Jump to content

Aktuelne krize i nemiri u zemlji i svetu


kuruz

Recommended Posts

Bas to,nije mi jasno kako dopustaju njima da sada tako mafijaju i niko ne primecuje da se spremaju da zauzmu celu teritoriju i zahuhtavaju bukvalno rat,i niko da se javi i da nesto kaze povodom toga...

Taci je jasno dao do znanja da nece odustati dok ne istera sve Srbe sa Kosova i ne zauzme totalnu vlast.

Edited by BruceBruce

Share this post


Link to post
Share on other sites

to sto klinci ubace 2 baklje nije nimalo normalno,to su te poremecene vrednosti...ovo drugo je bitno...ovi danima napadaju,jebavaju tamo,a niko od onih urbanih da se javi da kenja kako je to lose...nemoj samo mi nekog da napadnemo,odmah ce svi da se organizuju u proteste,izvinjavacemo se,napravicemo bistu podrske...a i na forumu malo zamrlo...valjda se ceka da mi nesto sjebemo,pa da se krene u osudu neartikulisanih srpskih hordi koje napadaju bez ikakvog razloga mirno albansko stanovnistvo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Тачи је казао да од Србије, као земље која има европске аспирације, очекује да се понаша у складу са европским принципима.

 

- Очекујем да ће се Србија одрећи насиља и својих болесних амбиција да силом отме део туђе земље. Било би фатално за Србију да се не одрекне Милошевићеве експанзионистичке политике - рекао је Тачи.

 

izvor

 

http://www.nspm.rs/hronika/hasim-taci-srbija-da-se-odrekne-bolesnih-ambicija-da-silom-otme-deo-tudje-zemlje.html

 

Министри иностраних послова Немачке и Велике Британије Гидо Вестервеле и Вилијам Хејг саопштили да мора да се поштује територијални интегритет Косова.

 

Они су изразили "дубоку забринутост због избијања насиља на граници између Србије и Косова".

 

У заједничком саопштењу, које је објавило Министарство иностраних послова у Берлину, двојица министара су и посредно поручила Београду да ће у дискусијама унутар ЕУ на јесен важну улогу играти напредак у решавању спорних питања са Косовом.

 

Вестервеле и Хејг су осудили "сваку примену насиља" и навели да се треба "уздржавати од свих насилничких аката и корака који би могли да имају негативан утицај на стабилност и безбедност".

 

http://www.nspm.rs/hronika/vestervele-i-hejg-nemacka-i-engleska-za-postovanje-teritorijalnog-integriteta-kosova.html

Share this post


Link to post
Share on other sites

18:57 - Stefanović: Loš ishod pregovora sa Kforom

 

Kad su pa imali dobar ishod?

 

Sa te strane razumem one ljude dole, i što su u očaju spalili punkt. Lažu ih godinama, drkaju, nemaju državu da stane iza njih, pa im se probudilo (na žalost) ono najdestruktivnije.

Jebem ti predsednika i ovakvu državu. I pored sve podrške Rusije i Kine, oni su nesposobni da bar za prvo vreme, zaštite ono malo srba što je ostalo dole.

 

Kako da pregovaraš sa nekim ko hoće da ratuje sa tobom?

Tači definitivno neće popustiti (sve dok ga Ameri gurkaju i podržavaju) i izbiće sranje, isto kao što je izbilo sa Hrvatskom i Bosnom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Премијер Албаније Саљи Бериша у потпуности подржава спремност власти у Приштини да гарантују уставни поредак и територијални интегритет Косова.

 

"Албанска влада осуђује криминалне акте великосрпских фаланги на граничним прелазима на северу Косова, убиство косовског специјалца, паљење зграда на граничном прелазу и јучерашњи напад на снаге Кфора", казао је Бериша.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I pored sve podrške Rusije i Kine, oni su nesposobni da bar za prvo vreme, zaštite ono malo srba što je ostalo dole.

Iskreno sam poceo da sumnjam u bilo kakvu podrsku rusije i kine..mozda kad treba prevaga da se sazove S.B ili ulozi neki veto..ali pritisak da se izvrsi od strane njih u nasu korist bojim se da necemo nikad docekati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iskreno sam poceo da sumnjam u bilo kakvu podrsku rusije i kine..mozda kad treba prevaga da se sazove S.B ili ulozi neki veto..ali pritisak da se izvrsi od strane njih u nasu korist bojim se da necemo nikad docekati.

 

Zašto bi njih boleo kurac da izvrše pritisak, kad naši prvi to ne žele?

Vidiš bre da su jajare na vlasti. Zinulo im dupe za EU, i ništa drugo ne vide.

Ja prvi ne pomažem nikome ko moju pomoć ne ceni i ne poštuje i ko misli da po defaultu treba da mu pomažem.

E pa, boli me kurac! Isto je i sa Rusijom i Kinom.

