Jump to content

Ascension


morbid god

Recommended Posts

Zato muzika Averse Sefira nije derivativna...

Rekao je Abbath, sve je to rock'n'roll. :D

 

Ne mozes istovremeno da sviras neki straightforward black metal, a da izmislis toplu vodu i odsviras nesto sto ne lici na nesto sto je neko vec odsvirao u toj muzici.

 

Ne radi se o tome sto on ukazuje na to na sta sve momenti sa Consolamentuma podsecaju, na taj spisak moze da se doda jos gomila black metal bendova, i to "velikih imena". Razlika izmedju black metal bendova je uglavnom u nijansama.

 

Stvar je u njegovom pristupu, on je sve to pretenciozno napljuvao, a i sam se sa svojim bendovima i svojom muzikom krcka u istom loncu i potpada pod iste podele i pod iste uticaje kao ovi koje pljuje...

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kapiram ja sasvim šta ti hoćeš da kažeš, samo mi sve to nekako izgleda kao ona filozofija "odsviraj bilo koji black metal rif bez distorzije i abrazivnog zvuka i može da zvuči kao Judas Priest", što je u načelu tačno. Mislim, ako usporiš Perdition's Light i daš mu prirodan, basovit ton, to onda više nije Funeral Mist, jednostavno.

 

To svakako stoji, ali objektivno, da li bi Ascension u ovom slucaju pre poredio sa Funeral Mist ili sa Judas Priest? Poenta je da je daleko vise slicnosti nego sto nije, pa reci da je covek gluv i da ne zna o cemu prica je jednostavno pogresno. Sad, druga je prica sto je on odlucio da mu se album ne svidja pa sad pokusava da nadje neki nacin da ga pljuje i prilazi iz tog otracnog 'nije ovo dovoljno originalno za mene' ugla. Kao da Averse Sefira ne siluje tri Voivod rifa celu karijeru i Birth A.D. ne zvuci kao Slayer koji svira DRI.

 

Zato muzika Averse Sefira nije derivativna...

Rekao je Abbath, sve je to rock'n'roll. :D

 

Ne mozes istovremeno da sviras neki straightforward black metal, a da izmislis toplu vodu i odsviras nesto sto ne lici na nesto sto je neko vec odsvirao u toj muzici.

 

Ne radi se o tome sto on ukazuje na to na sta sve momenti sa Consolamentuma podsecaju, na taj spisak moze da se doda jos gomila black metal bendova, i to "velikih imena". Razlika izmedju black metal bendova je uglavnom u nijansama.

 

Stvar je u njegovom pristupu, on je sve to pretenciozno napljuvao, a i sam se sa svojim bendovima i svojom muzikom krcka u istom loncu i potpada pod iste podele i pod iste uticaje kao ovi koje pljuje...

 

 

E, upravo. Al' onda se tako kaze, a ne po coveku odmah da je niko i nista i da je gluv.

 

 

Edited by The Farthest Star

Share this post


Link to post
Share on other sites

To svakako stoji, ali objektivno, da li bi Ascension u ovom slucaju pre poredio sa Funeral Mist ili sa Judas Priest? Poenta je da je daleko vise slicnosti nego sto nije, pa reci da je covek gluv i da ne zna o cemu prica je jednostavno pogresno. Sad, druga je prica sto je on odlucio da mu se album ne svidja pa sad pokusava da nadje neki nacin da ga pljuje i prilazi iz tog otracnog 'nije ovo dovoljno originalno za mene' ugla. Kao da Averse Sefira ne siluje tri Voivod rifa celu karijeru i Birth A.D. ne zvuci kao Slayer koji svira DRI.

 

 

 

 

E, upravo. Al' onda se tako kaze, a ne po coveku odmah da je niko i nista i da je gluv.

 

Manje - vise je niko i nista na metal sceni (posebno da bi ovako pricao), a gluv je jer mu je Consolamentum los.

 

Takvo proseravanje ne bih progutao ni od Fenriza :D

Edited by Demon Seed
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 11 months later...
  • 4 weeks later...

Aaa, to je vec nesto, pa mogu da tebi da nacinim tab ako volis, a svima da dajem puca mi kurac :D

 

Samo Misantropico Bend

 

Dosao sam do Angel of the Burning Sun, sad mi je kraj ispitnog roka, pa bih mogao malo bolje da se pozabavim time kad prodje, zabavno je do jaja :D

 

Mogao bih da ti nazvrljam ritam gitaru i par solazica na brzinu ako ti se zuri. :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Пази мој комбо. Јуче сам радио, данас сам радио, сутра радим, прекосутра, у петак.

Онда за викенд идем у Нови Сад.

Онда понедељак, уторак, среда, четвртак, петак, субота радим.

Онда понедељак, уторак, среда, четвртак, петак, субота радим.

Онда понедељак, уторак, среда, четвртак, петак, субота радим.

Онда понедељак, уторак, среда, четвртак, петак, субота радим.

Онда понедељак, уторак, среда, четвртак, петак, субота радим.

Онда понедељак, уторак, среда, четвртак, петак, субота радим.

,

,

,

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 year later...

mogli bi ovi da izbace novi album ako misle da svih pet albuma bude gotovo pre nego što osedimo

 

btw ovaj intervju je jedan od najgorih koje sam u životu pročitao

 

takođe, slušajte With Burning Tongues, meni je mrtva trka da li mi je bolji taj ili album

Edited by oʞɾoƃ

Share this post


Link to post
Share on other sites

The purer we get as individuals, the purer our art will become. Hail Lucifer.

 

Kažu za Fire And Faith da je singl, nesam znao. A mogli bi stvarno da se aktiviraju malo, palo mi je to na pamet pre neki dan, taman su u ovo vreme izbacili album 2011. godine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako nisi, jos je na Fire & Faith EPju alternativna verzija pesme koja jebe

 

Onaj "kiss the lips of Judas" deo je alternativan na EPju, odlicne obe verzije <3

 

Mada je solo malo jednostavniji

 

Bas me fino podseti da obrnem jednom EP

 

Onaj demo je jos bolji...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...