Jump to content

Stone Sour


Recommended Posts

' date='8. 9. 2005, 06:27']

slipknot nema emociju? pa shta ima onda? sharene gacje?

verovatno si mislila u smislu da ne prave takve pesme, al evo sa vol.3 su pocheli (vermilion, danger keep away, circle...)

.............

Pazi, ja gotivim Slipknot i mnogo ga duže furam od SSa, samo kad slušam Slipknot ne raznežujem se, često dobijam i napade besa, dok kad slušam Bother ja ...pizdim icon_redface.gif . Nekako mi je u tom pogledu emotivnije. A i Corey mi se mnogo više sviđa u tom mirnijem fazonu. Čak mogu reći i da mi je simpa icon_redface.gif ...

 

I ne mislim da je Bother komercijala... Šta je onda Duality?...

Ali, glupo je porediti ta dva benda...

Svaki ima svoju draž...

Share this post


Link to post
Share on other sites

@minja: za bother je otac i majka shto se tiche bilo chega...kompozicije, texta, nachina pevanja, komplexnosti (na pozitivan nachin)...itd

 

@natasha: nisam mislio tako, vecj komercijala u smislu da je napravljeno za shiroke narodne mase, mainstream (stalno navodim Numb kao primer, to je nenadjebiva pesma kad je to u pitanju icon_smile.gif )

kapish?

Share this post


Link to post
Share on other sites

zavisi iz kojih ciljeva radish

recimo

ako zelish da pravish kich i shund, da prodajesh ljudima govna i da mlatish pare - sviracjesh LP,HIM ili neshto tog kalibra gde se sve svodi na ponavljanje jedog kvintnog kruga i na shund patetichan text

samo je bedak shto se uz odgovarajucju medijsku podrshku ovakve stvari najbolje prodaju i najvishe slushaju jer su najjednostavnije i najslushljivije prosechnom choveku

problem je shto je takva muzika jako plitka, a ljudi koji slushaju samo to ne vide dalje od svog televizora...najgore je shto im to ubije tu 'zelju za istazivanjem' ostale muzike

evo ti recimo primer kod nas - slusha se grand i to velika vecjina naroda ovde slusha te gluposti.Zashto? Zato shto ugl ne znaju da postoji bolje od toga.To im se plasira.Televizija kaze da je to kul i kraj.

Mediji su chudo

 

uostalom chim ti pishesh da bi se dodvorio publici, bolje da batalish muziku...

 

bar shto se mene tiche muzika se pishe iz nekih drugih ciljeva

Share this post


Link to post
Share on other sites

slazem se, medjutim skoro uvek se uvuce tu i malo dodvoravanja publici, skoro uvek ljudi ipak bar malo pomisle 'a cekaj necu ovo ovako nece se ljudima svideti, nece a skapirati', a tu je i jebena produkcija

 

ali imam utisak kad slusam SS da se kod njih to nije ama bas ni malo uvuklo

 

 

 

tako nekako, cudno je to, cudan su bend icon_biggrin.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

' date='8. 9. 2005, 14:44'] zavisi iz kojih ciljeva radish

recimo

ako zelish da pravish kich i shund, da prodajesh ljudima govna i da mlatish pare - sviracjesh LP,HIM ili neshto tog kalibra gde se sve svodi na ponavljanje jedog kvintnog kruga i na shund patetichan text

samo je bedak shto se uz odgovarajucju medijsku podrshku ovakve stvari najbolje prodaju i najvishe slushaju jer su najjednostavnije i najslushljivije prosechnom choveku

problem je shto je takva muzika jako plitka, a ljudi koji slushaju samo to ne vide dalje od svog televizora...najgore je shto im to ubije tu 'zelju za istazivanjem' ostale muzike

evo ti recimo primer kod nas - slusha se grand i to velika vecjina naroda ovde slusha te gluposti.Zashto? Zato shto ugl ne znaju da postoji bolje od toga.To im se plasira.Televizija kaze da je to kul i kraj.

Mediji su chudo

 

uostalom chim ti pishesh da bi se dodvorio publici, bolje da batalish muziku...

 

bar shto se mene tiche muzika se pishe iz nekih drugih ciljeva

icon_da.gif u pravu si

 

ali meni i dalje vermillion2 nije bolja pesma icon_mrgreen.gif

mozda ti imas neku emotivnu privrzenost toj pesmi pa si zato zauzeo takav stav ali brate Bother uopste nije losa pesma...

Share this post


Link to post
Share on other sites

' date='9. 9. 2005, 17:59'] nisam ja rekao da je losha

nego da mi se chini da je napravljena za shire narodne mase, namerno previshe uproshcjena

jebiggah... meni je vrmilion2 isto tako uproscena pesmica za narodne mase kao i bother i time se povlacim iz ove rasprave....

Share this post


Link to post
Share on other sites

' date='10. 9. 2005, 22:20'] verovatno zato shto je isto kao i bother odsvirana na akustari

hahahaha icon_smile.gif

icon_rolleyes.gif pa izmedju ostalog, da.. a ako se ne varam i ima neku ljubavnu liriku, kompozicija i struktura pesme nisu nesto mnogo razradjenije pa ne znam po cemu to ima tako veliku umetnicku vrednost..... ?

