Jump to content

Najbolji metal album 2010. godine


Breakthru

Recommended Posts

Bili bi najobičniji licemeri da su uradili bilo šta drugo. Dave Mustaine je drugo, on je konvertovano rockstar govno.

 

Ali je doktor nauka komponovanja i muzicki genije u poredjenju sa ovim pacerima,a to je najbitnije.Jer ovo je svet muzike,a ne politike.

  • Upvote 2
  • Downvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Onda su ovi samo govna. Na to se svodi ovaj postupak.

 

Zapravo, svodi se na to da nisu svi spremni da zbog para od jednog koncerta pljunu na sve o čemu su pričali i pevali proteklih 20 godina. Ako ti bi - svaka čast, ali ne očekuj da svi postupaju tako.

Opet kažem, navedite mi jedan razlog zašto oni ne bi mogli da biraju sa kim će da sviraju na svom sopstvenom koncertu ili da ga otkažu ako organizator ne želi da sarađuje. I ne uzimajte Dejva kao kontra-argument jer je on to uradio na festivalu a ne na svojoj solo svirci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Wonderfall

Bend koji zaista ima čvrst umetnički integritet, kredibilitet i jasno je ideološki profilisan to svakako neće pokazivati na ovako detinjast način. Ovo je tipično šupkanje publici. Setih se one stare tvrdnje po kojoj je pravi muškarac onaj koji ne oseća potrebu da dokazuje svoju muškost. Enslaved ovim potezom pokazuju da nisu još ni iz obdaništa izbili kada je reč o ideološkoj utemeljenosti i samouverenosti.

 

P.S.

Pričam o tome kako ja gledam na sve to, bez ikakve namere da to postavim kao nešto što je objektivno tako. Da neko ne protumači pogrešno, poštujem i drugačije viđenje stvari. Samo lično nisam u fazonu da, ma koliko voleo neki bend, pravdam i podržavam baš svaki potez tog benda.

Edited by Wonderfall
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ali je doktor nauka komponovanja i muzicki genije u poredjenju sa ovim pacerima,a to je najbitnije.Jer ovo je svet muzike,a ne politike.

 

A to ima kakve tačno veze sa raspravom? Pored toga da Enslaved može sa jednim albumom da se popiša po kompletnoj Megadeth diskografiji u smislu komponovanja i muzičkog genija.

 

E da, i Megadave bratija bi mogla da proveri kako uopšte zvuči Enslaved pre nego što nastavi sa minusima. Kapiram da većina nije upoznata, jbg, oni još ništa nisu snimili sa Cristinom Scabbiom.

  • Upvote 5
  • Downvote 6

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne ako pitaš Lemija.

 

Pa ti si ih poredio.Neke glupave ideoloske stavove.Potpuno nebitna stvar.A ja ti rekoh da to nije bitno,vec da je primarna stvar muzika.A Enslaved jeste pacerski bend u poredjenju sa Megadeth-om,koji po kvalitetu pesama,tehnickoj izvedbi,velicini i uticaju na muziku sasvim drugi univerzum.

 

Ali dobro,Grobodan i Grob Bez Dna su momci od kojih ces uvek imati podrsku,kapiraju tvoj pogled na svet. :da:

 

Koliko si preslušao albuma i koje?

 

Imam nekoliko njihovih albuma (cini mi se 6) a preslusao sam "Frost" i "Eld".Nista posebno,nije lose doduse,ali meni takva muzika ne lezi.Ali reci da je to po bilo kakvom kriterijumu pribliznu kvalitetu Megadeth-a je van svake pameti.

  • Upvote 1
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, Eld i Frost su dosta razliciti od Axioma, ali ne i manje kvalitetni i kompozicijski jaci od svakog Megadeth-a,(uz sve postovanje i prema ovom bendu) po mom misljenju naravno.

Ipak radi se o potpuno 2 razlicita benda, i glupo ih je porediti, muzika Enslaved-a je dosta teza, kompleksnija, nekomercijalnija...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hmmm, najmiliji ovogodisnji albumi- Coat of Arms od Sabatona ubedljivo, kao i Road Salt One od Pejn of Salvejsna. Tu ce se naci i novi album Helovina verovatno, dok mi je To The Metal najvece razocarenje, posle GR koncerta ga nijednom pustio nisam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Шејтанов Чобан

A to ima kakve tačno veze sa raspravom? Pored toga da Enslaved može sa jednim albumom da se popiša po kompletnoj Megadeth diskografiji u smislu komponovanja i muzičkog genija.

 

E da, i Megadave bratija bi mogla da proveri kako uopšte zvuči Enslaved pre nego što nastavi sa minusima. Kapiram da većina nije upoznata, jbg, oni još ništa nisu snimili sa Cristinom Scabbiom.

 

Ау ал га ти одвали човече.

Ја не волим Мегадет нешто претерано али рећи ово за Енслејвд је у најмању руку неозбиљно и смешно.

Компоновања и музичког генија?По чему су то они генији?Вероватно по ономе и по чему је Мејхем.Реално не умеју 3 рифа да убоду како треба,само тандрљају оне гитаре али ви блекери сте посебна сорта која се базира на атмосферу,без обзира што музика има један тон који се провлачи кроз седмоминутну песму уз констатно режање у микрофон.

Не кажем,ја највише волим да слушам блек али одвалити овако нешто је ван сваке памети.

 

Ај убаци и Слејер у ову причу како постоји неки бенд који има боље композиторе и музичаре од њих па да направимо један циркус овде

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Шејтанов Чобан

У оквиру жанра можда,али поредити га са неким великанима једноставно је неозбиљно.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Реално не умеју 3 рифа да убоду како треба,само тандрљају оне гитаре али ви блекери сте посебна сорта која се базира на атмосферу,без обзира што музика има један тон који се провлачи кроз седмоминутну песму уз констатно режање у микрофон.

 

 

Evo u mom slucaju, volim da cujem atmosfericni blek pa makar to bio i jedan rif koji se ponavlja 26 minuta, nekako ima veci uticaj na mene od cele diskografije megadeta. Ali sve zavisi, volim Slayer, Onslaught, dakle volim thrash metal, nije pitanje zanra vec benda. Takodje volim progresive rock koji u 30 minuta odsvira vise od 100 black metal bendova tokom citave karijere, ali zavisi kakvog sam raspolozenja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Шејтанов Чобан

Nemam živaca da se prepirem ovde oko pojedinosti sad, ali reći da je bilo koji thrash metal bend vrhunac žanra u bilo kom smislu je u najmanju ruku smešno.

slayer-reign.jpg

 

 

Крај приче.

Edited by Шејтанов Чобан
  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...