Jump to content

Saturnus


Chlan 787

Recommended Posts

Ma shta se javljash kad ti pojma nemash?

Murky vode je sa jednog zamrzavajuceg majnda od mene.

a na dark lyricsz nema txtova ja bio da vidim, nema

imajuci u vidu da se tekst za pesmu Murky Waters moze videti na DarkLyrics-u, da se doticna pesma nalazi na Saturnus-ovom novom albumu, kao i to da pomenuti tekst apsolutno odgovara pomenutoj pesmi, nije na odmet pretpostaviti da ce isti slucaj biti i sa ostalim numerama, bez obzira sto se one zajedno nalaze pod imenom "One Freezing Mind Of Me".

takodje, nije na odmet s vremena na vreme ukljuciti mozak i valjano ga upotrebiti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

veronica decides to die: may 2006.

1. I Long 10:54

2. Pretend 06:26

3. Descending 09:05

4. Rain Wash Me 07:23

5. All Alone 06:19

6. Embraced By Darkness 06:45

7. To The Dreams 05:48

8. Murky Waters 06:40 > MP3

 

 

dark lyrics, pesme sa One freezing mind of me (2002)

 

 

album: "One Freezing Mind Of Me" (2002)

 

I Long

...To The Dreams

Embraced By Darkness

All Alone

Murky Waters

One Freezing Mind Of Me

A Scent Of Slowly Silence

Descending

Rain Wash Me

Trails

 

 

meni sad nista nije jasno

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni sad nista nije jasno

Pa kako da ti i bude jasno kad si pozerka. biggrin.gif

 

Album "One freezing mind of me" su trebali da izdaju jos davne 2000/2001 godine ali bend se raspao jer je Kim Larsen, gitarista ali i covek koji je ustvari i bio Saturnus, nije napustio bend.

Ovaj materijal je ostao u rukama ovih pozera koji sebe nazivaju Saturnus-om ali to nije ni priblizno onaj bend sto je nekada bio.

Samo kad se cuje Murky Waters vidi se koliko nisko mogu neki ljudi da potonu.

 

Al iskreno nije ni Kim Larsen obavio neki velik posao jer sa svojim "The loveless"-om izdao samo jedan album koji se moze okarakterisati kao patetican pokusaj da se prebaci na neki avangard rock.

 

Tako da je nama, iskrenim fanovima, Saturnusa ostalo da do smrti slusamo "Paradise belongs to you"-vrhunac doom metala i "Martyr"-malo komercijalniji ali opet ne toliko los album.

 

Nadam se da sam te barem malo prosvetlio. orangelistening.gif

Edited by Pharaoh86

Share this post


Link to post
Share on other sites

Album je sasvim ok, ali ništa posebno.. Ima tu atmosferu sa Martyre, dok su sa druge strane pesme duže i "doomastije" od Martyre-a, nešto nalik Paradise Belongs to You. Sasvim je ok album, ali za 6 godina čekanja je moglo nešto bolje da se napravi.

Slazem se sa ovim konstatacijama u potpunosti.

 

Naizgled, sve je tu sto treba, ali nisam doziveo neko specijalno odusevljenje. Fali malo vise sadrzajnosti. Beskrajno ponavljanje melanholicnih solaza, jednolican ritam i nedostatak probojnosti cine ovaj album prosecnim death/doom izdanjem.

 

Ima malo dinamicnijih momanata, kao sto su pesme Pretend ili Murky waters, koje su moji favoriti, ali album u celini je ipak mogao biti i bolji.

 

Mislim da je novi Tales Of Dark recimo daleko sadrzajniji od ovog albuma Saturnusa, ali jbg ... nemaju toliko zvucno ime da bi snimali za eminentne izdavace iako im je album realno bolji od mnogih albuma slicnog pravca koji opushteno izlaze za Peaceville.

 

Da zakljucim, album je OK za slusanje u backgroundu. Atmosferican je, ima lepih melodija, ali za neko aktivnije slusanje ipak cini mi se da nije. Nema bas previse delova koj izazivaju uzbudjenje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

novi Saturnus... jes da ima ruzno ime, ali...

gospode boze, ima da se zamonashim...

kako mi je ovo chudo leglo to uopshte nije normalno i sad me sramota...

brate mili koliko mi je falilo ovako neshto....

nachi, ko da imam 20 godina...

bruuuuuuka koliko sam se napalio...

OVO JEBE KEVE I KRAJ!

 

 

i ti soli, i ti si debeo...

a onaj mali je gay... eto

Share this post


Link to post
Share on other sites

fin je album.

 

Martyre part II recimo, pesme tipa Lost My Way i Loss (In Memoriam).

 

gitara Kim Larsen-a mi je bila za trunku lepsa, ali nema veze. vidi se da je ovaj album pravljen malcice namenski, ali je ok.

 

kome se svideo Martyre - bice zadovoljan, a ja ionako nisam ocekivao jos jedan Pardise, razume se.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ono sto sam uspeo da cujem od novog albuma govori da nece doci do velike promene u Saturnusu iako su mnogi pricali kako ce bend puci posto su oni pesovani otisli...njihovi nesrecni Of The Wand And The Moon, The Loveless, The Blazing Eternity i sta vec opet ne mogu ni da pridju Saturnusu...

Zbog ovoga me razapese nekoc... Ali, zar nisam bio u pravu? biggrin.gificon_cool.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

kome se svideo Martyre - bice zadovoljan, a ja ionako nisam ocekivao jos jedan Pardise, razume se.

onda se mora nabaviti u skorije vreme... martyre mi je bio bash po "meri" icon_smile.gif josh ako neka lichi na empty handed icon_da.gif

 

Da zakljucim, album je OK za slusanje u backgroundu.

 

ako je tako, josh jedan plus icon_biggrin.gif

 

pivopije.gif

Edited by korovjov

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja cula veceras to the dreams i all alone (ako se tako zove)

(hvala Igoru)

 

hm, pa ne znam ova druga stvarno na momente vuce na pop, ali jbg kad je balada...

svidja mi se atmosfera, ali je u obe pesme nekako ista...i previse su dugacke za takvu neku atmosferu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...