I ovo malo što nam pomažu (makar Rusi), čine to zbog pritiska javnosti, odnosno njihovog naroda koji saoseća sa našim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na stranu sto su nasi maltene totalno indiferentni sta ce se preduzeti i kakvi stavovi ce se zauzeti...ali sumnjam da ce rusi bilo sta uraditi a da prethodno ne vide sta oni mogu da imaju od toga, sto je i normalno, ali se bojim da od nas nemaju neke preterane vajde i da ne postoji opravdani rizik izlaganju bilo kakvom konfliktu sa Natom ili zapadom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iskreno sam poceo da sumnjam u bilo kakvu podrsku rusije i kine..mozda kad treba prevaga da se sazove S.B ili ulozi neki veto..ali pritisak da se izvrsi od strane njih u nasu korist bojim se da necemo nikad docekati.

 

nemoze ti niko pomoci ako nisi u stanju da pomognes sam sebi.rusi su osudili siptarske napade na sever kosova,i zbog njih je zakazana sednica saveta bezbednosti.ali nista sem toga oni i nemogu da urade zato sto smo mi sami sebi kao drzava bili gori od siptara u nasem blokiranju svake mogucnosti odbrane kosova u zadnjih 10 godina dosovske vlasti.sami smo odustali od vecine mera za sprecavanje nezavisnosti kosova,sami smo prihvatili misiju euleksa,sami smo uzeli da pregovoaramo i dodjemo na pola puta od priznanja kosova.rusi sad nemogu da nas vade od sopstvenih gresaka.kao sto je putin rekao "nemozete od rusa ocekivati da budu veci srbi od srba"

Share this post


Link to post
Share on other sites

I u slučajevima Libije, Iraka, Avganistana, Kosova 1999. i 2004. smo videli da su Kina i Rusija izuzetno zabrinute, pa smo od toga imali samo običan kurac.

 

A ovaj kriminalac će kad - tad odgovarati i biti ubijen kao pas. Ekspanzionistička politika, ma šta mi reče.

Share this post


Link to post
Share on other sites

19.21 - НАТО прогласио Брњак и Јариње војним зонама. У случаје потребе - употреба смртоносне силе.

 

Otkud Nato-u pravo da išta na Kosovu proglašava vojnim Zonama, kada na Kosovu KFOR vlada pod okriljem UN?

 

Eto prve stvari oko koje bi Rusi (a verujem da će) da se žestoko suprotstave, čak i da ih savršeno boli kurac za Srbiju, jer direktno ugrožava njene interese.

To je ono što pričam Ozziris-u. Da su naši pametni, pa samo da sad ovaj gest Nato-a iskoriste i dobiju punu pomoć Rusije.

Naravno, to se nikad neće desiti pošto su izdajnici na vlasti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Тачи је казао да од Србије, као земље која има европске аспирације, очекује да се понаша у складу са европским принципима.

 

- Очекујем да ће се Србија одрећи насиља и својих болесних амбиција да силом отме део туђе земље. Било би фатално за Србију да се не одрекне Милошевићеве експанзионистичке политике - рекао је Тачи.

 

izvor

 

http://www.nspm.rs/hronika/hasim-taci-srbija-da-se-odrekne-bolesnih-ambicija-da-silom-otme-deo-tudje-zemlje.html

 

 

 

http://www.nspm.rs/hronika/vestervele-i-hejg-nemacka-i-engleska-za-postovanje-teritorijalnog-integriteta-kosova.html

 

O jebem li im majku zločinačku licemernu!

Share this post


Link to post
Share on other sites

I u slučajevima Libije, Iraka, Avganistana, Kosova 1999. i 2004. smo videli da su Kina i Rusija izuzetno zabrinute, pa smo od toga imali samo običan kurac.

 

A ovaj kriminalac će kad - tad odgovarati i biti ubijen kao pas. Ekspanzionistička politika, ma šta mi reče.

 

u slucaju kosova 1999 rusija je tada imali anti rusku vlast pa nije mogla da reaguje uopste.u slucaju iraka i afganistana tu namerno nisu protestvovali jer su znali da ce ameri da vojnu puknu na oba mesta i da istrose bruku novca,pa im je odgovaralo.u slucaju libije putin je bio za da se da veto,ali je medvedvljeva izdajnicka struja bila protiv.a sto se tice kosova 2004te tu su rusi bili uz nas

 

 

To je ono što pričam Ozziris-u. Da su naši pametni, pa samo da sad ovaj gest Nato-a iskoriste i dobiju punu pomoć Rusije.

Naravno, to se nikad neće desiti pošto su izdajnici na vlasti.

