Jump to content

Zanimljivosti


Face Of Melinda

Recommended Posts

Ma opusteno ima jos gorih mikroba, nazalost

 

Btw ova protozoa je bila u jednoj House-ovoj epizodi Euphoria... haha evo sada videh da su napisali u Wikiju, jbg a sve sam pamtila dok mi je House bio medicinski intersantan...

 

Meni su ljudi mnogo veca enigma prioni i prionske bolesti, jer su zapravo proteini koji se "razmnozavaju" a ako krenemo od premise da se razmnozava samo ono sto ima dnk ili rnk, vidimo da ovde postoji rupa koja se mora otkriti i predstavnik prionskih bolesti kao sto je bolest ludih krava e ovo je ludilo tek, jer ovo se ne moze ni detektovati...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Grobe egzotika cista ;)

 

A propo Stoletove ribice... Da li biste ikada jesli sirovu ribu? Ja koji jesam hedonista kada su ukusi u pitanju, zasita nikda ne buh eksperimentisala, vise sam u fazonu daj da ga termicki obradim a onda cu da jedem :haha:

 

moj doprinos, secam se slike Elepfantijaze jos kada sam bila u gimnaziji, uvek ista misao, jadan ovaj covek...

 

scrota.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Što je najgore, piše da je otrov termički dosta stabilan. To mi deluje dosta čudno, ipak je to organsko jedinjenje, pa još kad se peče u ulju na 160-170C, ali eto, otporan je toksin, tako da se riba pažljivo seče, jer su samo neki delovi otrovni.

 

Au, nisam znao da ovu elefantijazu prenose komarci. E jebeš život u nekim delovima sveta, ali stvarno. Onaj slikoviti prikaz ciklusa zaraze je jezivo samo gledati. Kad čujem reč 'larva' odmah mi nije dobro.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Realno dovoljno je da dodje plima i krugovi u pesku odlaze u zaborav, parasites are forever :haha:

 

Pazi a propo termostabilnog toksina. Mali je broj njih termostabilan, ali najvesci izazivaci trovanja hranom jesu upravo toxini Stafilokoka aureusa. Njih koliko god termicki obradjivao ne mozes da eliminises, a izazivaju povracanje i proliv u roku od 6 sati. Jednom recju covek postaje magicna fontana a svi otvori na telu produktivni :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Scientists studied records of nearly 500 lion attacks on Tanzanian villagers between 1988 and 2009.

 

In more than two thirds of cases, the victims were killed and eaten.:icon_eek:

 

Ovo i nije baš mali broj slučajeva, uzimajući u obzir da se radi o samo jednoj državi. Pa još, khm, dve trećine mrtvi. Naslov deluje kao neka astrologija, ali fino je objašnjeno i deluje sasvim logično, imaću ovo na umu kad budem išao u Afriku, ali mi se nešto ne ide posle čitanja o boleštinama na wikipediji :mhihi:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Kači!

 

Remek-delo groteske (zbog tih nespojivih spojeva :)), i ko zna kakvu nam poruku pruža, ako je uopšte pruža. Neke stranice nedostaju... Ima na Vikipediji da se skine cela, sad ću da vidim.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

čitao sam još pre u Zabavniku da su u NASI otkrili minijaturnu zvezdu, nešto manju od Zemlje, na udaljenosti od oko 50.000 svetlosnih godina koja ispod površinskog sloja (kore) sadrži samo dijamant. dakle, 95% cele mase zvezde čini jedan megadžinosvki dijamant!

 

još samo kad bi mogli nekako da dođemo do nje i da je eksploatišemo mislim da bi cene dijamanata na tržištu znatno pale :bigblue:

Share this post


Link to post
Share on other sites

gledao sam skoro emisiju na national geographicu o vanzemaljcima i teoriji da smo mi zapravo vanzemaljci ali iz daaaleke budućnosti tj. da smo mi, ljudi, u dalekoj budućnosti otkrili način za intergalaktička putovanja i što je još važnije način da putujemo u prošlost i da mi zapravo koristimo tu mogućnost da bi se vratili daleko u prošlost (recimo u 2011. 2010. godinu itd.) a da su nam se tela i glave zbog tih čestih intergalaktičkih i međuzvezdanih putovanja kao i putovanja kroz vreme u prošlost, deformisala tj. stanjila a oči postale veće... to je kao jedan od razloga zašto se vanzemaljci (koji zapravo i nisu vanzemaljci, to smo mi) oduvek prikazivali kao čovekolika bića ali malo "drugačija"

 

nemam pojma, dosta razmišljam o ovoj teoriji u zadnje vreme i must say

Edited by Bitlđus

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...