Jump to content

Game Of Thrones (2011-2019)


Recommended Posts

Da, to su mogli malo bolje da odrade - poenta je da su poslali 2000 ljudi kao diverziju i iskoristili tu gužvu da se dokopaju ovoga koji je, da se pretpostaviti, bio odvojen od ćaleta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

koji ne zele da ispostuju Robertov testament, po kome je Stanis novi kralj dok Dzofri ne stasa.

 

U Robertovom testamentu se Stanis ne spominje, njegova poslednja zelja je bila da Ned vlada dok Dzofri ne stasa, a da zatim on postane kralj. Stanis ima pravo na presto, jer Robert nema zakonite naslednike, svo troje su Dzejmijeva deca, a kopilad se ne racunaju...

Share this post


Link to post
Share on other sites

da, Robert jeste odredio Neda za vrsioca duznosti dok Dzofri ne stasa (lik ne zna da mu ovaj mali pacov nije sin). A Robert nece da se prihvati vlasti i za njega je Stanis kralj.

 

A Rob je odradio diverziju, poslao 2k ljudi na Tivina a za to vreme uhvatio Dzejmija koji je otisao da cuva neki prelaz ili sta vec. Ima u onom razgovoru Roba sa ostalim komandantima (Epizoda 8) gde kazu Dzejmi je kod "opsade Brzorecja"

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni je odlicna epizoda, uopste i nisam toliko hteo da vidim tu bitku 2000 severnjaka vs divljaci.

Pa da ali nisi video ni drugu bitku... Onu u kojoj je zarobljen Dzejmi.

I nije Dzejmi cuvao neki prelaz bzvz, nego je vrsio opsadu zamka u kome je Robov deda. Lose je sve to malo prikazano u seriji...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upravo odgledah epizodu, ja se zaprepastio krajem, opet. Ne mogu da verujem sta je onaj klinja uradio..

 

Inace, i nije mi nesto zao sto nisu prikazali bitku. Mnogo toga se dogadja, i ovako je epizoda zanimljiva i drzi paznju non stop.

 

 

Dakle, ostaje jos jedna epizoda u ponedeljak?

Taman posle toga krecu ''True Blood'' i ''The Walking Dead'', bice sta da se gleda. :)

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

nisam jedino skapirao kako su tacno dosli do jamie-a. jel se njegovi ljudi i ljudi njegovog caleta bili na razlicitim mestima?

Cale je poslao Dzejmija na jednu stranu, dok on i vecina vojske idu na drugu. Tako su ga i uhvatili sa 18k ljudi.

 

Brzorecje je sta, Trident?

Hoce li mi se neko vise smilovati da napise "prave" i "nase" nazive da se ne gubim vishe, ko i svaki bijednik koji je citao domaci prijevod.

 

Meni se dopada kako su elegantno izbegli bitku. Iapka je to serija ane film, imaju ogranicen budzet koji ce u sledecoj sezoni da se nemilice troshi na efekte...

 

Naravno da serija odstupa od knjige, za sad izuzetno dobro drze tok price i glavna desavanja sto mi se veoma dopada. Knjige sam davno citala tako da se i ne secam sta su tacno sve "zgreshili" u seriji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma, jok, to je Riverrun. :mrgreen: Prevodili su nasi sto je moguce bukvalnije i zato vecina naziva zvuci glupo na srpskom.

Ova mapa je dojaja koga zanima gde je sta i koje su kuce bitne kao i kolike su cije teritorije:

Map_Westeros_Political.gif

Edited by KinSlayer
  • Upvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad si me istripovao sa ovim "Robov deda" :lol:

Ja tog coveka nisam video u seriji, ili sam ga pomesao sa nekim drugim. Jel on Nedov cale ili od Kejtlin ?

 

Edit: u do jaja je ova mapa.

Znaci onaj matori lord Frej (sto ne zna sta ce sa gomilom sinova i cerki) je stacioniram na Green Fork reci u The Twins.

