Jump to content

Transatlantic


Novaliis

Recommended Posts

Ne kažem da album mora da bude "na prvu loptu", ali jednostavno nema ničega što me tera da ga slušam iznova, totalno me je smorio.

 

I ne nih se složio da su im kraće pesme slabija strana ikada bile pogotovu ako gledaš pojedinačno pesme sa Whirlwinda, samo jesu slabe što se novog albuma tiče, pogotovu onaj cheesefest za koji su spot snimili.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je The Whirlwind baš zato manje drag u odnosu na prethodna dva, fali mu jedna dobra polučasovna numera da mu izvuče prosek. Set us free, A Man can feel i Lay down your life su super, ostale su OK ali generalno imam utisak da ne mogu da se razmahnu k'o ljudi zato što svesno prave kraće pesme. Zato je Is it really happening odlična, totalno ima dramski vibe i mnogo više zvuči kao stav iz neke epic numere nego pesma.

 

Shine me je smorila kad se pojavila, ali u sklopu albuma jako fino funkcioniše, pogotovo kao prelaz iz uvodnog epica u malo kraću, rokerskiju stvar. Probaj još koji put kada baš ne budeš imao šta da radiš, pogotovo naslovnu pesmu. :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 6 months later...

''The Whirlwind'' me nekako podseća na ''Sola Scriptura'' album - takvi se albumi snime jednom u karijeri. Nabijeno energijom od prve do poslednje sekunde i bez dosadnog momenta, s tim što mi se koncept Whirlwind-a daleko više sviđa. Kaleidoscope mi je bio solidan već na prvo slušanje. Omiljena mi je svakako Into the Blue. Ne znam šta sam čitao na kompu dok sam preskušavao album prvi put i dođe onaj deo sa Danielom, morao sam da pauziram i preslušam ponovo, naježih se sav. Nisam imao pojma da konačno gostuje i na studijskom albumu. Sad najčešće slušam Into the Blue + Shine koja mi dođe kao nekakav epilog. Shine je sama po sebi dosta cheesy, ali u paketu dobro funkcioniše.

Jel zna neko biće li neki DVD, sa Whirlwind-om sve se nekako znalo, a sad su mi se nešto ućutali oko tog live-a, a znamo da ga mora biti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...