 

@pony evotigana.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

hahhaha znachi svaka pesma koja ima ljubavnu liriku je neiskrena i pisana za shire mase? interesantno

 

pa pogledaj samo harmonizaciju i strukturu jedne i druge pesme pa mi reci koja ti se chini 'klisheastija', bother ili vermilion?

ja cju bother ochas posla da ti pretvorim u zabavnjak-polu baladu

samo je problem shto ovde vecj ima takvih pesama na tone icon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

minja, mislim da uvidjas da nema svrhe

naravno da nema svrhe raspravljati se kad chovek nije u pravu - tako je vazda bilo i bicje icon_da.gif

 

jednostavno treba biti gluv pa recji da su te dve pesme napisane u istom maniru i slichno odradjene

pogledaj recimo vokale u jednoj i drugoj pesmi (kanonsko pevanje, back vokali u verm. naspram jednog vokala (osim u trenucima kad se sam duplira) u botheru), pa onda gudachke instrumente, momente klavira u vermilionu, duet gitara u vermilionu naspram gitarice u botheru koja svira mol-dur non stop (2 akorda) osim kad dodje refren onda napravi varijaciju icon_smile.gif ...i ko zna kolko sl. stvari

ma na jedan vash 'argument' (koji josh nisam video btw, osim da se njemu CHINI) ja mogu da navedem 10 u korist onoga shto sam ja rekao

 

i manite se tog 'ne vredi se raspavljati sa bandoglavim debilima' stava, jer u ovoj raspravi bandoglavi debili ste vi - lupetate gluposti ne navodecji ni jedan realan argument evotigana.gif

a ja sam spreman,kao i uvek, kad mi DOKAZETE da nisam u pravu da se lepo izvinim i da kazem 'jeste pushio sam kurac'

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ljudi Get Inside! Savrseno za peting! mrred.gif

 

E da, obe pesme su stvarno dobre, mada realno Vermillion vise vredi.

Iznenadili biste se koliko nasi muzicki heroji vise obracaju paznju na zaradu nego na to kakvu muziku prave. Doslo je vreme kada se ne prodaje samo komercijala, nego se itekako dobro prodaje i "iskrenoca"...

Edited by NorthWind

Share this post


Link to post
Share on other sites

e slusaj obucjaru, s tobom se svaka rasprava sveda na nisam-jesi jer lazes, seres i IGNORISES tudje argumente, sem toga suvise si ti kul i uvek u pravu da bi se spustao na nas nivo i argumentovao zar, ne

 

i molim te nemoj vise da seres sa tim 'priznacu da sam pusio kurac' dok ne priznas za ono prosli put kad si ga pusio (sto je bilo pre par meseci btw), jadno je i smesno

 

najbolje nemoj ni da mi odgovaras kad te nisam ni prozivao, lepo sam se obratio minji a ne tebi

Share this post


Link to post
Share on other sites

ok, za pochetak pogledajmo argumente koje ja ignorishem

 

-obe imaju ljubavnu liriku. <---- pa? shta to govori? da su obe sranje? super argument

- kompozicija i struktura pesme nisu nesto mnogo razradjenije... <--- izvoli uporedi strukturu i kompoziciju jedne i druge pesme. Bother je najobichnija verse/chorus pesma, s tim shto se refren razlikuje od strofe za malu modifikaciju (dodavanje jednog, odnosno drugog akorda). To ne znachi da je pesma LOSHA, ali u poredjenju sa Vermilionom je kompoziciono smeshna i prostija. Naveo sam josh par momenata gore koji idu u ovu tezu pa pogledajte.

 

da li su to ti famozni argumenti koje ja IGNORISHEM?

zaplakacju icon_sad.gif

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

' date='11. 9. 2005, 17:25'] ja cju bother ochas posla da ti pretvorim u zabavnjak-polu baladu

samo je problem shto ovde vecj ima takvih pesama na tone icon_smile.gif

ja cu ocas posla vrmilion da pretvorim u hot hot summer hit....

 

dude... koliko se ti lozis na taj vermilion jel bas mnogo ovlazis tjega kad ga cujes.. znaci jebo te taj vermilion obe pesme su mi bezveze i jebe mi se za njih wallbash.gif a btw. ako je tebi merilo za kvalitet pesme broj akorda onda mhihi.gif ....

ja sam pre dva dana rekao da ovo nema svrhe terati i da necu da nastavljam, a onda sam ja 'bandoglavi debil'

 

@stevica pony - evotigana.gifevotigana.gifevotigana.gif suck my ego

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne, njemu je merilo za kvalitet pesme slozenost i broj instrumenata

 

oko argumenata - ti pocinjes sa argumentim tek posle nekoliko postova u fazonu "ahahaha smesmni ste, nemate pojma", tako je bilo i sad ignorisao si minjine argumente sve dok ja nisam uleteo (obracajuci se njemu a ne tebi btw), onda si poceo i ti da argumentujes

 

kao sto rekoh, previse si ti kul za nas, nemoj da se trosis...

Share this post


Link to post
Share on other sites

mozesh da sam sebi popushish kurac sa tom prichom Zak

ja sam trazio najpre od njega argumente za njegovu konstataciju

a odmah zatim sam rekao zashto se ne slazem sa tim

treba znati chitati jebiga

 

 

a suboto, prochitaj josh jednom moju rechenicu pre nego shto opet ispadnesh totalni tard i pokushavash da mi nabijesh na nos neshto shto nisam ni pomislio a kamoli rekao (vezano za broj akorda u pesmi)

evo ponovicju ti smisao poshto si tard: nije bitan broj akorda, vecj ta klisheasta struktura pesme koja toliko bode ochi u botheru

drugo: to ne znachi da je vermilion neshto spektakularno i revolucionarno (josh jedna stvar koju pokushavate da me ubedite da sam rekao/pomislio)

jednostavno varmilion je strukturno, harmonijski, instrumentalno, vokalno i textualno zanimljiviji od bothera po bilo kom normalnom objektivnom kriterijumu

a to shto se vama vishe svidja bother pa ste uzeli da izdrkavata na temu ukusa i bez argumenata je posebna pricha

ok je da vam se jedna pesma vishe svidja od druge bez obzira kakva je, ali nemojte srati neshto shto nema veze s vezom

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...