali evo posto ste vi true metalci, recite mi sta je to biti pozer ili true?

Hajde hocu bash da cujem tacnu definiciju...

 

Evo recimo, ja metal slusam vec 10 godina, i ponosan sam na to...

Sad sve cesce i cesce slusam i rock & hard rock... I opet sam ponosan na to...

(naravno i dalje slusam metal, za razliku od pre godinu dana kada sam slusao samo metal i metal...)

 

Prija mi i metal i rock... Zasto da slusam recimo Slipknot (kako je Natasha! rekla "pun je besa i to mi prija") i da se punim "besom" kada mogu lepo da se opustim uz Alice Cooper-a?

 

Zar nema dovoljno sranja i besa na ulici, i uopste, zar moram da budem pod pritiskom i u sopstvenom domu?

 

Evo sad trenutno slusam W.A.S.P. "The Crimson Idol", zatim sledeci ide Jeff Scott Soto i Axel Rud Pell, pa ko zna sta je to, shvatice, a ko ne zna, sta mu ja mogu...

 

Zato, budite mi dobri i nastavite da slusate taj NU, svako ima svoj ukus...

Share this post


Link to post
Share on other sites

bla bla bla

Dream Theater je progresivan bend i muziku zasniva na boli glava solažama i šta ti ja znam kakvim sviranjem. Ne znači da je bend loš ako ne opiči solažu od po 10 minuta. Ne mogu ta 2 benda da se upoređuju. Lično, Mejdene ne volim baš zbog tih smornih solaža.

Ako za Slipknot kažeš da "su zli" onda izvini pojma nemaš o metalu. Razgraniči pojmove bes od zlobe za početak.

Pozer i troo: čista glupost.

Lično, ne podnosim heavy i rok. Živiš u zabludi ako misliš da je Nu metal samo muzika kroz koju se kanališe negativna energija. Slipknot npr. ima jako lepih i emotivnih pesama, koje verovatno nisi čuo čim pričaš ovakve stvari....

Moraš da skapiraš da skapiraš da ima dosta ljudi koji vole nu i da se nema ne vrti svet oko Waspa i ostalih. I ne znači da je kul bend samo onaj koji postoji već 20 god i kome su članovi dede. To je stvar ukusa isključivo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tebe smo inace culi na podosta tema... (na kojima si uvek izvukla deblji kraj), ali necu da se nastavljam, ne zelim da se svadjam...

 

Dakle, DT je progresive, sto je logicno da ce svirati solaze od 3-4 minute (sto, btw zna da iznervira), nego bolje nauci ono o zmaju, princezi i progresive metalcu, pa komentarisi...

 

Ako za Slipknot kažeš da "su zli" onda izvini pojma nemaš o metalu. Razgraniči pojmove bes od zlobe za početak.

 

Khmmm... bes, ako ga imas previse, polako prelazi u zlobu, zato prouci malo psihologiju coveka, korisno je...

 

zvini pojma nemaš o metalu

 

Ovo je bogato, kad dolazi od nekog ko vecito izigrava opaku ribu... sleep.gif

 

Lično, ne podnosim heavy i rok.

 

Ok, to je tvoje misljenje...

 

Živiš u zabludi ako misliš da je Nu metal samo muzika kroz koju se kanališe negativna energija.

 

Ti si sam to izjavila secas se? ili treba da te podsetim?

A vidi se da i ne citas sve kako treba, ili ti bash i ne ide provaljivanje tudjih misli... Nisam rekao da se "kanalise" negativna energija kroz NU, vec kroz neke doticne bendove za koje si ti rekla "pun je besa"...

 

Takodje nisam rekao da svet mora da se vrti oko WASP-a, samo sam napomenuo da ga trenutno slusam... NIje li tako?

 

Da, Slipknot ima lepih i emotivnih pesama na zadnjem albumu, za koji ste vi veliki fanovi rekli da su se prodali?

 

Nisu se oni jebeno prodali, vec su samo shvatili neke stvari...

 

Ista scena je i sa Dimmu Borgirom (hajde, sad reci da svet treba da se okrece oko DB)

 

Oni se nisu prodali, vec su samo poceli da prave muziku...

 

Navodno Dimmu Borgir se prodao, a Morbid Angel i dalje prodaje vise albuma od Dimmu Borgira...

 

A svi verovatno znate sta je komercijala? To je prodaja, dakle broj diskova i dvd izdanja koji se prodaju...

 

Po cemu je onda Dimmu Borgir komercijala a Morbid Angel nije?

DB je jednostavno samo odlucio da odustane od klasicnog skandinavskog black metala, i da ubaci nesto moderniji zvuk...

 

Kao i In Flames, ljudi su malo promenuli, okrenuli se prema modernom zvuku, i odmah su sranje!?

 

Cekaj, ti si rekla da ne volis HM i Rock, pa zar sam ti ja zbog toga rekao da si glupa?

Nisam, dakle, prestani da se ponasas kao razmazeno deriste, jer to nisi, i prekini da vredjas clanove, posto vidim da to cesto radis...

 

Ako nisi primetila, ja ni jednom nisam vredjao clana, cak ni bednove, ali jbg, verni fanovi su to shvatili kao vredjanje benda, pa su se osetili uvredjenim, i osuli su paljbu na mene, iako ja njima nisam rekao ni jednu jedinu rec...

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tebe smo inace culi na podosta tema... (na kojima si uvek izvukla deblji kraj), ali necu da se nastavljam, ne zelim da se svadjam...