 

upravo tako

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kompletno ovo sranje moze da prevagne u nasu korist samo globalnim ratom i da budemo na strani pobednika naravno..ko npr 1918..i to je jedini nacin da se kosovo povrati. Dok se mi trtimo da ne damo, da ulazemo zalbe a oni mic po mic dobijaju sta zele a mi ostajemo ko popishani nema od toga nista!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Teso molim te nemoj vise da postujes te izjave siptarskog olosa koji zeli od Srba da napravi najvece kriminalce i varvare. Jebote kad Taci za nekoga da je mafijas, ejjjj pa celo Kosovo je mafijasko gnezdo, zive od heroina koji odozdo ide za celu Evropu iz Avganistana, jebo im pas mater. Koju oni to industriju imaju dole!? Nije mi jasno samo kako Evropa podrzava tu gamad, za Amerikance mogu i da razumem...valjda je i to deo plana da se omladina sto vise unistava i smanji populacija...

Share this post


Link to post
Share on other sites

vec se oglasila sonja biserko da kritikuje srbe

 

„Морам да кажем како мислим да је та експлозија насиља на Косову заправо рефлексија политичке немоћи неких кругова из Београда да зауставе неке процесе који су кренули, по мом мишљењу, у веома позитивном правцу. Преговори су нешто што многима не одговара овде на политичкој сцени, и то је требало на сваки начин отежати, ако не и онемогућити. И мислим да је све то дириговано из Београда, и мислим да је то једна неодговорна политика која се одавде води“.

 

Највећи проблем за Београд су поједини Срби у Косовској Митровици, истиче за Дојче веле Соња Бисерко, председница Хелсиншког одбора за људска права у Србији. То је једна радикална група, која је тесно повезана са Демократском странком Србије и Српском радикалном странком, сматра Бисерко:

 

ali i pored toga misli da

 

Не верујем да ће ово угрозити и пут Србије ка Европској унији.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kompletno ovo sranje moze da prevagne u nasu korist samo globalnim ratom i da budemo na strani pobednika naravno..ko npr 1918..i to je jedini nacin da se kosovo povrati. Dok se mi trtimo da ne damo, da ulazemo zalbe a oni mic po mic dobijaju sta zele a mi ostajemo ko popishani nema od toga nista!

 

Slažem se.

Ali da je noćas naša vojska i policija upala u severni deo Kosovske Mitrovice, da ništa nije uradila i da se povukla posle par sati, danas bi naše pregovaračke pozicije bile mnogo bolje, jer bi videli da ne prezamo da uđemo u rat, a (po mojoj proceni) to njima (Amerikancima) sada ne odgovara, pored jednog žarišta u Libiji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kompletno ovo sranje moze da prevagne u nasu korist samo globalnim ratom i da budemo na strani pobednika naravno..ko npr 1918..i to je jedini nacin da se kosovo povrati. Dok se mi trtimo da ne damo, da ulazemo zalbe a oni mic po mic dobijaju sta zele a mi ostajemo ko popishani nema od toga nista!

 

sto je najgore nase sanse ce biti vece u narednih par godina jer krenuce ozbiljna sranja u svetu,pogledaj sada amerika pred bankrotsvom,evrozona pred raspadanjem.bice velikih promena u svetu.samo nazalost kao i uvek mi cemo te promene docekati nespremno sa vlascu koja je izdajnicka i nesposobna

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kreće polako i ova priča:

 

"Šanse za pozitivan ishod su male, naročito zbog jučerašnjeg paljenja punkta na Jarinju", rekao je Stefanović.

 

 

Dakle, za pregovore nije bitno to što se krši pravni akt UN, to što šiptarski policajci probijaju blokade, to što hrvatski vojnici pomažu tim Šiptarima, što evropske države podržavaju otimačinu tvoje teritorije i što ih zabole za tvoj narod, nego je ključno to što su neki momci koji ne mogu više da podnesu ovakav život i laži spalili nekoliko plastičnih kućica.

 

Nije mi jasno zašto se ta govna ne hvataju za ubistvo onog Šiptara, nego za ovo paljenje.

  • Upvote 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slažem se.

Ali da je noćas naša vojska i policija upala u severni deo Kosovske Mitrovice, da ništa nije uradila i da se povukla posle par sati, danas bi naše pregovaračke pozicije bile mnogo bolje, jer bi videli da ne prezamo da uđemo u rat, a (po mojoj proceni) to njima (Amerikancima) sada ne odgovara, pored jednog žarišta u Libiji.

Al onda bi siptarima i nato-u bila puna usta osude kako to nije legitimno, kako se krse granice i onda koje bi samare ovim nasim jajarama nalupali sa zapada..ili jos gore da se cela siptarska vojska/policija pokrene i preraste u sukob kojim bi zapad naravno podrzao shipose. Upotreba vojske i milicije moze biti opravdana npr situacijom koja se dogodila u martu 2004. e onda je to i te kako jako opravdanje i onda zapad ne bi smeo da pisne jer su nesposobni da stite celo stanovnistvo na kosovu.

 

 

 

Nije mi jasno zašto se ta govna ne hvataju za ubistvo onog Šiptara, nego za ovo paljenje.

Odlicno pitanje! Ipak je pucano na predstavnika kakve takve vlasti iz pristine.

Edited by Ozziris

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...