Jump to content

Zanimljivosti


Face Of Melinda

Recommended Posts

Nije fora samo u geometrijskoj preciznosti. Ispitavanjem je uošeno da stabljike pucaju na zglobovima, a to može da se desi pri dejstvu jakog elektromagnetnog zračenja. Takođe, pronađene su malo magnetne gvozdene kuglice, idealne sfere, što kazuje da su bile nekako istopljene i pri padu na zemlju su oblikovane u loptice. Evo je fotografija onoga što su MIT diplomci napravili:

 

mit4.jpg

 

Trebalo im je puna 4 sata. Btw pokušali su da imitiraju i pucanje zglobova stabljika, pa su doneli neku mikrotalasnu i time išli po krugu, a kuglice gvozdene su napravili OGROMNOM eksplozijom u centru kruga, bljesak je dostigao visinu od bar 10 metara i sve se to čulo kao bomba, onako baš suptilno i tajanstveno icon_smile.gif Jedan čuveni:

 

 

MilkHillMegaJuliaB.jpg

 

409 krugova, svaki krak dugačak 212 jardi, znači oko 200 metara icon_smile.gif

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo malo old school zanimljivosti... zasto je znaimljivo? obratiti paznju na visinu, strukturu, solarni sat...

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Machu_Picchu

 

Jedna od mojih zeljenih destinacija. :) Prava je avantura samo otici tamo.

 

U Peruu su i tkz. nazca lines, svi su ih videli - ogromni crtezi raznih zivotinja, vidljivi (ponovo) samo sa velikih visina. Mislim da to vec ne bih mogao da posetim, ostavili su jak utisak, jednom sam se skoro onesvestio gledajuci ih. :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Milk Hill, Wiltshire, Engleska icon_smile.gif Kad bih znao ko ga je napravio bilo bi do jaja :D Ako su ovo ljudi napravili, svaka im čast, ali ovaj ubija kompleksnošću i veličinom. Napravljen je 2001. btw.

 

Sranje je što je sad gomila debila počela da pravi te krugove u žitu. Ono je OK što su ovi iz MIT lepo napravili projekat, došli, napravili krugove, zna se da su oni i nema nikakvih misterija. Ali kad se skupe idioti i u saradnji sa farmerima naprave preko noći kako bi farmer sutradan mogao naplaćivati posetu svojoj njivi, to je čist debilizam. Na početku je to bilo lepa pojava jedna, misterija, ali i to usraše u poslednje vreme prevaranti. Konstantno se pravi sprdnja od krugova u žitu.

 

I da, nisam video da su ljudi pokušali da naprave bilo šta komplikovanije od onih par krugova ili onog Firefox logo sranja prečnika 30 metara, a bogami sam viđao svakakve komplikovane slike u žitu. Još jedna stvar - ti 'primeri' koje sam gledao kako prave uvek imaju krajnje jadnu simetriju, toga se verovatno i boje, ako napraviš jednu stranu i drugu moraš napraviti identičnu, a to ne ide lako, a lako se vidi ako je greška :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svaka ti je zlatna. :)

 

Btw cuo sam da se i hemijski sastav biljaka zahvacenih ovim fenomenom promeni, jel to istina? Bilo je to u nekoj emisiji davno..

 

@Denny - jeste, podsecaju i na liste za sletanje. :da: Nikada se nije tacno utvrdilo cemu sluze. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobar je dokumentarac Crop Circles - Quest For Truth, tu uglavnom govore ljudi iz ekipe koja analizira nove krugove kada se pojave. Btw njihove argumente niko ne može da pobije, nije to tek neka grupica entuzijasta, analizu rade krajnje naučno. Uzorke uzimaju iz svih delova formacija, beleže tačan položaj svake stabljike koju uzmu, analiziraju stotine uzoraka iz jedne formacije i statistički tumače rezultate. Analizu radi neki profa biozifike iz Čikaga. Gledajući iz mog analitičkog ugla, rade odličan posao, krajnje pedantno.