 

Khmmm... bes, ako ga imas previse, polako prelazi u zlobu, zato prouci malo psihologiju coveka, korisno je...

 

Ovo je bogato, kad dolazi od nekog ko vecito izigrava opaku ribu...  sleep.gif

 

Takodje nisam rekao da svet mora da se vrti oko WASP-a, samo sam napomenuo da ga trenutno slusam... NIje li tako?

 

Ista scena je i sa Dimmu Borgirom (hajde, sad reci da svet treba da se okrece oko DB)

 

Oni se nisu prodali, vec su samo poceli da prave muziku...

 

Navodno Dimmu Borgir se prodao, a Morbid Angel i dalje prodaje vise albuma od Dimmu Borgira...

 

A svi verovatno znate sta je komercijala? To je prodaja, dakle broj diskova i dvd izdanja koji se prodaju...

 

Po cemu je onda Dimmu Borgir komercijala a Morbid Angel nije?

DB je jednostavno samo odlucio da odustane od klasicnog skandinavskog black metala, i da ubaci nesto moderniji zvuk...

 

Cekaj, ti si rekla da ne volis HM i Rock, pa zar sam ti ja zbog toga rekao da si glupa?

Nisam, dakle, prestani da se ponasas kao razmazeno deriste, jer to nisi, i prekini da vredjas clanove, posto vidim da to cesto radis...

 

Ako nisi primetila, ja ni jednom nisam vredjao clana, cak ni bednove, ali jbg, verni fanovi su to shvatili kao vredjanje benda, pa su se osetili uvredjenim, i osuli su paljbu na mene, iako ja njima nisam rekao ni jednu jedinu rec...

Uuuuuuu, ovde su pale teške reči.... icon_smile.gif

 

To je tvoja procena, ja imam svoje stavove koji su relativno čvrsto utemeljeni tako da...

Po tvome onda Slipknot možemo porediti za Dark Funeralom, a? Bes ne mora uvek da prelazi u zlobu. Uzmi npr. Emperor, njihova muzika nije agresivna ali zaista odiše mistikom i onom tamnom stranom.... icon_twisted.gif

To što se pojavljujem na black i death temama, pa čak i političkim i otvoreno iznosim svoje stavove ne znači da sam opaka. To samo znači da neću da dozvolim da mi neko tamo soli pamet. Ok?

WASP sam uzela kao za primer bukvalisto pošto izdižeš tu vrstu muzike a spuštaš ovu drugu i to bez valjanih argumenata.

Za Slipknot neću da komentarišem da li su se prodali ali o Borgiru hoću, jer već duže vreme pratim njihov kompletni rad i delo: Dakle, Dimmu Borgir se faktički prodao ako DCA uporediš za npr. Spiritual Black Dimensions ili bilo kojim albumom do Puritanicala. Njihovi stavovi, pa čak i imidđ su se promenili. I to se oseća u muzici ako ih dovoljno slušaš. A to da DB slabo prodaje diskove je laž. Svi znamo koliko se odvaljuju od keša u zadnje vreme. Tu nema pogovora. Lično volim i zadnji Borgirov album, ali jednostavno to više nije to. No, videćemo novi pa ćemo da sudimo... Morbid Angel je jedan od najpopularnijih death metal bendova i logično mi je da će dosta da prodaju. Oni su postavili temelje tom zvuku i ne vidim tvoju konstataciju na mestu. Vala, nek prodaju, i treba, ako neko zaslužuje to onda su to oni. Meni je komercijala nešto totalno drugo od tvog poimanja iste. I Metallica je prodavala Master Of Puppets ko luda pa nisu komercijala.

Ne vređam te, a i kada to radim to je uvek sa debelim argumentima, zato prestani da se tripuješ mhihi.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

PA NE ZNAM STVARNO SHTA LJUDI TRAZHE OD SLIPKNOT I STONE SOUR....AKO VEC UZMESH DA SLUSHASH NEKI BEND ONDA MORASH BITI SVESTAN SHTA MOZHESH DA OCHEKUJESH OD ISTOG...

TA POREDJENJA SU TOLIKO SKRNAVNA DA JE SMESHNO UOPSHTE I PRICHATI....JEBENO ZNAM DA AKO PUSTIM SLIPKON,NECU ISECI VENE....

POJACHASH KNOT,URADISH KOLUT NAPRED,KOLUT NAZAD I TO JE TO....POSLE SLUSHASH MY DYING BRIDE I ANATHEMU....BAR SA TIM NEMAM PROBLEMA....

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Natasha!:

 

Cek, kako ovo ne moze da bude opako:

 

user posted image

 

icon_twisted.gificon_twisted.gificon_twisted.gif

 

Pazi, Borgire se jeste prodao, ali opet ne osudjujem ih toliko...

Da tebi neko da milione i ti bi se verovatno okrenula ka komercijali (reci ces ne, zato sto ne vidis pare, ali u psihi coveka je da kad vidi pare u ruci, posizi laugh.gif )

 

Dakle, jedno vreme sam se zafrkavao da necu da slusam DB zato sto Shagrath nosi suknju (!?)

Meni je nakako najdrazi Stormblast i All for Tid, slusao sam par stvari sa novog remasterizovanog Stormblasta, i sasvim je ok...

 

Nego, sto se tice MA, nisu oni postavili temelje death metala, ali su jedni od prvih...

I oni su vise nekako Death\thrash, bar ovi noviji albumi...

 

Vrh death metala mi je ipak Death (niko kao Chuck!)

user posted image

 

@deer hunter: pivopije.gif

Edited by <Ph@NtoMinTHeMirRoR>

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...