Jump to content

Najbolji metal album 2010. godine


Breakthru

Recommended Posts

To su stihovi bez kojih danas ne bi bilo metal scene u Srbiji. Za razliku od nekih drugih, normalnih zemalja kao što su Mađarska, Poljska ili Rusija, mi nemamo pravi metal bend koji je pržio osamdesetih i nastavio u kontinuitetu da prži do danas. Najviše što imamo, to je Kraljevski apartman, koji je krenuo da prži sredinom devedesetih, dovoljno da započne preporod metal scene, a danas je i dalje jedan od glavnih na njoj. Jeste da je i sam u krizi već par godina, ali nema neku konkurenciju, jer slabo ima mlađih bendova koji uspevaju da se probiju svirajući pravi heavy metal.

 

Imaj na umu da Mađarska, Poljska i Rusija tokom '90-ih nisu prošle kroz haos kroz koji smo mi prošli i u takvoj sredini je postojanje metal benda koji bi imao toliki uticaj i popularnost bilo apsolutno nemoguće, naročito zbog toga što naš narod generalno i u principu nikada nije ni bio preterano naklonjen takvoj muzici.

Inače, Apartman je u vreme izdavanja prvog albuma bio apsolutno anoniman i marginalan bend, oni su počeli da bivaju značajni kada su izdali drugi album, tj. kada je (hteli ljudi to da priznaju ili ne) Rogošić pokrenuo ceo talas izdajući Metal Express i albume Apartmana, Enjoy Sarme, Tornada, "Scream..." kompilaciju... Stoga, ako tražiš trenutak kada je taj "preporod" započet, bolje ga potraži tamo negde oko 2000. godine, tada su stvari baš krenule.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za 80te i 90te ne znam (osim za taj mit o bitnosti i popularnosti bloodbatha, u koji iskreno ne verujem), ali danas nije tako loše stanje. Space Eater, Anima, Consecration, Forever Storm (il je njihov album iz prošle godine? o.O), Alister... su izdali sasvim dobre albume koji bar mogu da se nose sa stranim konkurentima, a ponekad i da ih dobro šiju (Consecration).

U skorijoj budućnosti očekujem debi izdanja Unevena i Organized Chaosa...

Ima bendova, ima kvaliteta.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta je sada sa Rogošićima??? Gde su oni nestali?

 

Nabavio sam neke diskove preko Branka krajem prošle i početkom ove godine. Posle toga mi nije stigao nijedan mejl za narudžbinu diskova - ne znam da li je odustao od tog posla, pošto je u međuvremenu krenuo da se bavi i advokaturom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

posto nema nista od thornsa i crowbara ove godine,lagano se moze zakljuciti godina sa zakljuckom da je nenormalno kvalitetna,a kao najboljih pet po mom misljenju i ukusu a smatram da su apsolutno stivo za svakog ko slusa ikakvu vrstu metala nabrojao bih:

 

1.

 

Immolation-Majesty-and-Decay.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2.

 

Triptykon+-+Eparistera+Daimones.jpg

 

3.

 

mid_476b1bdc15ad2bdd8451aee46f9184ad_1284813006_axioma-ethica-odini.jpg

 

4.

 

Blood%2BRevolt%2B%2B%2BIndoctrine%2BAlbum.jpg

 

5.

 

Darkthrone-Circle-The-Wagons.jpeg

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni je legao 1/1,i nijesam ga skidao sa telefona od kako je izasao.svi ovi albumi se vrte vise manje konstantno bar kod mene od kako su izasli.rekao bih da je iznenadjenje godine,ali opet je tu alan,tako da sam bar ja remek djelo ocekivao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zanimljivo da sam ja čuo isto to od ljudi koji su stariji od mene. Počni malo za promenu da se družiš sa oldschool metalcima, umesto sa klincima od 15 godina, pa ćeš čuti i ti. I dođi neki put na svirku Apartmana, garantujem bolji provod nego na Consecration sigurno.

 

Био сам на свиркама Апартмана а и на свиркама Консекрејшна.На Апартману се увек сморим јер су шаблонско срање(има и занимљивих шаблонских бендова,али Апартман се не убраја у ту групу),док је Консекрејшн до јаја јер свирају квалитетну музику.

 

Koja scena?

 

 

Ona koju si izdao. :mrgreen:

 

Претече ме Принц. :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Samo prva četiri izdanja da navedem koja su po meni obeležila, svaka na svoj način ovu godinu, koja je inače bila više nego sjajna:

1. RHAPSODY-The Frozen Tears of Angels (plus mini CD)

2. PATHFINDER-Beyond the Space, Beyond the Time

3. BLIND GUARDIAN-At the Edge of Time

4. KEEP OF KALESSIN- Reptilian

 

Ostale bendove koji su ove godine objavili dobre albume ne mogu ni da postavim po nekom redosledu: Enslaved, Kalmah, Troll, Finntroll, Mortemia (nije toliko loše, mada sam očekivao mnogo više), Tristania, Crematory, Carach Angren, Therion, Cradle of Filth, Dimmu Borgir, Draugnim, Doomshine, Atlantean Kodex...tako je teško naborjati sva izdanja...

U svakom slučaju retko dobra godina, a i nama je prilično procvetalo u Metal Soundu:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad kad pogledam, ova godina je zaista bila prepuna odlicnih albuma...nadam se da ce i 2011. biti bar priblizna.

Ja licno ocekujem dobar Amon Amarth, Samael, Summoning...videcemo sta ce biti sa Evergrey, Nightwish i td.

U svakom slucaju nema zime za metal dok je ovakvih izdanja i dalje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...