Jump to content

Eskhata


ShinigamY

Recommended Posts

Evo, konacno mi je cast da vam predstavim bend

 

Eskhata

 

Pravac: Folk Death/black metal

 

info:

 

Kao sto sam naveo pored imena benda, stil muzike koji bend prati je Folk Metal (sa primesama Death Black podzanrova), pracen tematikom srpskog folklora (mitologije, paganizam, price iz naroda), sa primesama poznatog Finsko/Svedskog folk-a (samo muzicki), naravno, nismo izostavili ni primese nasih narodnih melodija (koje ce se cuti u buducim izdanjima pesama)! Pesme su na engleskom, ali uskoro cemo raditi i pesme na srpskom jeziku, jer jelte, srpski folklor nalaze srpski jezik :)

 

Prica o ovom bendu seze mnogo pre trenutnog benda. Prva forma ovog benda datira jos iz 2007 godine, kada su mladi i neiskusni prijatelji pozeleli da sviraju muziku i naprave nesto svoje. Petar, Djura i kasnije Nemanja, otisli su do pakla i nazad sa svojim kucnim studiom. Svaki put kada su zapoceli nesto novo, nailazili su na prepreke kao sto su losa oprema, svadje u bendu, manjak kreativnosti i profesionalnosti nekih clanova. Ideja o bendu je utihnula pocetkom 2009 godine, ali su momci obecali da ce se aktivirati projekat kasnije, kada steknu malo vise iskustva. Ocajan da zapocne nesto novo, Djura je stvorio Eskhata-u nekoliko meseci kasnije, pisuci pesme dan i noc, predajuci se projektu 101% samo da sve ispadne perfektno. Pisanje textova, rifova, pravljenje logo-a, imao je viziju benda koji ce naci svoje mesto na metal sceni. Dolazak Nemanje u bend bilo je olaksanje za Djuru, zato sto je Nemanja expert engleskog jezika i solidan gitarista. Posle nekoliko meseci teskog rada, pesme su bile spremne. U medjuvremenu, momci su se ujedinili sa Petrom, koji ih im je vratio osmehe na lica. Tokom snimanja, Nemanja nije bio spreman za timski rad, pa je zatrazeno od njega da napusti bend. U medjuvremenu, Eskhata kamp je dobio starog Djurinog druga, Stevana Miletica. Pevac koji je mogao pevati i svirati gitaru veoma dobro. Bend je dobio pojacanje u moralu, i cetiri pesme su zavrsene. U medjuvremenu bend trazi Bubnjara i Basistu.

 

Prica se nastavlja...

 

Lista pesama (Demo):

 

1. The falcon Spirit

2. Sinister Waters

3. One with the earth

4. Feast

 

Clanovi:

 

Djura Stevanovic (Lead Guitar) (Mladenovac / ex Paracin)

Petar Milutinovic (Keyboards) (Paracin)

Stevan Miletic (Vocal, Rhythm Guitar) (Paracin)

Drums and bass guitar (TBA)

 

Link za facebooK:

 

http://www.facebook.com/pages/Eskhata-Serbian-Folk-Metal-Band/161246740552686?ref=ts - Na fejsu su okacene sve 4 pesme, mozete ih cuti tamo, ili na ...

 

Link za youtube:

 

http://www.youtube.com/user/eskhataband/ - Na youtube-u su okacene sve 4 pesme, pa ih mozete cuti.

 

 

Nadam se da ce vam se svideti, odgovorite ovde sta mislite, sta vam se svidja, sta ne :)

Edited by ShInIgAmY91
  • Upvote 2
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

Jos jedan update, vec pocinjem da smaram, vidim da ovde niko nista ne primecuje... Eh nie Yum kao sto je bio...

 

Anyway, evo nekih update-ova:

 

Linkovi:

 

www.facebook.com/eskhataband

www.myspace.com/eskhataband

www.last.fm/music/eskhata

www.reverbnation.com/eskhata

www.youtube.com/user/eskhataband

 

Nakon toga, imamo artwork i novi logo (nije logo koji se koristi u video's na youtube):

 

ehcsi5Zwnh.png

 

I uveliko se spremamo probe i ta sranja, neka svirka u BG-u da padne ;)

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...

Ок је све ово (управо слушам) али није да већ нема осам милиона оваквих бендова на сцени. Ова ствар "The Feast" ми је најбоља, улази у уши и искаче у односу на остале.

