Jump to content

Vervil


Nesha

Recommended Posts

  • 6 months later...
  • Replies 76
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Konacno sam uspeo da nadjem album ovog benda,zahvaljujuci pancevackom Vai-u Dusanu Djuricu,coveku koji svira(razvaljuje)gitaru u bendu.Tacnije,svirao je,posto se radi o bendu koji je prestao sa radom.

Vervil je snimio taj album tokom '96. ako se ne varam i preporucujem ga onima koji vole dobar hard rock sa maestralnim solazama.Mislim,jedino Dusanova gitara i vredi cini mi se na albumu.Vokal mi se ne svidja uopste,a textovi jos manje.

Mislim da bi ljubitelji Baneta Jelica trebali da cuju ovo,jer je Dusan je u nekim stvarima(bar za mene)u prednosti u odnosu na Baneta,jer ima taj neki Vai-evski smek,a da pri tom ne podseca previse na Steve-a.Zvuk gitare je daleeeko bolji nego kod Baneta!Zao mi je samo sto Dule nema vise autorskih stvari u tom metalskom fazonu(sta radi najbolje),vec se okrenuo nekoj drugacijoj muzici.Pustao mi je neke snimke,ali malo je tu stvari za moj tvrdoglavi ukus.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 years later...
Konacno sam uspeo da nadjem album ovog benda,zahvaljujuci pancevackom Vai-u Dusanu Djuricu,coveku koji svira(razvaljuje)gitaru u bendu.Tacnije,svirao je,posto se radi o bendu koji je prestao sa radom.

Vervil je snimio taj album tokom '96. ako se ne varam i preporucujem ga onima koji vole dobar hard rock sa maestralnim solazama.Mislim,jedino Dusanova gitara i vredi cini mi se na albumu.Vokal mi se ne svidja uopste,a textovi jos manje.

Mislim da bi ljubitelji Baneta Jelica trebali da cuju ovo,jer je Dusan je u nekim stvarima(bar za mene)u prednosti u odnosu na Baneta,jer ima taj neki Vai-evski smek,a da pri tom ne podseca previse na Steve-a.Zvuk gitare je daleeeko bolji nego kod Baneta!Zao mi je samo sto Dule nema vise autorskih stvari u tom metalskom fazonu(sta radi najbolje),vec se okrenuo nekoj drugacijoj muzici.Pustao mi je neke snimke,ali malo je tu stvari za moj tvrdoglavi ukus.

Imenjace,da kazem par stvari na ovo,sta ja mislim...

Vervil je dobar bend,pored tog hard rocka su ubacivali jos neke elemente drugih pravaca,ali to zvuci sasvim cool!!

Dusan - pancevacki Vai...hmmm...ne svidja mi se taj izraz,iskreno.Ne svidja mi se ni izraz kad neko kaze za nekoga da razvaljuje gitaru...

Pa dobro,znamo mi ko je Dule... icon_mrgreen.gif Jako dobar gitarista.Svidja mi se kod njega sto se vidi,tj. cuje da ima dosta muzickog znanja i da je,sto se tice muzike,raznovrsan.Takvi gitaristi su najbolji.Malo nekad vuce na Satch-a i jos nekog...ali,zvuk,tehnika,ideje...sve odlicno.Bane Jelic ti je drugi fazon.On ti je cista kopija.A i nema neko znanje,koliko sam cuo.Tako da nam Bane uopste i ne treba ovde icon_smile.gif .

I ne slazem se da ostatak benda ne valja.

pivopije.gifmusik19.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima još jedna tema, kad sam delio preostale kasete icon_smile.gificon_mrgreen.gif

 

Inače, ovaj post Neshe u zaglavlju je odgovoran za to što sam pronašao Yum jer mi se pojavio u google-u kao rezultat na pretragu za "vervil" icon_da.gif

 

Naravno, Vervil je stvarno za iskopavanje, pošto je bend nastao pre nego što su neki od članova na ovom forumu rođeni, bukvalno, a raspao se pre nego što su mnogi sa sajta uopšte počeli da slušaju metal icon_smile.gif

 

Kada je izašao taj album mi smo u suštini lagano prestajali sa radom, radili smo još samo klasičnu tezgu. Ne samo što se snimanje oteglo, nego je prošlo još više od godinu dana dok materijal nije konačno izdat.

Da smo snimili album tamo između 91-94 kad smo i bili najaktivniji i motali se po tv-u i radiju, to bi već imalo smisla.

