Jump to content

Game Of Thrones (2011-2019)


Recommended Posts

Srednje žalostan završetak, ali na svu sreću, moje najcrnje slutnje o hepiendu, i Džonu the pglu na tronu, se nisu obistinile. Doduše, nije mi nekako ni ovaj kraj za njega. Bolje da su ga šibnuli u king's guard (glup, lojalan, i dobro se mačuje), nego ovaj bedak (idi na sever, pa na jug, pa aj opet na sever...). 
Drago mi je što nema hepienda, i nemam ništa protiv i da kraj bude tragedija. 
Ali ovo nije tragedija, ovo je dosada. 

Što se tiče Martina, očekujem da knjige imaju bolji kraj, ali ne toliko bolji kraj. Ipak je on ispleo svu tu mrežu, i čisto sumnjam da i sam može da se iskobelja maestralno iz nje. Ne možeš pobiti većinu gotivnih likova, otvoriti milion tema, i umesto da zatvaraš, ti samo otvaraš nove, i da sad osmisliš ne znam kakav kraj da to opravda sve predhodne besmislice. 
Ali osmisliće dovoljno dobar da mnogi zagriženi fanovi knjige mogu da kažu fanovima serije: "Eto, reko sam ti...". 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ova serija ulazi u moja 3 najveća razočarenja u oblasti umetnosti. Prvo kada sam čuo Blejza na The X Factor-u, 2. kada sam odgledao The Phantom Menace i 3. GOT sve od S08E03.

Od 6. sezone je scenario bio kilaviji, ali podnošljivo kilaviji. S06E09 i S06E10 su recimo bile odlične. Ali S08E03 i sve posle toga baš razočarenje. Pre poslednje epizode sam imao utisak šta god da naprave biću razočaran na kraju. Toliko besmisla da je teško sve navesti. Stvarno šteta...

Angelystor, praviće prequel seriju, ali se slažem, mogu sada šta god hoće, ne menja stvari puno. Verovatno će nekad napraviti i nastavak na ovo... Franšiza za pravljenje para, kao i SW što je...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Pa problem ne može da reši ni sam Martin, koji je napravio konstrukciju, da kako god okreneš, sve pada u vodu. 

Mislim da će on završiti knjige sa nekom varijantom poput te gornje, i fanovi će biti srećni i veseli. 

 

A ako uspe da završi sa nečim uopšte neočekivanim, onda skidam kapu, mada, veoma sumnjam. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

dobar kraj GoTa je bar lako zamisliti

Night King i amrija andedova pobeđuje i uništava čitavo čovečanstvo

u tom trenutku se radnja okreće ka perspektivi samih andedova, i otkriva se da su Šiptari

shvatamo da su Starkovi, Lanisteri i ostali obični Srbi i prihvatimo šiptarsku perspektivu

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...