Jump to content

Najbolji metal album 2010. godine


Breakthru

Recommended Posts

Neka moja listica, mada još tu ima da se premeće i premeće za ova 2 meseca što reče kolega:

 

1. 258628.jpg

280456.jpg

 

split, ne mogu da odlučim koji više volim

 

2. 258422.jpg

 

Spektakularan povratak, Varg je nastavio tamo gde je stao sa Filosofem i jednim potezom poslao sve bedne kopije u prašinu, da je izašlo ovo devedesetih čist klasik bi bilo.

 

3. 270193.jpg

 

Još jedan sjajan nastavak putovanja započetog pre 2 godine, jedan od najbitnijih bendova na sceni trenutno

 

4. 254001.jpg

 

Taman kad je i Bog zaboravio na njih, Overkill se vraća izdanjem koje ide u njihov top 5 zasigurno.

 

5. 263452.jpg

 

Kraljevi ostaju kraljevi.

 

6. 266842.jpg

 

Godina povrataka, šta li? Power album godine za sada (mada je to i dalje otvoreno za razmatranje)

 

7. LES_DI~1.JPG

 

Lično otkriće godine. Ko ne voli Song for mountains je životinja. I da, cover godine.

 

8. 273067.jpg

 

Dok ne čujem Atheist, tech death album godine

 

9. THE OCEAN - Heliocentric / Anthropocentric double punch

 

prog sludge post metal savršenstvo, jedna od naj svirki godine... zajebali su Load / Reload debelo sa ova dva.

 

10. Na mom avataru, Ghost naravno

 

Newcomer godine, hype up the Satan!

 

Ima tu još dosta dobrih albuma ali treba da ih provarim, CoF na prvom mestu a tek koliko vrh stvari treba da procuri... pričaćemo za par meseci

 

Razočarenja brdo, predvode Watain, Nevermore... mrsko mi se sad prisećati.

 

Kompilacija godine: Prophecy čudo na dva diska, izuzetno vredno pomena

 

Gejština godine: Pendulum

 

EP godine: Autopsy, Fleshgod Apocalypse, Encoffination EPs (čiji bi se album mogao lako naći u top 10)

 

Izdaja scene godine: Dobrokes

 

edit: eto čim sam postovao vidim da sam zaboravio Ihashna, Enforcer, Hail of bullets, Slough feg...

Edited by Grobodan
  • Upvote 4
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da sastavim i ja moju listu. Mrzi me da pravim poredak pošto je mnoge stvari jednostavno nemoguće i porediti uopšte a i previše ih je prošlo kroz moje uši ove godine, staviću po abecedi i boldovati one ubedljivo najbolje. I da, staviću i nekoliko ne-metal albuma, tek da učinim priču pikantnijom:

 

Amorphis - Magic And Mayhem - Tales From The Early Years :wub:

Barren Earth - Curse Of The Red River (svarih ga na kraju kako valja i čak mi je sad jako drago što ovaj bend postoji)

Besatt - Demonicon

Burzum - Belus (vrhunski povratak)

Celeste - Mortee(s) Nee(s)

Cradle Of Filth - Darkly, Darkly, Venus Aversa (Haters gonna hate, odličan album)

Danzig - Deth Red Sabaoth (Matori odavno nije ovako razbio, vrh album)

Death Angel - Relentless Retribution

Dirty Granny Tales - Didi's Son

Electric Wizard - Black Masses :o

Enslaved - Axioma Ethica Odini

Gibonni - Toleranca :wub:

Hornsman Coyote - Self Defend You

Fukpig - Belief Is The Death Of Intelligence

Ghost - Opus Eponymous

Hail Of Bullets - On Divine Wings

Kingdom Of Sorrow - Behind The Blackest Tears

Madball - Empire

Martolea - Noaptea Dihãniil

Mongo Ninja - No Cunt For Old Men :wub:

Mongo Ninja - Nocturnal Neanderthals :wub:

Nachtmystium - Addicts: The Black Meddle, pt. II

Nails - Unsilent Death

Nightfall - Astron Black And The Thirty Tyrants

Pendulum - Immersion

Rotten Sound - Napalm (EP) :o

Rotting Christ - AEALO :wub:

Sick Of It All - Based On A True Story

Sigh - Scenes From Hell

Sotajumala - Kuolemanpalvelus :o

Stone Sour - Audio Secrecy ("Say You'll Haunt Me" jedan od hitova godine)

Terror - Keepers Of The Faith

The Meads Of Asphodel - The Murder Of Jesus The Jew (ovo sam stavio iako ga još nisam proučio kako valja, ali zasad mi je super, recimo da imam vere :haha:)

Therion - Sitra Ahra

Tristania - Rubicon (Mary - nova ljubav :wub:)

Vojko Vrućina & AC3PO - Kuje I Laseri (EP) :o

Zoroaster - Matador

 

I još mnogi - Catamenia, Dimmu, The Ocean, Integrity, Mael Mordha, Kvelertak, Haust, Forest Silence EP, Dark Fortress, Eluveitie, Engel, Black Label Society...

Top tri albuma godine - Rotting Christ koji su još jednom napušili sve živo i oba Mongo Ninja albuma - oni su istovremeno i bend godine zbog 3 fenomenalna albuma u 12 meseci. :da: Amorphis ide posebno jer nije novi materijal u pitanju.

Vrhunska godina za hardcore, bar meni - Madball, Sick Of It All, Terror, Integrity... more sjajnih albuma bilo.