Ovako, to je bilo najgore moguće vreme za svirku (sredinom 90-ih je bilo najbukvalnije Metal = primitivna muzika za seljačine, nisu postojali metalci, postojao je mali broj fanova rock muzike bilo koje vrste koje su ostali pogrdno nazivali padavičari, a ljudi iz medija su u Srbiji uvek bili jako u lošem fazonu kad se pomene HM), plus smo imali niz havarija, npr pevač je u sred već plaćenog snimanja albuma shvatio da ne želi da bude u bendu i tome slično. Plus sam ja već bio u nekoj svojoj ličnoj konfuziji šta i kako hoću muzički, a te pesme smo svirali godinama u tim aranžanima, a muzika koju smo voleli je nestala, pojavio se granž i tehno napolju a narodnjaci ovde.

Na kraju, glavni motiv za izdavanje tog materijala je bilo to da ga udomim, tj da ne stoji tako na polici, jer se u međuvremenu i pevač promenio, (stari je pevao a novi je potpisan) a bilo mi je i jasno da se ostatak benda i ja razlikujemo što se tiče životnih ciljeva.

 

A što se gitare tiče, pa većina pesma je nastajala u neko vreme gde je bilo normalno da solo deonice budu takve, ništa se to mnogo ne razlikuje od metala sa kraja 80-ih do početka 90-ih. Nisam ja imao osećaj da radim bilo šta specijalno, preterano ili šta god, sve mi je to bilo krajnje logično, tako je bilo u muzici na kojoj sam rastao orangelistening.gif

 

Anyway,imam kasetu od njih (U 3 Materine) i nisu losi...

Ne znam dal' jos rade

Jel se znamo ja i ti ovako, tj odakle ti kaseta? (sad sorry ako te ne kapiram ko si na osnovu yumetal nickname-a, nemoj se uvrediti)

 

Mislim da je neka greška u bazi podataka, trebalo bi da je bilo nekoliko odgovora, znam da sam nešto trućao na temi svojevremeno sa Neshom.

 

A što se tiče Baneta Jelića, bezveze su uglavnom ta upoređivanja zaista. Meni se lično ne sviđa njegovo imitiranje Vai-a, ali mislim da on jeste talentovan i sposoban muzičar, pa je upravo to razlog kad dajem negativan komentar, mislim da je to traćenje talenta, juriti nekoga ko ti je muzički idol. Sa druge strane treba poštovati nečiji rad, Bane je uspeo da tokom godina prođe kroz veći broj bendova i da ostavi neki trag iza sebe, eto, jedino bi možda taj trag bio sjajniji da je tu ostalo više nekog ličnog pečata i stila. No dobro, svako bira put za sebe.

 

U dec.-jan. treba da izadje album od Triggera!Jel ima tema "Trigger"?

Ima !!

musik20.gif Otvorićemo novu novcatu icon_mrgreen.gif

Album je u izradi, skoro sve pesme su dovršene, ljudi koji su čuli pilote su prijatno iznenađeni. Sad treba zameniti pilot gitare finalnim, snimiti finalne vokale umesto pilot vokala, itd. ali meni je to lično rasterećeniji posao nego rad na pesmama, jer se već tačno zna šta gde ide. Koliko će to trajati, ne znam sasvim sigurno. Ja se nadam da ćemo imati CD u rukama u toku zime. Sa obzirom da je ovo Srbija postavili smo sebi prilično visoko kriterijume i produkcijski i u svakom drugom smislu, album je konceptualan, produkcija je složena, još su tu propratne stvari tipa izrada sajta, tako da posla ima i previše. Ipak nadam se da neću u februaru ljudima govoriti, sad će album, u toku leta icon_smile.gif

E da, i neće niti malo ličiti na Vervil icon_razz.gif Ako ništa drugo manje je solo deonica icon_cool.gif

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

He, sad sam videla temu icon_mrgreen.gif

I bas sam se obradovala. Gledala sam Vervil tamo negde 1995. mislim, svirali su u Rockoteci (ili je to tad bila Cudna suma, ne secam se tacno) i svi moji drugari gitarosi su hteli da idu, a meni tad nije bilo jasno u cemu je stvar, cemu tolika frka. Sve u svemu, bilo je odlicno!

