Jump to content

Rekreativni BICIKLIZAM i priključenija


sale 3sm Larry Flynt

Recommended Posts

U osnovnoj sam imao mountain bike sa 18 brzina, donela mi keva iz Svajcarske tamo tokom devedesetih, moj najomiljeniji bike svih vremena, koliko samo lepih secanja imam uz taj bicikl.. svi ostali klinci su vise bili za BMX, ili kako se vec zove, a samo ja i jos jdan drugar smo pripadali mountain bike klanu. :haha: Koliko puta sam samo padao prvih par dana jer nisam navikao da verglam unazad, padao sam u koprive, tik uz reku i gde sve ne, vozio sam ko lud. :haha: I mogao je da se vozi na bilo kakvom terenu, pravo cudoviste. Cesto sam isao 18km u jednom pravcu da bih obisao babu i rodjake u susednom selu.

 

Vec u osmom razredu sam ga prerastao, bio je suvise mali za mene jbg. Od tada nikada vise nisam imao mountain bike, samo one standardne seoske sklopocije..

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja sam sredinom devedesetih dobio BMX, neki suboticki. Posle mene ga je cepao stariji sestric, koji sad ima 15 godina, a trenutno ga tera mladji. Jedino sto je crklo na njemu su kocnice i sajle, ovo ostalo sve original, cak i gume. E nekad se to pravilo kako dolikuje...

I kod nas je mountain bike bio pojam, a vozilo se sve i svasta...

 

Evo jedne galerije prelepih bicikala, ne moze da skodi...

Galerija

Share this post


Link to post
Share on other sites

nije valjda da stvarno uopšte ne znaš da voziš?

 

@sale

za 200e može da se nađe ozbiljan (polovan) bajk... ovaj je valjda ok za po gradu... kome za šta treba...

ima slabu opremu, i ima mnogo detalja koji deluju jako neozbiljno - nema kvik rilis zadnjeg točka i sedišta (a možda ni prednjeg točka, nisam siguran) nego je na maticu (meni se na nekim vožnjama izbuše i po dve gume, a sedište spuštam na strmijim spustevima, ogromna ušteda vremena se dobija ako imaš brzo otkačinjanje a ni ključeve ne mora da secaš uvek sa sobom) i tako dalje...

 

izmena - aj da ne budem skroz negativan, sviđa mi se što su sajle provučene ispod gornje prečke rama pa mož' da voziš curu bez da ti blokira sajle menjača i kočnice, plus, nagib te cevi je optimalan da cura spontano sklizne u zagrljaj međunožja :redface:

 

sviđa mi se i nosač bidona :)

Edited by johnnyzzz

Share this post


Link to post
Share on other sites

@lou

ma nema be, lepo se vidi da nema polugu već samo šraf i maticu...

 

edit... ok, na slici koju je sale ostavio i na glavnoj slici sa linka ima, na onim slikama dole nema... otkud znam šta da gledam od svega toga :(

edit 2... to je zato što su neozbiljni... :bigblue:

 

@platanmen

ma nije blam uopšte, samo mi je čudno... ja bez bajka ne znam...

Edited by johnnyzzz

Share this post


Link to post
Share on other sites

@sale

za 200e može da se nađe ozbiljan (polovan) bajk... ovaj je valjda ok za po gradu... kome za šta treba...

ima slabu opremu, i ima mnogo detalja koji deluju jako neozbiljno - nema kvik rilis zadnjeg točka i sedišta (a možda ni prednjeg točka, nisam siguran) nego je na maticu (meni se na nekim vožnjama izbuše i po dve gume, a sedište spuštam na strmijim spustevima, ogromna ušteda vremena se dobija ako imaš brzo otkačinjanje a ni ključeve ne mora da secaš uvek sa sobom) i tako dalje...

 

Ima na prvom i za sediste,jedino je zadnji na maticu..mada preveliki sam ja amater za to,tako da mi je vazno jedino za sediste.jbg prepravili ste... :mhihi:

 

E jel gleda neko od vas na ono pravilo-ako npr levi menjac ima 1,2,3 a desni 1,2,3,4,5,6,7

pa ako je levi na 1,desni kliknete samo 1 i 2

ako je levi na 2,desni na 3,4,5

ako je na 3,desni na 6 i 7.. ili terate sve kombinacije?

Edited by sale 83 Larry Flynt

Share this post


Link to post
Share on other sites

ima quick release, kako nema, samo se nalazi sa suprotne strane pa se vidi samo deo polugice

 

inače, nisam ljubitelj Capriola i sl. bajseva jer sam imao već neka loša iskustva s tim bajsevima/proizvođačima ali ko voli (ili ko mora :haha:) neka izvoli

 

nego, ne ložim se na ovaj downhill/freestyle fazone jer sam više "drumski tip" bicikliste ali sine... ovaj lik je... mislim, WOW:

 

http://www.youtube.com/watch?v=Cj6ho1-G6tw

Edited by Bitlđus

Share this post


Link to post
Share on other sites

@sale

da, ali ne mora baš toliko kruto...

ako je sedmofaz može

1 - 1234

2 - 23456

3 - 4567

 

u principu, bitno je da ne lomiš lanac već da on ostaje više paralelan, znači ako napred prebacuješ levo, na najmanji zubčanik, pozadi isto držiš levo tj od najvećeg do srednjeg, ako je napred desno, najveći zupčanik, pozadi od srednjeg do najmanjeg i tako...

 

i opet sam pregledao slike, na njima definitivno nigde nema poluge, uslikan je sa obe strane, ali nema veze više...

Edited by johnnyzzz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Capriolo Adrenalin? Ste blesavi? Ste podizali vi to čelično njesra? Ne mož ga odlepiti od zemlje.

Capriolo Monitor i da te bog vidi, ako već 'oćeš Kaprićozu.

Beše ima petnaestak kila?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma opusten sam,vozih tricikl svo vreme.Ali kada trebah da ucim bajs sjebah ortkau bajs,pa kasnije sebi slomih nogu.Prosto ne ide.Kapiram da cu vise da slavim kada naucim bajs da vozim nego kada polozim voznju :mrgreen:

 

Oslanjaj se o tlo i setkaj, probaj tako malo da ubrzas dok ne steknes osecaj stabilnosti, probaj da stavis par puta noge na pedale, kad se eventualno otisnes trebace ti mozda koji minut dok ne steknes solidan osecaj ravnoteze i to je to. Sve je u glavi.

 

gori blam bi bio da si visok 2m i da ne znas da igras kosarku kao ja, ljudi me pitaju nekad da igramo ili generalno da li igram ocekujuci ne znam kakav odgovor, a kad im odgovorim da ni ne znam da igram ispadnem zaostao u razvoju, retardiran, nenormalan, antisrpski nastrojen itd.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...