Razočarenja - mnogi: Melechesh, Pain Of Salvation, Orphaned Land, Nevermore, Watain, od Kamelota nisam ništa ni očekivao pa me nije ni razočarao... :haha:

Dogodine se očekuje pomor - Amorphis, Septic Flesh, Pain, Moonsorrow... a i Mongo će valjda objaviti još 2-3 albuma do naredne godine u ovo vreme. :haha:

Eto, tako.

 

edit: Grob i ja samo editujemo. :lol:

Edited by Talvi

Share this post


Link to post
Share on other sites

E da, dobro si me podestio da u failove godine stavim Amorphis koji su mi se od prošlogodišnje titule albuma godine elegantno preselili u smeće godine.

Nada da će sledeće godine umreti taj trend presnimavanja, ali već u najavi će mi CoF, Brajdi, Manowar i Gorgoroth zavrtati džigeru presnimavanjima kultova.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iron-Maiden-The-Final-Frontier.jpg

Blaze-Bayley-Promise-and-Terror-2010.jpg

OverkillIronbound-300x300.jpg

300_180626.jpg

GrandMagusCover-300x300.jpg

 

 

Debitanti godine:

 

Opus%20Eponymous.jpg

 

Od domaćih bendova naravno:

 

Aftershock.jpg

 

 

Razočarenja: Grave Digger, Gamma Ray, Crystal Viper, Nevermore, Masterplan, Firewind

 

Od Forbiddena, Annihilatora i Exodusa nisam ni očekivao bog zna šta pa se nisam mnogo potresao :bigblue:

 

 

Sve u svemu, mršava godina za ljubitelje melodičnijeg metala

Edited by M-16

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, zna se ko su (death) metal legende a koga se niko neće sećati već koliko naredne godine.

 

 

Ovo je trebao da bude Cover dvoboj :bigblue:

 

Mada to za Slechtvalk je vrlo radikalna konstatacija,mislim da su vrlo dobar bend a i njihova popularnost je u odredjenim krugovima dosta velika.To sto stoji christianity kao njihovo opredljenje u tematskom smislu ne srozava bend u njihvom kvalitetu.Ali ocigledno su ovdje neki podsvesno time otrovani i imaju problem da objektivno ocijene bend.

Edited by SixStepsOnTheMoon

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, toliko su poznati da se u svetu čulo za njih samo onda kad su Enslaved otkazali koncert jer nisu hteli da sviraju sa njima, to im je bio vrhunac popularnosti ove godine. :haha:

Dobro nije Enslaved mnogo posredovao lično,nego njihov menadžment koji nije bio dobro informisan o Slechtvalk-u i na kraju je donio krajnje neobjetkivne zaključke.Time su doprinjeli i usko-misleći fanovi Enslaved-a koji su bombardovali mejlovima menadžment benda da slučajno ne nastupaju zajedno jer se radi o nekom hrišćanskim propovjednicima što je daleko od istine.Shamgar je bio veoma iskren u javljanju posle toga :

 

http://blogs.myspace.com/index.cfm?fuseaction=blog.view&friendId=151586218&blogId=537046782

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Wonderfall

Bio to stav benda ili njihovog menadžmenta, seljački je do koske. Volim Enslaved, ali im je ono bio jajarski potez, skoro kao kada je Mustaine odbio da svira na istoj bini sa Dissectionom. Takve stvari su potpuno nepotrebne. A Slechtvalk je dobar bend i treba im dati šansu. Njihovo vreme tek dolazi.

  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Wonderfall

Nije to vera, to je idiotizam. Veruj u šta hoćeš, al' nemoj da opstruiraš one koji veruju u drugačije stvari.

 

 

Nego:

 

 

Kylesa-Spiral-Shadow-300x300.jpg

  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije to vera, to je idiotizam. Veruj u šta hoćeš, al' nemoj da opstruiraš one koji veruju u drugačije stvari.

 

E, vidiš, upravo u tome i jeste fora - navedi mi jedan razlog zašto bi Enslaved posle svih napada i prozivanja od strane hrišćanske zajednice (protiv koje su, uostalom, ideološki jasno orijentisani) trebali da uopšte budu zainteresovani za saradnju sa takvima. Nisu hrišćani pa da opraštaju. :haha:

 

Ali, kao što reče, nije ovo tema za to.

Edited by Talvi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Wonderfall

@ Talvi

Svojom reakcijom se samo spuštaju na nivo tih koji ih prozivaju, nikako ne čine nešto što je u bilo kojem smislu opravdano, pa čak ni ideološki. Hrišćanski odgovor hlebom na kamen niko nije ni tražio, ali je "oko za oko, zub za zub" još pogrešnija strategija jer dobiješ dva krezava slepca i ništa više. Meni su Enslaved bili jedan od omiljenih bendova (i dalje su), ali su tim potezom bacili mrlju na svoje ime, bar kod mene, a verujem i kod mnogih drugih kojima religijska ideološka potka nije toliko bitna, čak ni ako je bendovi potenciraju.

Edited by Wonderfall
  • Downvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

A Accept i Halford? :mrgreen:

 

Nisam neki fan Accepta а i nije ostavio neki utisak, pa nisam hteo ni da ga rangiram. Halforda planiram večeras da preslušam

 

Edit:

 

Pojavio se normalan rip za nov Helloween, možda nije izgubljena godina :bigblue:

Edited by M-16

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni su Enslaved bili jedan od omiljenih bendova (i dalje su), ali su tim potezom bacili mrlju na svoje ime, bar kod mene, a verujem i kod mnogih drugih kojima religijska ideološka potka nije toliko bitna, čak ni ako je bendovi potenciraju.

 

Bili bi najobičniji licemeri da su uradili bilo šta drugo. Dave Mustaine je drugo, on je konvertovano rockstar govno.

  • Upvote 4
  • Downvote 6

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...