Share this post


Link to post
Share on other sites

mi koji smo culi pali smo u nesvest!!!!
Fala fala. Uz svaki CD će ići osvežavajuće maramice i mirišljava so za dame koje ne uspeju da se izbore sa muzikom i dohvati ih nesvestica icon_mrgreen.gif

Tu je kanapče sa spremnom omčom i komplet žileta, ali to će biti samo uz special bonus edition digipak. icon_cool.gif233.gif

 

He, sad sam videla temu 

I bas sam se obradovala. Gledala sam Vervil tamo negde 1995. mislim, svirali su u Rockoteci (ili je to tad bila Cudna suma, ne secam se tacno) i svi moji drugari gitarosi su hteli da idu, a meni tad nije bilo jasno u cemu je stvar, cemu tolika frka. Sve u svemu, bilo je odlicno!

Opa, ovim forumom lutaju veterani sa svirki iz 90-ih icon_mrgreen.gif Secracon mi je pomenuo da smo se upoznali baš na toj svirci, sa obzirom na tvoj rodni grad pretpostavljam da nije nemoguće da se znate. Drago mi je da ti je bilo lepo, i ja se sećam te svirke (nije teško, čudno, ali mislim da smo samo dva puta svirali u Novom Sadu) kao super, dopalo se ljudima, čak se i sećam nekih bezveze detalja tipa recimo da se vrtela sa CD-a posle svirke ona kompilacija Alternative 1995 sa Billy Jean obradom. Ljudi pamte čudne stvari orangelistening.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

bla... imam u mp3 formatu stvar i know you, novijeg je datuma i zvuci kao nesto snimljeno tek tako sa compom i gitarom. slusljiva stvar. jedino mi nije jasno kako je ta stvar potpisana sa vervil???

 

sto se triggera tice, cekam da cujem...

 

i sta je sa klinikom, posto se ne skida sa IBC-a, jel to jos uvek aktivno?

Edited by lestate

Share this post


Link to post
Share on other sites

bla... imam u mp3 formatu stvar i know you, novijeg je datuma i zvuci kao nesto snimljeno tek tako sa compom i gitarom. slusljiva stvar. jedino mi nije jasno kako je ta stvar potpisana sa vervil???
Snimljeno je tek tako, tačnije internet kolaboracija između mene i jednog amera. Pretpostavljam da misliš na onu pesmu koja podseća na elektronski gothic metal? icon_mrgreen.gif

Pošto sam na tom forumu gde svraćamo ja i taj lik pod "Vervil" nickom, a trebao mi je neki prostor da okačim pesmu za ljude sa foruma da čuju (nisam imao svoj domen tada) našao sam prostor na IUMA sajtu i tamo okačio pesmu pod imenom Vervil. Inače nema nikakve veze sa ondašnjim bendom Vervil, niti sa albumom koji je pominjan, muzički naročito. Meni je super da imam tako neke stilske vežbe kada radim pesmu u nekom stilu bez posebnog povoda i trudim se da je u kompletu završim za 2-3 dana, pa je i ova stvar jedan od tih momenata.

 

i sta je sa klinikom, posto se ne skida sa IBC-a, jel to jos uvek aktivno?
Možda će dečko koji je autor materijala u jednom trenutku poželeti da reinkarnira to ime i bend, ali mislim da to neće biti skoro. Mi smo u kontaktu ovako drugarski, ali mislim da je to sve što se tiče te priče. Ja nisam bio umešan u celu stvar kao autor, niti sam ja posebno imao veze sa time šta se tu i kako zbiva tako da i nisam mnogo zabrinut. Sve u svemu interesantno i korisno iskustvo za mene zbog nekih pratećih stvari koje su se dešavale musik20.gif Mislim da spot ne skidaju sa tog TV-a zbog one prostitutke u spotu icon_mrgreen.gif Edited by Dushan S

Share this post


Link to post
Share on other sites

Opa, ovim forumom lutaju veterani sa svirki iz 90-ih icon_mrgreen.gif Secracon mi je pomenuo da smo se upoznali baš na toj svirci, sa obzirom na tvoj rodni grad pretpostavljam da nije nemoguće da se znate. Drago mi je da ti je bilo lepo, i ja se sećam te svirke (nije teško, čudno, ali mislim da smo samo dva puta svirali u Novom Sadu) kao super, dopalo se ljudima, čak se i sećam nekih bezveze detalja tipa recimo da se vrtela sa CD-a posle svirke ona kompilacija Alternative 1995 sa Billy Jean obradom. Ljudi pamte čudne stvari orangelistening.gif

Secracon i ja se znamo od kada smo bili bebe biggrin.gif

 

A ljudi se stvarno raznog secaju. Ako se ne varam, svirali ste Seasons In The Abyss... Ispravi me ako gresim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fala fala. Uz svaki CD će ići osvežavajuće maramice i mirišljava so za dame koje ne uspeju da se izbore sa muzikom i dohvati ih nesvestica icon_mrgreen.gif

