Jump to content

Gradnja kuće


Novaliis

Recommended Posts

Ovako, ja inace planiram da izgradim kucu negde malo izolovanije, dakle gde cu imati apsolutnu privatnost, pa zvucna izolacaija u sustini nije takav problem, ali evo ovih dana sam sve vise za klasicnu izgradnju, nekako mi deluje sigurnije, ali ko zna..

.

 

vise sam mislio na unutarnje zidove...ovi spoljasnji su ok...

 

 

slabo znam o gradnji,al jedino sto znam je da treba mudro da biras  :bigblue:

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 4 months later...

Aj vil. :haha:

 

Nego da pitam, koliko otprilike kosta nadogradnja jedne prostorije? Prosecne velicine.

 

Zavisi šta radiš. I šta ti to znači 'prosečna veličina' :haha:

 

Jel ideš u potkrovlje tj mansardu ili ideš u vazduh. Jel betonska konstrukcija, jel treba da se radi potpora ili ne, jel hoćeš krov i od čega, koju izolaciju, koliko i kojih prozora :haha: ae odgovaraj

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ček ja najpre da završim svoju pa ćemo lako da se dogovorimo :haha:

 

 

Pronađoh zanimljivo rešenje za fasadu: zove se neopor, isto je ekstrudirani polistiren kao i stiropor ali ima grafita tako da je sjajan izolacioni materijal. Postoje table i za unutrašnju izloaciju, ko npr živi u Zemunu pa hoće da se ušuška od sremskih zima i da smanji račune za grejanje :D Oko 60% je bolji izolator od cigle ili drveta! Proizvođač: BASF.

 

http://www.svezagradjevinu.com/lt/articles/gradjevinski-materijali/izolacioni-materijali/spoljna-izolacija.html

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 10 months later...

Veci problem od kuce je plac , pa na to treba da se pukne bar 10ooo za neku pristojnu lokaciju , a da nije u nekoj pripizdini , plus jos struja , voda i dozvole , nekih 15ooo za start ,jebiga , za 30ooo e se vec moze uzeti pristojna kuca na ok lokaciji i malo uloziti u nju ... steta sto nema kredita za polovne kuce ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

mislim da su te cifre dosta male

za 10.000 moze da racuna na 3 ara na nekoj periferiji grada, ne znam sta se podvodi pod pripizdine doduse, ali tako je

30.000 za kucu, takodje malo. Ako uzmemo da je kvadrat npr. 500 evra to mu dodje kuca od 60kvm sto je po meni premalo za kucu

ali zato montazne kuce mogu biti dosta povoljnije i tu za cifru od 30k evra moze se racunati i na ozbiljniju kvadraturu

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...