 

Све најбоље.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma taj Demo smo snimili tek da bi pokazali na sta ciljamo, i da vidimo kakav ce odziv biti na sve to... Licno mislim da bend ovakvog tipa nema na ovim prostorima :) A pesme koje smo napisali za album su dosta kvalitetne i catchy, kombinacija nekolik pravaca ali je glavni folk :meshuggah:

 

Evo i da objavim listing pesama, uskoro ulecemo u studio (zavisi kako budemo stojali sa parama):

 

1. Winds Of The Past

2. The Falcon Spirit

3. Storm

4. The Feast

5. Field Of Blackbirds

6. Trails of sorrow

7. Rakija (Drunkman Tale)

8. Witchdance

9. One with the earth (samo working title, nije ista pesma kao na demo-u)

 

(moze da se desi da ulete jos dve pesme, ali sve zavisi od finansija)

 

A evo i novog logo-a (dosta smo experimentisali sto se tice toga):

 

149267_180657308611629_161246740552686_639851_798660_n.jpg

Edited by ShInIgAmY91

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...

Vidim da sam zapostavio ovu temu ovde, pa ovako... Ovo nam je konacni tracklisting i snimanje albuma ce se odvijati april/maj (zavisi od ispitnog roka)...

 

Ovo je tracklisting:

 

Tales Of Old :

 

1. Winds Of The Past

2. The Falcon Spirit

3. Storm

4. The Feast

5. Field Of Blackbirds

6. Trails Of Sorrow

7. Rakija ( Drunkman's Tale )

8. Echoes Of War

9. Engraved In Stone

10. Slovenska Krv

11. Witchdance

12. One With The Earth

 

A evo i cover artwork za predstojeci album

 

168476_196559353688091_161246740552686_749164_5263297_n.jpg

 

Artwork je radio MaggotMaster - Radio je covere za Snowy Shawna i jos neke vece face.

 

maggotmaster.com

maggotmaster.deviantart.com

 

 

Toliko od nas... Jos uvek trazimo bubnjara iz okoline Beograda koji je spreman da se uhvati u kolo sa nama :pivopije:

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Omot je zaista prelep, dopaada mi s ekako je logo uklopljen - da ne bode oči previše, a opet potpuno dominira.

Onaj demo poslušah pre nekog vremena i nije mi se dopao posebno :S

Previše sličnosti sa prežvakanim severnjačkim folkiš bendićima.

Ono, ako ste srbi nema potrebe da zvučite ko pijani vikinzi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znas kako, mi smo dosta izucavali nase/srpske folk melodije, i skale dosta zvuce na te vikinske melodije sto bi neki rekli... E sad, nismo mi krivi sto su se skandinavci prvi setili da prave folk metal ^^ Ali ono, mi u pesmama nemamo vikinske textove i ta cuda, imamo textove srpskog folklora i ako vam nesto znaci, ja sam klavijaturista, i u pesmama sam upotrebio neke instrumente sa nasih prostora koje neki nisu ni culi :) Veoma retke instrumente sam upotrebljavao, naravno neizostavne trube (jbg srbi smo), harmonika normalno, frule i ostalo... Sto se tice gitara i bubnjeva. Hmm, po meni, one dosta vuku na power metal, ali sa melodijama folk metala (tj to je ta fora Folk Metal, jer su skandinavci prvi otkrili taj pravac, i veoma exploatisali. Zato sve sto radimo zvuci na njihovo). U nekim pesmama ima death metal przenja na gitarama... Gledamo da ovaj album bude za sve po nesto :pivopije: I za folkere, i za blackere, i za power metalce... Svi da mogu da uzivaju u nasoj muzici.

 

Sve u svemu, nadam se da ce vam se dopasti album koji cemo snimiti :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Videcemo, imamo par solucija, studio Alistera u Jagodini, u Beogradu gledamo koji bi nam najvise odgovarao... Sve u svemu, snimice se u maju, i ceo album cemo objaviti kao free download, jer nema 'leba od prodaje diskova (naravno,imacemo jewel case i digi pack sa full bookletom, za one koji zele da pomognu bend, i za kolekcionare, prodaja na iTunes i Amazon i jos nekim sajtovima za strance). Saljemo izdavacima, pa sta bude bude :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 5 months later...

Ja sam izbacen iz benda, zbog nekih licnih razloga, da ne objasnjavam, duga je prica. Valjda su snimili jedan singl, trebalo bi to da uskoro izadje. Singl je sniman kucna varijanta, a na vokalima su gostovali:

 

Ari Nissilä and Toni Kansanoja from Pain Empire/Devilsent (ex Catamenia).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skida se... Videcemo cemu je kada se skine, ali u svakom slucaju svaka cast na ulozenom trudu... :pivopije:

 

Kako ste ubedili fince da gostuju? :confused:

 

 

 

Koliko sam ja upucen (jos dok sam bio u bendu), Djura (gitarista) se dopisivao sa Ari-em iz Catamenie duze vreme, cisto onako kao fan. Onda je dosao na ideju i pitao da snimi vokale, i ovaj je to uradio :) Sve u svemu, nije toliko tesko sa nekim uspostaviti kontakt ovih dana... Sve zavisi sa kakvom osobom imas posla, ali ovi su ispalo skroz super i daju podrsku bendu.

 

Sto se tice produkcije, ni meni se ne svidja produkcija, kao sto sam i rekao, ali sta da se radi, ograniceni resursi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...