Jump to content

2011.08.11-13. *Jaromer, Czech Republic* Brutal Assault 2011


LazaGNR

Recommended Posts

Al vidim da stalno sere nesto sa dopunama u vezi line up-a,pa reko da mu otvorim temu i evo mu nova tema,pa nek svrlja sad kol'ko oce :smile:

 

@Defunctus: :pivopije:

Edited by LazaGNR

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel neko ima nameru da ide na ovo? Ja imam ideju da odem na Brutal Assault pa posle na Summer Breeze, posto je taman 4 dana razmaka, a u medjuvremenu moze da se izbleji negde "izmedju".

Medjutim, za Summer Breeze su rasprodate karte, mada povremeno puste manje kontigente -- ja npr sad mogu da kupim. Jedini problem je sto ne znam s kim bi ish'o.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jok, isao bi vozom verovatno, ili combo voz+bus, ali prednos' voza je sto popust daju vec za 2 putnika, ici sam je malo em smor em nema tog popusta.

mada bih uzeo onaj VIP kamp ako bi se izorganizovali na vreme. Nije neka kinta, a daleko je sigurnije od obicnog.

Na Sigetu sam pre par godina imao onaj obican krs od satora za 1500 din u super Veru koji je promocio, ali je jedan sloj kesa za djubre resio problem :), no ljudi koji su imali normalne satore (kao ovaj sto sad imam) nisu imali nikakvih problema, iako je kisa lila 5 dana i to nikad gori pljusak.

Tako da sam posle tog iskustva se ispruzio i uzeo chador dvoslojni i markirani (i jebeno skuplji), taj je otporan na kishu.

 

Kolik vidim ovde pominju samo neki hotel sa cenom od 60E po sobi, sto bi bilo min 20E/osobi na dan. Ali hotel je u Hradec Kralove i mora se ici busom do festivala.

 

Sad ozbiljno, ako vas ima stvarno zainteresovanih, da se dogovorimo i kupimo karte na vreme. Isto tako preporucujem cimanje vozom donde. Realno nisam neki fan kola jer je najNEbezbedniji prevoz, plus ne mo's da pijes i da se lepo opustis, za razliku od voza.

 

Mislim da je ideja za Summer Breeze propala, jer kontam da ako je sinoc jos bilo karata, dok se mi dogovorimo nece ih biti, ali ako je neko raspolozen da se izbleji negde po Ceskoj jos koji dan pre ili posle festa... ja sam uvek ZA.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel` planira neko da uzima neki smestaj van kampa? Mene je ona kisetina prosle godine dotukla, pa se debelo razmisljam o drugom resenju...

 

Samo kamp, nikad hotel.... Ne bih ni imao para za njega... Makar bio potop kamp mi je jedina opcija :D

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moja preporuka:

imate Lastin bus do Praga, povratna je proslo leto bila 7-8 hiljada. Bus krece iz beograda sredom i nedeljom, mi smo krenuli u nedelju, zaboli hostel u Pragu(ako vas ne mrzi da budete sa strancima u 6-krevetnoj sobi prolazite jeftino, 8e vece, inace je 20e dvokrevetna), izblejali tamo do srede, u sredu na BA, u nedelju nazad u Prag, zanocili tamo u hostelu, i u ponedeljak krenuli za Srbju.

Bili u VIP kamu, super opcija, i kisu smo preziveli bez vece frke, mislim da u VIP kampu nije bilo poplava, pored jeste. A meni VIP kamp deluje znatno bezbednije od obicnog, a mislim da 15e nisu neke pare za ta tri dana. Plus, sto je fora da ste odmah do tvrdjave, cim je malo iz Hradec Kralove dolaziti na fest, mislim da je azal tako Kylessu propustio. Mnogo je veci komfor(sto se gledanja benova tice) kamp, moz' da dodjes i odes kad god hoces.

I obavezno batrijsku lampu poneti, nije naivno spustati se niz onu padinu nocu :D

 

I da, super je fora u VIP kampu kao Danci neki sto su uradili, posto je izdeljen na sektore, skupilo se njih par, i zauzelo cosak u jednom sektoru, i koristeci ogradu napravili su pomocu neke cerade nadstresnicu iznad svojih satora, i bili skroz zasticeni od kise.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

a opet, ako je bila prosle godine kisa, nece valjda i ove :D

 

u svakom slucaju, ja sam prosle godine isao vozom iz BGa preko Budimpeste i to je bilo oko 15000 ukupno. Sad je malo drugacije ali to je druga tema

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja samo da kažem da se u isto vreme i za skoro iste pare u Nemačkoj održava Party San, koji ima pet puta bolji lineup od Brutal Assaulta za fanove ekstremnijeg metala... Plus je poslednja prilika da se At The Gates pogleda uživo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam bila u VIP kampu i bio je haos zbog kise. Vreca mi je bila mokra skroz, stvari u satoru mokre, a blato je bilo do kolena... To, naravno, nije pokvarilo dozivljaj nikako, ali bi svakako bilo lakse da nije bilo kise. :smile:

Btw, Lasta daje fini popust na karte do Praga za studente, a put nije bio naporan...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo posto sam jesenas picio do Praga, mislim da je kar'a za bus bila 8500, a voz smo (preko Budimpeste) platili oko 11000 po osobi. Inace je 16000 kad ide jedna osoba, a za 2 je vec taj popust. Mislim jest' voz skuplji cca 2500 al ja vise volim vozove, i voz imas svaki dan po nekoliko komada.

