Jump to content

Moonspell


Tormentor

Recommended Posts

  • 3 weeks later...

Svirka festivala Kavarna, za mrvu ispod Opetha, možda samo zato što sam ih gledao već pre ali sve ostalo neverovatno i definitivno najbolji Moonspell nastup koji sam video, eto desilo se i to: prejebaše koncert u SKCu za mene.

Pre svirke smo očekivali vintage set, Fernando je najavio da će isti biti na 2 od 4 festa na leto a prostom dedukcijom se isključio Metal camp koji je ipak tezga nasuprot Kavarni gde su svi idoli Moonspella... i kad je počela svirka sa Finisterra pomalo se smorismo ali odmah su nas oduvali zvukom koji je bio preterano perfektan, neobjašnjivo dobar a bend kao i uvek harizmatičan na tone. Odmah posle Night eternal, Southern deathstyle i Scorpion pa sam već mislio da ću odgledati standardno odličan Moonspell live ali kurac, Fernando najavljuje put kroz vreme i vintage set i sve je ovako izgledalo:

http://www.setlist.fm/setlist/moonspell/2011/kavarna-rock-fest-kavarna-bulgaria-3d3410f.html

Pun mesec na nebu, isto noćni termin, Bugari ludi, bend jednostavno sahranjuje svirkom - perfekcija! Moonspell je jednostavno trenutno na vrhu metala po live svirci i tu zbora nema.

Edited by Grobodan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svirka festivala Kavarna, za mrvu ispod Opetha, možda samo zato što sam ih gledao već pre ali sve ostalo neverovatno i definitivno najbolji Moonspell nastup koji sam video, eto desilo se i to: prejebaše koncert u SKCu za mene.

Pre svirke smo očekivali vintage set, Fernando je najavio da će isti biti na 2 od 4 festa na leto a prostom dedukcijom se isključio Metal camp koji je ipak tezga nasuprot Kavarni gde su svi idoli Moonspella... i kad je počela svirka sa Finisterra pomalo se smorismo ali odmah su nas oduvali zvukom koji je bio preterano perfektan, neobjašnjivo dobar a bend kao i uvek harizmatičan na tone. Odmah posle Night eternal, Southern deathstyle i Scorpion pa sam već mislio da ću odgledati standardno odličan Moonspell live ali kurac, Fernando najavljuje put kroz vreme i vintage set i sve je ovako izgledalo:

http://www.setlist.fm/setlist/moonspell/2011/kavarna-rock-fest-kavarna-bulgaria-3d3410f.html

Pun mesec na nebu, isto noćni termin, Bugari ludi, bend jednostavno sahranjuje svirkom - perfekcija! Moonspell je jednostavno trenutno na vrhu metala po live svirci i tu zbora nema.

Eto ja plusiram sve ovo, i opet moram da pohvalim zvuk koji je stvarno bio vise nego perfektan. Kad je pocela Finisterra ucinilo mi se da cu da eksplodiram od napaljenosti :D

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 5 weeks later...

Evo te pesme.

 

A pazi sad ovo:

 

Moonspell at Wacken 2012 will be an exclusive Wacken Sombra show. Sombra is the atmospheric, classical, semi-acoustic show of Moonspell's classic songs. The band will be on stage with 13 musicians, including the five Moonspell, 3 female operatic singers, 4 cello players and one percussionist. Also it has great video show behind all of it. It's a great and special moment.

 

Oni treba da snime ovo za DVD ili makar da neku svirku objave kao live album. Bre.

Edited by Lou

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma to svakako stoji, al oni tolko dobro zvuce u metal izdanju trenutno da bi mi bilo malo krivo da se iscimam na Wacken i ne dobijem to, ma koliko akusticni set bio dobar. Ja bih radje da mi sviraju neke pesme koji nikad ne sviraju :)

Al dobro, nije da niste upravu, i ja kenjam, voleo bih da vidim taj nastup, al kiselo je grozdje :)

Edited by Black desire

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...

Ovih dana mi je nešto "Under The Moonspell" u podsvesti konstantno pa uzeh da još malo provrtim "Under Satanae" poređenja radi i ne znam zašto mi ovaj EP deo albuma nije legao najbolje isprva, skroz mi je dobar sad. A ono što su uradili sa demo pesmama je nadrealno svakako. :haha:

Edited by Talvi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Baš sam juče obrnuo The Antidote koji mi je najbliži srcu, dobrim delom zbog toga što sam taj prvi čuo. Posle toga sam tražio intervju sa Fernandom, da ga slušam kako priča, ali samo na portugalskom (jer se na maternjem čuje nečiji pravi glas). Uživanje je slušati neke pevače dok pričaju... Devin je, npr. u toj grupi, ima mekan glas i skroz tečnu dikciju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...