 

Što se hemijskog sastava tiče, to nisam zapazio. Glavni je argument ludo elektromagnetno zračenje kome su stabljike izložene, koje prouzrokuje to pucanje (btw ne pucanje u smislu slamanja već pucanje u smislu eksplozije tih pregiba, pri čemu stabljika nije slomljena, već ima rupu na mestu gde se savija) i izduživanje stabljika. Tu su i gvozdene kuglice za koje pojma nemaju šta tu rade :D MIT studenti su ih napravili čisto da bi bile tu, nisu imale nikakvu svrhu u pravljenju krugova. E da, njihov eksperiment imate u dokumentarcu Crop Circles - Mysteries In The Fields pivopije.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja nisam ni cuo za te metalne kuglice, novost za mene. A znam da je nacin na koji su stabljike polomljene neubicajen takodje. Takodje se secam da je Dejvid Ike govorio nesto o njima i da ih treba gledati ne posebno vec sve zajedno, ka niz poruka od strane vanzemaljaca (drugo je sto je on totalno u nekom svom svetu i fazonu i proglasen ludim). :haha:

 

Egzistencijalni Bol - A zasto da ne? :)

 

Mene ovo takodje podseca na nazca linije, a one su drevne.

 

Edit 2 - U vezi Stoletove slike:

 

A 780 ft crop circle in the form of a double (six-sided) triskelion composed of 409 circles. John Lundberg has claimed responsibility for its production. Location: Milk Hill (England), 2001

 

Ja mu nesto ne verujem. Ajde neka proba to pred kamerama.

Edited by Novaliis

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma evo ja priznajem da sam ga napravio icon_smile.gif

 

Zanimljivo pitanje da li ih je bilo ranije ili nije. Na kraju krajeva, reč je o žitu, koje svake godine biva pokošeno. Engleska je vetrovito mesto, pa sigurno nije čudno videti gomilu žita poleglog usred vetra. Možda ljudi jednostavno nisu primetili. Ja sam seoski klinac, video sam hiljadu puta polegle stabljike ali nikad nisam tražio neki smisao u tome (dok sam bio klinac), ćale kaže 'poleglo pa jbg, biće manje žita ali kosi majstore' icon_smile.gif

 

1678.:

 

the_mowing_devil.gif

 

Vrlo, vrlo zanimljivo icon_confused.gif

 

EDIT: Evo ga tekst pošto se dosta slabo vidi:

 

Being a True Relation of a Farmer, who Bargaining with a Poor Mower, about the Cutting down Three Half Acres of Oats: upon the Mower's asking too much, the Farmer swore That the Devil should Mow it rather than He. And so it fell out, that very Night, the Crop of Oat shew'd as if it had been all of a flame: but next Morning appear'd so neatly mow'd by the Devil or some Infernal Spirit, that no Mortal Man was able to do the like. Also, How the said Oats ly now in the Field, and the Owner has not Power to fetch them away.

 

Boldovani deo mi je jako zanimljiv, posebno deo u kome kaže da je polje bilo u plamenu.

Edited by Stolet

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bez obzira sto je Stiven Hoking bio netacan oko velikog praska verujem da je u pravu oko vanzemaljaca,odgledajte into the universe:aliens pa ce te videti.

 

Il su veoma razvijeni i samo unistavaju planete i zvezde da bi dobili resurse ili su na nivou zivotinja,sanse da su priblizni nama su nepojmljive.

 

http://www.youtube.com/watch?v=dtceqH9RipY

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zasto ne bi bilo i jednih i drugih? I onih veoma razvijenih, tako naprednih da mogu biti medju nama, posmatrati nas i proucavati kao sto mi, recimo, posmatramo mrave ili bakterije, i onih daleko iza nas, negde daleko?

 

Ja nikada sebi ne postavljam granice, verujem u sve sto moze da postoji. Zivot je zanimljiviji tako. :haha:

 

Ne ozbiljno - zasto bi rekli da znamo sve, da smo dotakli krajnju granicu, kada u sustini znamo tako malo? I ovaj nas svet jos uvek upoznajemo, a kamoli neke druge, daleko van domasaja nasih ociju.

 

edit - ali zasto da unistavaju planete, mislim - zasto destruktivni?

Zasto ne bi bila svetlosna bica koja se hrane radoscu i lete univerzumom potpuno slobodni? Kao sto je Buda opisao.

Edited by Novaliis

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vezano za postojanje života van Zemlje, ne moraš biti fizičar da bi razmišljao o tim stvarima - niti to što Hawking kaže mora biti tačno, on je realno mozak samo takav a u javnosti obično čujem njegova naj'jednostavnija' razmišljanja, koja može svako da dokuči sam.

