Jump to content

Rekreativni BICIKLIZAM i priključenija


sale 3sm Larry Flynt

Recommended Posts

Postoji za sport biciklizam. Ova tema je za sve koji voze bicikl, bilo iz sportskih ili nekih drugih razloga.

Tema se koristila za priču o biciklima, vožnji istih, servisima i sličnim stvarima, a o samom sportu kao takmičenju najmanje. Opušteno. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koja prodavnica? Gledam da uzmem nešto za rekreaciju pošto sam skroz zabatalio bavljenje sportom zbog posla, pa mislim da ću se malo povratiti ako budem vozio bajk.

 

Иди на Циклоберзу, прелистај огласе и распитај се на форуму.

Share this post


Link to post
Share on other sites

vozim vec 11 godina peugeot brzinac.nema nikakve njegove slike na netu ali nebitno bajs me sluzi odlicno.za 11 godina sam 2x menjao zadnju unutrasnju,kocnice i majstor je zamenio zadnju spoljnju miselinku sa nekom pijacarskom ali ajd iovako je miselinka polako odlazila.posle te zamene guma nisam vise ni hteo da ulazem u njega jer sam kupio auto,a ovaj bajs me i dalje sluzi kao i prvog dana kada je dosao kod mene.bas sam pre 2 nedelje isao sa njim u ratkovo i predjosmo nekih 35-40km opusteno.jedini problem mi je sic koji ubija.onaj koji je dosao sa njim je bio milina ali jednostavno takvih u somboru vise nema,a u svim radnjama moze da se bira ili kineski koji iako su 1500-2000din odvaljuju muda posle 3-4km ili da platis 2500-3000din pa da dobijes onaj old skul siroki sa federima koji se bas i ne uklapa u izgled brzinca...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Malo guzica boli, ali ništa strašno.

ako ti je guzica na sedištu prilikom offroad spusta onda nemaš pojma o čemu pričaš... niti ako tvrdiš da nije ništa strašno spustiti se bajkom bez ikakve amortizacije... ili brdašce u nekom beogradskom parku smatraš offroadom...

 

vozim vec 11 godina peugeot brzinac.nema nikakve njegove slike na netu ali nebitno bajs me sluzi odlicno.za 11 godina sam 2x menjao zadnju unutrasnju,kocnice i majstor je zamenio zadnju spoljnju miselinku sa nekom pijacarskom ali ajd iovako je miselinka polako odlazila.posle te zamene guma nisam vise ni hteo da ulazem u njega jer sam kupio auto,a ovaj bajs me i dalje sluzi kao i prvog dana kada je dosao kod mene.bas sam pre 2 nedelje isao sa njim u ratkovo i predjosmo nekih 35-40km opusteno.jedini problem mi je sic koji ubija.onaj koji je dosao sa njim je bio milina ali jednostavno takvih u somboru vise nema,a u svim radnjama moze da se bira ili kineski koji iako su 1500-2000din odvaljuju muda posle 3-4km ili da platis 2500-3000din pa da dobijes onaj old skul siroki sa federima koji se bas i ne uklapa u izgled brzinca...

ako su muda problem definitivno bi trebalo da gledaš ovako nešto

 

259582683s.JPG

 

20364.jpg

 

ima ih u planet bajku...

Edited by johnnyzzz

Share this post


Link to post
Share on other sites

ufati me pre edita... trk je ona natapacirana varijanta? kakvo je, ja sam razmošljao da ga naručim, našao sam ga za 38e na nekom sajtu ali kad sam preračunao sa svim troškovima i porezima na kraju bi me iskoštalo verovatno 65e pa sam odustao od njega...

Edited by johnnyzzz

Share this post


Link to post
Share on other sites

da, tamo sam i ja gledao... neverovatno je da nikog ne zanima da uvozi tako nešto, ili selle italia, ili bilo šta od kvalitetnijih sedala... ova što sam ostavljao slike su otprilike jedna od retkih sa rupom kojih ima u srbiji a i ona su mi neka klasa, po pola kila svako...

Share this post


Link to post
Share on other sites

nazalost znajuci kako jezici funkcionisu za 10 godina ce se usvojiti ovaj "manje knjizevni" oblik reci.

Steta, mada, u krajnjem u pitanju pozajmljenica.

 

Ali se i dalje naježim kad cujem "bicikla" ili "šahta". Imam utisak slušam neka niža bića. Bez uvrede.

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

ako ti je guzica na sedištu prilikom offroad spusta onda nemaš pojma o čemu pričaš... niti ako tvrdiš da nije ništa strašno spustiti se bajkom bez ikakve amortizacije... ili brdašce u nekom beogradskom parku smatraš offroadom...