Edited by DBrave

Share this post


Link to post
Share on other sites

On je cale od Kejtlin. On je Tali. Njihova je ova centralna teritorija i grb im je riba. Starkovi su od Winterfella-a. Jeste taj matori je od nize kuce koja je pod Talijima, al' je zdapi. :smile: I da ratuje se na teritoriji Talija. A vidi sto je Starkova teritorija skoro ko sve ostale zajedno. :mrgreen:

Edited by KinSlayer
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aha, a Tully se jos nije ni pojavio u seriji, e to me je zbunjivalo. Znaci tek treba da se pojave on i Stanis i jos 1000 drugih likova :mad:

A ona luda sestra od Kejtlin i njen bolesni sin su desno u The Eyrie (orao). Lavovi levo su Lanisteri.

Aj napisite i za ove juznije kuce.

I sta su ova zuta gvozdena ostrva levo, kao neki oktopod :haha: najmanji su ubedljivo

 

Jbt jedva cekam i ovu novu strategiju koja se radi po knjigama, ima da se igram ko malo dete i da osvajam jednu po jednu kucu :mrgreen:

 

http://www.agot-genesis.com/

 

taman da prekrati vreme do druge sezone

Edited by DBrave

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gvozdena ostrva su od Grejdzoja. Tj njima vlada cale od Teona, onog lika koji je odrastao kod Starkovih kao taoc nakon propale pobune njegovog oca. To ti je onaj koga konstantno svi zivi zajebavaju sto je tehnicki samo zarobljenik Starkova.

 

Sto se juznih kuca tice:

 

Zuti su Barateoni, tj kuca pokojnog Kralja, Stanisa i pederkastog im mladjeg brata Renlija.

 

Zeleni su ti Tireli, njima vlada cale od Viteza Cveca (Renlijeve kucke). Kod njih je Renli zbrisao nakon smrti Roberta.

 

Ovi skroz na jugu, Marteli, se za sada nigde nisu pojavili ako se ne varam. Al polako, ima vremena. :)

 

Targerijena ovde nema. Tj dok nisu zbacili ludog kralja oni su drzali King's Landing i okolne zemlje, i odatle vladali ostalim kraljevstvima. Deneris i Dotraci su na potpuno drugom kontinentu, istocno od ovoga.

  • Upvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Istina. :haha:

 

Za Eyrie (tj orlove) si odmah mogao da znas da ce stojati po strani. Tehnicki glava njihove kuce je epilepticni sincic od Kejtlinine sestre. A video si u kakvom su stanju njih dvoje. :)

 

Trenutno ti samo Starkovi i Tulijevi ratuju sa Lanisterima dok se ostale kuce drze po strani. Uskoro ce se doduse sve to promeniti. :D

 

Inace juce se odusevih kad sam se vracao iz Bga. Ulazim u bus kad ono njih petoro drzi Igru prestola. Ko da sam usao u biblioteku, a ne u neklimatizovanu Lastu. :haha:

Edited by Nightfall
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Zeleni su ti Tireli, njima vlada cale od Viteza Cveca (Renlijeve kucke). Kod njih je Renli zbrisao nakon smrti Roberta.

 

zato nije cudo sto je Renli napravio Rainbow Guard :haha: :haha:

 

 

Mali podsetnik za prezimena kopiladi

Waters for King’s Landing and Dragonstone, S

now for the North,

Pyke for the Iron Islands,

Rivers for the Riverlands,

Stone for the Vale,

Hill for the Westerlands,

Flowers for the Reach,

Storm for the Stormlands and

Sand for Dorne.

Some believe that the bastard name for Targaryen bastards is Blackfyre, however it seems that Blackfyre instead was a name which Aegon IV’s bastard son Daemon was allowed to take.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najbolji Game of Thrones video od 30 sek.

 

http://www.youtube.com/watch?v=rxLOXUGmRKI&feature=player_embedded

 

Inace samo Storms End i Baratheons FTW! http://www.a-game-of-thrones.net/wp-content/gallery/fan-art/robert-vs-rhaegar-a-song-of-ice-and-fire-zorya.jpg

 

Nego od svih glumaca, maloprstic mi je nekako najubedljiviji.

Edited by Lunar

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...