Jump to content

Najbolji metal album 2010. godine


Breakthru

Recommended Posts

Odlican je taj album Steelwing-a ali daleko od toga da je najbolji,ima 3-4 pesme da su ubice ostale su onako filercici nazalost.

 

Iron Maiden - The Final Frontier

Blind Guardian - At The Edge Of Time

Rotting Christ - Aealo

Unleashed - As Yggdrasil Trembles

Sabaton - Coat To Arms

The Crown -Doomsday King

 

To je ono sto mi za sada pada napamet...TO BE CONTINUED.

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest милка зоофилка

Ubedljivo najbolje ostvarenje,muzika koja sabija,tera te da iskočiš iz sopstvene kože i da  benguješ dok ne crkneš!

 

ri53qp.jpg

 

:rockdevil::rockdevil::rockdevil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jbg, tako sam i ja mislio posle par slusanja ali sada ceo album proleti u cugu. Po meni jedan od najboljih ove godine. A sa druge strane ne da je bilo mucenje dok sam pokusavao da preslusam npr. novi Kamelot, Maiden i ostale...

 

Slazem se za Kamelot,ali za Maiden ili recimo Guardian gresis,a Steelwing kapiram da ce tako biti i u mom slucaju,imam 4 pesme na albumu za koje koljem bukvalno,ostale mozda zahtevaju malo vise paznje,ali svarice se!! :rockdevil:

Edited by BruceBruce

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest милка зоофилка

 беше ово танка година.  и гладна. 

Edited by милка зоофилка
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ubedljivo najbolje ostvarenje,muzika koja sabija,tera te da iskočiš iz sopstvene kože i da  benguješ dok ne crkneš!

 

ri53qp.jpg

 

Morao sam da skinem album da bih se uverio, stvarno je klasa, bolje mi nego svi ukupni projekti Sepulture sa Derikom, al da ne uporedjujem tu sad...

 

 

Mojoj staroj listi dodajem i:

Hellish Crossfire - Bloodrust Scythe

 

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Enslaved - Axioma Ethica Odini

Burzum - Belus

Ghost - Opus Eponymous

In Vain - Mantra

 

Da dodam, nije bash metal ali su oba albuma fantastichna

Alcest - Écailles de lune

Les Discrets - Septembre Et Ses Dernières Pensées

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za mene je ovo poprilicno slabasna godina, nema nijedan jedini album da me je bas oduvao... Jedva sklepah neki Top 6:

1. Iron Maiden - The Final Frontier (mogla je bolja produkcija, al' 'ajde...)

2. Helloween - 7 Sinners (iako sam cuo samo onaj sugavi MySpace rip, mislim da mi se misljenje nece promeniti - odlican album)

3. Wuthering Heights - Salt (odlican album, The Shadow Cabinet mi nije legao, pa me je ovako dobar album bas iznenadio)

4. Charred Walls Of The Damned - Charred Walls Of The Damned (fin album, s obzirom da ga je Christy sam napisao, a ne primecujem da je u drugim bendovima ista pisao, dobro je za debi)

5. Rhapsody Of Fire - The Frozen Tears Of Angels (povratak na malo gitarskiji zvuk, smorili su ga sa onim naracijama i orkestrima i sranjima u prethodnih nekoliko albuma)

6. White Wizzard - Over The Top (jos jedan dobar debi ove godine, steta sto je vec otisao pevac i jos ne znam koliko drugih clanova, ali bice nesto od ovog benda)

 

Mogao bih da navedem i neka razocarenja:

Blind Guardian - At The Edge Of Time (isprva mi se bas svideo, al' mi je sada mucenje zivo da ga preslusam celog - nekako mi je bezivotan i neupecatljiv album, a i iz nekog cudnog razloga, mislio sam da ce biti brzi i zesci nego prethodni, a otprilike su iste "jacine")

Gamma Ray - To The Metal! (najslabiji album sa Kaijem na vokalima, u sustini je dobar album, al' sam ocekivao vise - fali mi neka dugacka epska pesma, kao Insurrection ili Majesty, da ne spominjem Rebellion :lol: a i produkcija mi je za GR slabasna)

 

Honorable mentions:

Avantasia - The Wicked Symphony/Angel Of Babylon (ovo bi bilo super da je 1 album sa 13-14 pesama... TWS je daleko bolji)

Keep Of Kalessin - Reptilian (solidan album koji sadrzi moju omiljenu pesmu iz ove godine - Dark As Moonless Night :rockdevil: )

Kiske & Somerville - Kiske & Somerville (ovaj album me je totalno iznenadio - najbolja produkcija od svih albuma koje sam cuo ove godine, Amanda zvuci OK (inace ne mogu da je smislim), a Kisketa je uvek lepo cuti :da: )

Edited by Night Prowler
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...