Ja sam isao onim sto krece iz BG oko pola 10, u BUD je negde oko 5, presedanje i u Pragu je oko podne, ali ima i ujutro, i generalno kad stignes do BUD ima vozova za Prag pun kurac.

 

 

Sto se kampovanja tice, dvoslojni sator kao sto rekoh resava problem kvasenja. Ja imam chador McKinley dvoslojni za 4 osobe (teoretski), sto ce reci 3 osobe mogu da se shire.

 

Dakle VIP kamp je ok opcija, sto se puta tice, iako vise volem voz, meni je u principu svejedno.

 

Ono sto je ostalo je da bih ja spojio s tim blejanje u pragu par dana, i mozda odlazak jedan dan do Kutne Hore, jer mesto je prelepo, i ima jeftinih kafana. Osim sto je naravno ubertr00 i sto ima Kostnice :)

 

Znaci da cela eopoeja zajedno s festom bude nekih 7-8-9 dana. Jeste l' vas dvoje zainteresovani za takav combo? I koliko % ste sigurni da idete? Dal' znate jos nekog ko bi isao (the more the merrier).

 

Pitam pa ako smo sigurni, da bih ja mogao da uzmem odmor sto pre, jer moram da se najavim, a mi se ondak nadjemo na pivu i izdogovaramo detalje, pa lepo rezervisemo karte i hostele dok nije kasno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ја идем 99%. Рано је да ти кажем било какве детаље, али рачунај да имам паре, да сам на одмору у том периоду, а имам и добру вољу. Суштина је да бих ја баш волео да будем у хотелу, а разлози су многобројни.

Share this post


Link to post
Share on other sites

...pa lepo rezervisemo karte i hostele dok nije kasno.

Kakvi kasno,do festivala ima jos 2 meseca :smile:

A u tom gradicu Jaromeru imas i privatan smestaj,prosle godine su dva drugara tako dosla i tog dana kad je poceo festival nasli privatan smestaj kod neke babe.Koja ih je s'vremena na vreme pojila i hranila :smile:

 

Inace,mi smo imali kombinaciju da odemo do Budimpeste vozom (povratna 26 evra),pa busom do Praga (neki low cost bus - Orange Ways) i na kraju vozom do Jaromera.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na vreme pre svega zbog tog VIP kampa, a i zbog rezervacije smestaja u Pragu, posto je nekako u tom periodu najveca guzva i treba rezervisati - pa, 2 meseca unapred :D.

 

Mislim ja sam apsolutno za kamp... Ne bih da rizikujem i vijam smestaj kad stignem tamo, mada nista nije iskljuceno. Kao sto rekoh nek se prijave svi zainteresovani, tj koji su preko 90% sigurni da ce a) imati pare; B) imati vreme; c) imaju volju koja seze dalje od pisanja po forumu.

Cisto da se dogovorimo za ostatak puta,makar okvirno, da li ce bleja da padne pre ili posle festivala, da ne bude da sam ja trazio odmor pa posle ispala.

 

Za sad koliko vidim Axe i ja, s tim sto on nece u kamp.

 

Za put cemo se snaci kako je najzgodnije u tom momentu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam bila u VIP kampu i bio je haos zbog kise. Vreca mi je bila mokra skroz, stvari u satoru mokre, a blato je bilo do kolena... To, naravno, nije pokvarilo dozivljaj nikako, ali bi svakako bilo lakse da nije bilo kise. :smile:

Btw, Lasta daje fini popust na karte do Praga za studente, a put nije bio naporan...

 

Srecom pa sam student :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Obavezno ponesite EURO26 kartice(one za menzu) ako cete da obilazite stosta, ja sam tako dobio 50% popusta na obilazenje zamka u Pragu.

 

Koristite to sto ste studenti dok jos mozete :)))

Edited by Uruk Hai

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Mozes preko mejla da rezervises kartu. A mozes i tamo da uzmes, ne verujem da ce se rasprodati, dodji samo dan pred festival, tj. onaj nulti dan, kad je warm-up party. Sto je najjace, ako sam ja dobro prosle godine pokapirao, svi mi koji smo rezervisali karte(ili kupili preko pay pal-a) smo stajali u nekim preogromnim redovima i cekali po 3-4 sata sigurno, dok su ljudi koji nisu imali kupljenje karte mogli komotno da pridju na neki sporedni stand predvidjen za njih i da tu kupe kartu. A fora je sto na tom stanu nije bilo reda, uopste, ili bar ne veceg od 2-3 ljudi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...