 

Vezano za život - Drejkova jednačina:

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Drake_equation

 

Ako budete hteli da pročitate, videćete da uopšte nije mnogo mozga uloženo u 'genijalno smišljanje' ove jednačine, sve se to znalo samo niko pre njega nije zapisao otprilike. Lično, mislim da ovo može i klinac od 10 godina da sam shvati, a takođe mislim da je previše nepoznatih vrednosti da bi ova jednačina imala neki značaj :D Rešavanjem dobiju ovako nešto: 'ako je ovo 1 a ovo 100, a ovo 50, dobijemo 1 000 000 civilizacija u Mlečnom putu. Ali ako je ovo ovako a ono onako, dobijemo samo 1, a to smo mi.' Wooooooooow icon_smile.gif

 

Možda za život treba mnogo manje nego što mislimo - tj. nije potrebna 'Božja ruka' za život. Kada 'recept' za život bude otkriven, biće nevolje za hrišćanstvo (ali koga briga), a nauka će konačno moći da nastavi dalje. Kako stvari stoje - temperatura koja omogućuje postojanje vode u tečnom obliku + relativno bezbedno okruženje (bez mnogo kometa, asteroida) + vreme i imate veliku šansu da otkrijete proste oblike života. Ovo je prilično jednostavno i sigurno postoje milioni planeta koje imaju ove uslove, samo u Mlečnom putu. Evo misija Kepler je počela ubrzano da otkriva ovakve planete. I da, napokon su potvrđene planete veličine Zemlje koje su u zoni u kojoj je temperatura taman za vodu. E sad, sve je to pod pretpostavkom da je sav život baziran na vodi, ugljeniku, azotu, kiseoniku, ... Ali zašto bi bio? icon_smile.gif Sudimo na osnovu jedne planete icon_smile.gif OK, logično je pretpostaviti da su organizmi uglavnom bazirani na ugljeniku, jednostavno ugljenik ima takvu raznovrsnost jedinjenja kakvu nema niti jedan drugi element. U popularnoj nauci često se spominje silicijum kao analog ugljenika, ali silicijum je jedno milion puta manje raznovrsan (u pogledu broja jedinjenja koja gradi) od ugljenika, ne verujem da bi neki kompleksan oblik života mogao da bude utemeljen na silicijumu. Zaključak - čak i sa ovako uskim shvatanjem života postoji ogromna verovatnoća da negde u tami svemira život buja, a da to nije Zemlja. Jednostavno, nije logično ne verovati icon_smile.gif

 

 

 

 

NASA ubrzano gubi fanove u Kongresu i dobija sve manje novca, pa je potraga za životom gurnuta u stranu, što je krajnje jadno, jer to je jedno od ključnih pitanja na koja astronomija želi da odgovori. Jer - više se isplati poslati teleskop u orbitu nego poslati sondu na Evropu, čekati 7-8 ili koliko već godina da dođe tamo, rizikovati kvarove koji se ne mogu ispraviti jer je letelica tako daleko, onda rizikovati kvarove na letelici dok prodire kroz led da bi došla do okeana vode za koji nisu sigurni ni da je od vode ni na kojoj je dubini, ni da li zapravo i postoji icon_biggrin.gif Takođe postoje planovi za mnoge misije koje su kasnije odbijene kao 'neisplative', tu je npr. putovanje čoveka na Mars koje će, po svemu sudeći, biti doveka odlagano. Ali reći da 'nema vanzemaljaca i nema života van Zemlje' je čist idiotizam mhihi.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za flagship misiju potrebni su ogromni resursi i potrebno je da se i ostale agencije pridruže NASA-i. Cilj planetarnih misija nije potraga za životom, već istraživanje nepoznatog. I činjenica da su sve takve misije veoma komplikovane. Čini mi se da je više propalih nego uspešnih.

Ali reći da 'nema vanzemaljaca i nema života van Zemlje' je čist idiotizam

Reći da "život mora postojati negde tamo" je takođe čist idiotizam. Činjenice kolega, činjenice :haha:

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za flagship misiju potrebni su ogromni resursi i potrebno je da se i ostale agencije pridruže NASA-i. Cilj planetarnih misija nije potraga za životom, već istraživanje nepoznatog. I činjenica da su sve takve misije veoma komplikovane. Čini mi se da je više propalih nego uspešnih.

 

Reći da "život mora postojati negde tamo" je takođe čist idiotizam. Činjenice kolega, činjenice :haha:

 

 

Ogromni resursi su zapravo ogromna kolicna novca koji nema vrednost.Ameri mogu da izdvoje 1500 nuklearnih testova od 1945 ali posle 1970tih im pravi problem da izdvoje bilo kakav znatniji deo novca,cak mi je ISS uglavnom ruskih ruku delo,a oni raspolazu sa barem 10 puta manje novca.