Tu je kanapče sa spremnom omčom i komplet žileta, ali to će biti samo uz special bonus edition digipak. icon_cool.gif233.gif

 

Opa, ovim forumom lutaju veterani sa svirki iz 90-ih icon_mrgreen.gif Secracon mi je pomenuo da smo se upoznali baš na toj svirci, sa obzirom na tvoj rodni grad pretpostavljam da nije nemoguće da se znate. Drago mi je da ti je bilo lepo, i ja se sećam te svirke (nije teško, čudno, ali mislim da smo samo dva puta svirali u Novom Sadu) kao super, dopalo se ljudima, čak se i sećam nekih bezveze detalja tipa recimo da se vrtela sa CD-a posle svirke ona kompilacija Alternative 1995 sa Billy Jean obradom. Ljudi pamte čudne stvari orangelistening.gif

tesko tebi kad te vidim icon_razz.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

tesko tebi kad te vidim icon_razz.gif

icon_mrgreen.gif

 

Secracon i ja se znamo od kada smo bili bebe  biggrin.gif
Jel to znači da si mu neki rod? biggrin.gif

 

A ljudi se stvarno raznog secaju. Ako se ne varam, svirali ste Seasons In The Abyss... Ispravi me ako gresim.
Ispravljam te 233.gif Eto ne mogu se svi pohvaliti perfektnom memorijom mhihi.gif Nismo svirali ništa od Slayer-a, mislim da smo ipak imali za nijansu mekši repertoar musik20.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad vec pisu veterani kako Dusan kaze da se i ja oglasim mada ne smatram sebe veteranom.Kao klinac sam vidjao par puta plakate Vervila u Novoj Pazovi a kao mladi nalozeni metalac nisam mogao a da ne posetim ovakvu svirku tako da sam ih i ja slusao tako negde oko 1995 mozda cak i ranije.Svirali su u jednom kultnom lokalu u Npvoj Pazovi zvanom KLUB 22.Mozda se Dusan seca ......siguran sam da se seca.

Sto se tice Trigger-a poznajem rad benda vrlo malo slusao sam ih na jednoj svirci u Domu Omladine pre jedno 2-3 godine.Vec sam ranije rekao da znam bubnjara(357,Loco) i pevacicu(Loco) a posto znam u kojim se krugovima krecu i sa kojim ljudima rade ocekujem stvarno kvalitetan album.

Dusan kao gitarista.....................mislim da sam skontao o kakvom se gitaristi i prevashodno coveku radi kada sam ga prvi put upoznao.Zna znanje.

STO KAZE pain of salvation .............CHANGE THE WORLD!!!!!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

a ja se bas zacudio!! mislim, za tog slejera!
Dalje od Megadeth i Metalice nismo išli, ipak je nekako trebalo napraviti repertoar koji miri nepomirljivo, a ovo je bila neka gornja granica žestine.

 

Kad vec pisu veterani kako Dusan kaze da se i ja oglasim mada ne smatram sebe veteranom.Kao klinac sam vidjao par puta plakate Vervila u Novoj Pazovi a kao mladi nalozeni metalac nisam mogao a da ne posetim ovakvu svirku tako da sam ih i ja slusao tako negde oko 1995 mozda cak i ranije.Svirali su u jednom kultnom lokalu u Npvoj Pazovi zvanom KLUB 22.Mozda se Dusan seca ......siguran sam da se seca.
Stoji mi mozak kako se zvala gazdarica. Eto vidiš kako se ne sećam svega, znam da je bila Blizanac u horoskopu, a ime mi je zapelo biggrin.gif Ali ja mislim da je to bila druga polovina 90-ih? Onako, nije veliki klub jedna bočna ulica? (sad kad ispadne da sam se ispalio pa je ovo na šta ja mislim stara pazova ph34r.gif ) Je li pevao Dejan (kasnije Beerdrinkers) ili Alf na toj svirci?

I fala na komplimentima, naravno! Nadam se da će ti se svideti album kad izađe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da sam u pravu da je bilo negde oko1995 jer se klub zatvorio 1997 a ja kad sam bio na vasoj svici imao sam 14 god. a to je bilo 1995 sigurno,to su secanja iz detinjstva koj a se retko zaboravljaju.Da ti iskreno kazem ne znam ko je pevao na secam se face pevaca.Vazno je da sam makar nekoga zapamtio a to si ti. musik19.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...