Jump to content

Rekreativni BICIKLIZAM i priključenija


sale 3sm Larry Flynt

Recommended Posts

Capriolo Adrenalin? Ste blesavi? Ste podizali vi to čelično njesra? Ne mož ga odlepiti od zemlje.

Capriolo Monitor i da te bog vidi, ako već 'oćeš Kaprićozu.

 

Ne svidja mi se,smeta mi sipka,na ovom mi je idealna,a i bem li ga,ne smeta mi tezina,tetko kad ga nosim. :mhihi:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Capriolo Adrenalin? Ste blesavi? Ste podizali vi to čelično njesra? Ne mož ga odlepiti od zemlje.

Capriolo Monitor i da te bog vidi, ako već 'oćeš Kaprićozu.

Sasvim slucajno su likovi u mogucnosti da podignu to "celicno njesra" za razliku od zene :P i monitor je bicikl za asfalt ne za off road!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tačno. Ja sam na trećem spratu i nikakav nije problem da ponesem bicikl do gore, jednom rukom iznad ramena i opušteno.

Ali, jebi ga, kada neko kupi dobar bajs, pa krene da priča o tome kako ram ima samo 6-7 kila, kao je sve drugo nemoguće podići i voziti... :mrgreen:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ali, jebi ga, kada neko kupi dobar bajs, pa krene da priča o tome kako ram ima samo 6-7 kila, kao je sve drugo nemoguće podići i voziti... :mrgreen:

ne radi se o tome. zavisi, ako neki rekreativac krene da drvi o težini svog bajsa koga vozi dva puta nedeljno po pola sata onda znaš da je u pitanju proseravanje ali ako neki pro biciklsita koji ide na takmičenja i sl. priča o tome onda to ima potpuno drugo značenje i veruj, njemu i 100 grama +/- može znači veliku razliku i zato uvek teži da na svaki mogući način smanji težinu bajka

 

a kad smo već kod toga, najlakši bajs na svetu: http://www.cycleexif.com/worlds-lightest-bike

 

ima samo 2,7 kg :ph34r::ph34r:

 

haha, ne verujem

Edited by Bitlđus

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne radi se o tome. zavisi, ako neki rekreativac krene da drvi o težini svog bajsa koga vozi dva puta nedeljno po pola sata onda znaš da je u pitanju proseravanje ali ako neki pro biciklsita koji ide na takmičenja i sl. priča o tome onda to ima potpuno drugo značenje i veruj, njemu i 100 grama +/- može znači veliku razliku i zato uvek teži da na svaki mogući način smanji težinu bajka

Samo sam tebe čekao da mi objasniš. :razz: Poenta je da ovde niko nije profesionalac.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Realno ko od nas forsira brdske terene i pri tome mora da vodi racuna i prolaznom vremenu?

Jedino sto sam se licno uverio da je dobro pimpovati na bajsu je prednja viljuska tj postavljanje amortizera..znaci i to mnogo!

ja forsiram planinske terene, nisam ni p od pro ali je ogromna razlika između aluminijumskog i čeličnog rama na uzbrdici gde zadnji točak samo traži priliku da prokliza... prelazak sa čelika na aluminijum nije finesa, niti je pro već je odavno standard u rekreativnoj vožnji... svaki deo mnogo znači ako se optimalno unapredi, isprđivanje je kupovina dela 250e skupljeg radi uštede od 50g težine ukoliko niste pro ali nijedan deo nije nebitan i ne treba da bude apsolutni krš ako si ozbiljan rekreativac...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma proseravanje..a tek kad se krene da ti trebaju menjaci od minimum 250e pa onda mehanizmi menjaca od 200 pa ram da je od nekog tek juce izmisljenog materijala koji je kombinovan za carbon fiberom, uuu a tek onda prenosnici i ostala cudesa!

 

To onaj fazon,dosao covek na jedan forum,kao ljudi sta ima da se uzme od bajseva do 150e.I odma ispod post,brate nema bajsa bez 500-600 evra.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Adrenalin po fabričkim specifikacijama ima 16 kg. Dodaj flajku vode, rezervnu gumu i ključ-dva i ima ga ohoho. A to baš i nije kul kad ga ubacuješ u lift na zadnjem točku ili nosiš uz stepenice. Ne d'o bog ako si žensko. Međutim, ako neko voli da džiči, nek okači još i neki ceger pa neka sve na glavi nosi.

Ko vozi dvaput nedeljno po 10-ak km, njemu ne znači puno da li bajs ima 8 ili 16 kg.

Ko prelazi nekoliko hiljada kilometara u sezoni već treba o tome da razmišlja. Sem lakoće/teškoće pedalanja ili prelaska veće kilometraže, ponajviše se radi o kolenima, kojima mnogo znači da li uz brdo penju nekoliko kila manje ili više (ko vozi više, verovatno zna o čemu pričam). U priču o očuvanju kolena se nadovezuje i priča o kramponkama koje su čist promašaj na asfaltu.

 

Izd*kavanje je pričati kako nema bajsa bez 500-600e. Za rekreativca koji pretežno po gradu vozi, Monitor ili neki drugi alu bajs (150-200e ili manje ako uleti neka zanimljiva polovna kombinacija) je bombonica. (Kao što neko reče, sada je među rekrativcima standard alu bajs - čelik nema nekog smisla, sem što je jeftiniji.) Skuplji bajs (250-1000e) vam treba ako ćete da furate offroad po Košutnjaku, Avali kroz šumu, penjete se i spuštate od vrha Rtnja i tako to.

Naravno, ko je pod kintom može da vozi mečku među bajsevima do Ade jer mu se može. Takmičari standardno daju za bajseve 500 do 1500e.

 

A tu su i weight weenies, trkači ili amateri, kojima je bitna težina i stotinama evra plaćaju desetine grama, ali to je posebna priča.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ti se u brdima snalaziš k'o ribe na suvom :mrgreen:

 

Волим ја планине, ал' не да волим бајс по њима. :mrgreen:

 

 

jbg, na planini se traži tehnika a ne samo sirovina... na asfaltu svako ume da vozi :mrgreen:

 

uostalom, nema lepote na asfaltu ko što ima u prirodi...

 

Асфалт закон, поготову са гумама за мој бицикл које се дувају на 4.5 бара. 45 километара на сат без већих проблема. :rockdevil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...