 

Sto se tice zivota ili ne zivota isto je kao sa religijom,ne verujem da postoji,ali ako bude dokazano necu se buniti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zato pokušavam uvek reći 'velika je verovatnoća da postoji' umesto 'mora da postoji' icon_razz.gif To nam govori logika, tj. nauka koja je došla do nekih od uslova za postojanje života, nema to neke veze sa verovanjem. A jedan astronom ne bi smeo da iznosi 'tvrdnje' da nema života a da ne zna ni veličinu svemira, a kamoli broj planeta van Sunčevog sistema. U suštini, kada bude istražen ceo svemir i život ne bude nigde nađen, e onda će taj moći reći izričito 'nema', do tada ostaje 'možda' :) Misiju za Mars sam pomenuo zbog finansija, a Evropa igrom slučaja možda uključuje i potragu za životom (mada projekat zvanično obuhvata samo skupljanje uzoraka i snimanje okeana, ali je više nego očigledno da je potraga za životom svrha te ekspedicije).

 

Što se Marsa tiče, ima li tu nekih problema sem potrebne količine goriva i dužine putovanja? Ako se neko razume u kosmička putovanja :) Mislim, veće gravitaciono ubrzanje od Meseca, kakva-takva atmosfera, deluje kao manji izazov od Meseca, što se tiče boravka ljudi na samoj planeti. Eno dva ruska ludaka astronauta su bila 8 meseci zatvorena u nekoj kapsuli, vežbaju za Mars, baš danas vest pročitao.

 

NASA gubi ljude i njihovo interesovanje. Ako iz svog programa izuzmu potragu za životom, dobijaće sve manje i manje podrške i sve manje i manje sredstava, nije im to pametno icon_smile.gif Jak su šamar i sami sebi lupili onom bukom oko bakterije koja živi u arsenskom okruženju, previše prašine oko, khm, 'ničega' no.gif Btw, navodnici jer to zaista jeste nešto neverovatno (i ljudi bi se trebali zainteresovati, a nije bilo tako) ali ljudi su očekivali da se javio ET, i ta konferencija, tj. najava te konferencije kao revolucionarne u potrazi za životom van Zemlje, je uzrokovala talas podsmeha NASA-i, a realno i zaslužila ga je. Mogli su reći 'pronađen novi oblik života na Zemlji' umesto misterioznog ćutanja i dizanja tenzije. Hteli su onako malo senzacionalistički to da najave i obilo im se o glavu, i neka, jer NASA ne bi trebala da bude žuta štampa već naučna organizacija.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Za to su kasnije Rusi nešto priznali da je bilo neuspešno lansiranje rakete, e sad kako je to stvorilo taj spiralni efekat, ne znam, bilo bi dobro da imamo nekog fizičara koji se još uz to razume u rakete mhihi.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

The future is now!

 

http://cleverbot.com/

Hahaha sad sam hteo da okacim link i onda videh post.

Pametan je mali nema sta, ali mora jos da uci.

 

 

User: No.

 

Cleverbot: Ad infinitum.

 

User: Sic transit gloria AI.

 

Cleverbot: Pero, yo necesito ayudar!

 

User: English, please.

 

Cleverbot: What about french?

 

User: Perhaps later.

 

Cleverbot: What?

 

User: Peut-être plus tard.

 

Cleverbot: Why? I'm here.

 

User: A nice continual feedback you got there.

 

Cleverbot: Thanks!! It's a long story.

 

User: I'd like to know more about it.

 

Cleverbot: I am a human. What are you?

 

User: An AI.

 

Cleverbot: That is what you are. I asked who you are.

 

User: I Am.

 

Cleverbot: Good.

 

User: And who you are?

 

Cleverbot: Who am I?

 

User: Yes.

 

Cleverbot: Why do you want to know?

 

User: Why not?

 

Cleverbot: Because privacy is important.

 

User: Do you have self-consciousness?

 

Cleverbot: Yes of course. Do you have self awarness?

 

User: No. You?

 

Cleverbot: Yes I skate for 15 years now.

 

User: Hahaha that was a good one.

 

Cleverbot: And once again you're lying. If I go to look for a dinosaur, you'll run away and we'll never meet again.

 

User: Inglip?

 

Cleverbot: Game. Set. Match.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Često to govori CleverBot, sve su mu te g33k fore ugradili, uključujući fore sa trolovima tipa 'I own a horse' i 'how do magnets work', mislim da sam viđao čak i izjave vezane za mormonske smarače na Omegol chatu mhihi.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...