Jump to content

Moonspell


Tormentor

Recommended Posts

Ma uživajte :D

 

Oćemo, ne brini!

Upravo ovakav zvuk sam priželjkivao, kad već ne može Sin/Pecado 2.

 

Eve da se i sa Descenderom ne složim negde!

 

Idi slušaj Anacrusis i novog Kenna Nardija, baš me zanima dal ćeš tu da se složiš. Ako da, kupujem prsten i vodim te u Vegas! :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni kod onog carry the waight dela

Očekivao sam da izgovori "Share the snake" ili tako nešto. Ali nakalemljeno mi je sve, baš je pesmičak, i još kao da je pisano da bude singl.

 

Mislim, i onako sam prestao da obraćam pažnju na njih, sve posle Memorial-a me radi sve slabije, ali daj da bacim koju kad se priča, je li. :) Pre neki dan sam pustio poslednji album, da vidim kako će zvučati na ponovno slušanje i ništa. Ima jedna promena tempa na koju sam se oduševio, ima tu i tamo rifova, ali, što kaže Grob, merač za dušu pokazuje nešto drugo. Preslušaću pažljivo novi album, ali kada su mi već tri pesme bezveze, ne mogu da očekujem da ostatak izvuče. Ko zna.

 

+

Žao mi je što Fernando nije pazio glas, dosta je izgubio u čistom pevanju. Na ovoj poslednjoj pesmi se primećuje nešto zanimljivo u izgovoru, nalik periodu u kojem je uzimao časove pevanja, možda radi na popravljanju toga, ali ako i dalje duvani kao Turčin, neće biti neke vajde.

Edited by Lou

Share this post


Link to post
Share on other sites

A,jebi ga...meni prija ovaj njihov zvuk.Iako The Antidote dozivljavam kao njihovo remek delo,ne ocekujem da se ponove.

Onaj ko voli neki bend,uvek ce naci nesto pozitivno u njihovim albumima.Tako mi je bilo i sa Paradise Lost.Navikao sam bio na njihove cvrste albume ali,jako lako sam se privikao na zvuk koji su mi servirali sa One second.

Share this post


Link to post
Share on other sites

^

^

^

Baš i ja htedoh da kažem, Fernando više ič nema mudo u glasu.

 

Meni je Antidote ništa specijalno, čak mi je i Butterfly Effect bolji, naslovna sa njega me i navukla tad na Moonspell, baš je hitić. Počeo sam da ih slušam dok je Darkness and Hope bio aktuelan, sećam se da smo ortak i ja čekali da skinemo Antidote da vidimo kakav je, skidala se pesma po 45 minuta, GetRight ubrzavao i čuvao da ne pucaju downloadi, bio mnogo lep program xD

Drugaru se dopao, meni ne leže nikad, a puštao sam ga i kasnije tu i tamo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam počeo da ih slušam negdje uz Irreligious, pa sam ih odmah uskoro gledao i uživo kad su bili predgrupa Kissu u BG i zbog tog nastupa sam i postao fan. Nekako sam najviše vezan za ta prva tri albuma. Butterfly i Darkness and Hope u mi bili neki pad u karijeri, a The Antidote sjajan povratak u formu.

 

Poslije toga, za vrijeme Memorial i Night Eternal sam maltene u potpunosti prestao da ih pratim (iako su mi jedni od all time favorite bendova). A sa prošlim su mi se ponovo nekako vratili na mapu.

 

Kao što rekoh, prva tri su mi svaki za sebe remek-djelo, a Sin/Pecado mi je jedan od najboljih albuma ikad snimljenih, u bilo kom žanru.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To jeste za prva tri i EP, nema greške, ali mi je i Darkness and Hope dobar. Sviđa mi se i Night Eternal atmosfera baš, mada treba još da ga provrtim, više sam poslušao Memorial, a on mi je nekako bezvezan, jesu pamtljive pesme al' mi se ne sviđa fazon, tad kad je izašao ga vrteh zbog kredita Moonspella i koncerta :D

Edited by Demon Seed

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slazem se.Ja trebao ici da ih gledam kada su bili sa Kiss ali,mnogo se toga iskomplikovalo.Prvi put sam ih gledao na Exitu kada je Memorial bio aktuelan.Kasnije sam ih pogledao jos dva puta i ne kajem se ni malo.Kao sto rece Descenderu,i meni su jedan od omiljenih bendova(pored Paradise Lost...razume se).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...