 

Meni je guzica uvek na sedištu, ne umem da vozim stojeći. Offroad spustovima nazivam spuštanje niz nizbrdice na stazama i bogazama između sela u surduličkom kraju. Naravno da se niz one baš ekstremne ne spuštam na bajsu, šta je teško sići peške. Kao i kad se penjem - malo vožnja, malo planinarenje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

navikne se covek na sve. najvece sranje je penjanje na trotoar (malo visi, jelte) i lezeci policajac. pogotovo ako idem nizbrdo, ne kocim i kad presisam preko policajca gadno boli xD

e ali imam jos jedan bajs, Scott je u pitanju, on je tek sjeban za takve prepreke, i prednja kocinca mu malo preskace, u nedostatku bolje reci.sreca pa mu je zadnja jaka x)

Share this post


Link to post
Share on other sites

ti bi takođe trebalo da naučiš da podižeš dupe sa sedišta kada nalićeš na bilo kakvu neravninu...

 

Meni je guzica uvek na sedištu, ne umem da vozim stojeći. Offroad spustovima nazivam spuštanje niz nizbrdice na stazama i bogazama između sela u surduličkom kraju. Naravno da se niz one baš ekstremne ne spuštam na bajsu, šta je teško sići peške. Kao i kad se penjem - malo vožnja, malo planinarenje.

offroad može (i skoro uvek jeste tamo gde vozim) da bude prošaran kamenjem/stenama, vododerinama, šibljem/trnjem/travom/suvim granjem itd... kad ti je vožnja između 50 i 70 km a veći deo toga je offroad onda je teško gurati uzbrdo a još teže nizbrdo jer ga nisam poveo u šetnju da ga guram i jer to znači razliku u vremenu od nekoliko sati... slažem se da je moguće izgurati do svog/nekog sela i spustiti se ovako ili onako, ali ukoliko je nekom hobi planinski biciklizam to o čemu ti pričaš je veliki problem...

Share this post


Link to post
Share on other sites

navikne se covek na sve. najvece sranje je penjanje na trotoar (malo visi, jelte) i lezeci policajac. pogotovo ako idem nizbrdo, ne kocim i kad presisam preko policajca gadno boli xD

e ali imam jos jedan bajs, Scott je u pitanju, on je tek sjeban za takve prepreke, i prednja kocinca mu malo preskace, u nedostatku bolje reci.sreca pa mu je zadnja jaka x)

pazi, ako posle pola sata vožnje (offroad ili "onroad", nebitno) krene da te boli STRAŽNJICA, leđa, ramena ili ruke to je siguran znak da nešto nije u redu (amorti ne rade kako treba, sedište ti je prenisko/previsoko ili "istrošeno", ram bajsa je premali itd.) i to treba pod hitno menjati ili će u suprotnom šteta od vožnje bajsa biti veća od koristi (posmatrano na kratki a posebno na dugi rok).

 

i zato pamet u glavu :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

pazi, ako posle pola sata vožnje (offroad ili "onroad", nebitno) krene da te boli STRAŽNJICA, leđa, ramena ili ruke to je siguran znak da nešto nije u redu (amorti ne rade kako treba, sedište ti je prenisko/previsoko ili "istrošeno", ram bajsa je premali itd.) i to treba pod hitno menjati ili će u suprotnom šteta od vožnje bajsa biti veća od koristi (posmatrano na kratki a posebno na dugi rok).

 

Ne mora da znači da nešto s biciklom nije u redu. Mene leđa zabole zato što generalno imam problematičnu kičmu, pa mi ne odgovara dugo zadržavanje tela u istom položaju. Uz to, ako imaš slabe noge, ili voziš tešku deonicu uzbrdo, tebi se hteo-ne hteo opterećenje prenosi na mišiće trupa (leđa, trbuh...). A stražnjica svakako mora da utrne pre ili kasnije, jer sedište bicikla nikada ne može da bude udobno kao sedište u kolima, na primer. Ako te i mimoiđu bolovi, neće te mimoići znojenje, srastanje gaća sa kožom i ostale neprijatnosti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

naravno, nisam ni mislio da sa bajsom nešto nije u redu već više da bajs nije prilagođen tvojoj građi, težini, afinitetima, stilu vožnje i sl.

 

ako imaš problematična leđa onda ti je bolje da promeniš sport nego da sam sebe "mučiš" radeći nešto što ti ne prija (onoliko koliko bi trebalo). stanje će se s godinama samo još više pogoršati

 

ako imaš slabe noge onda njih prvo ojačaš (teretana, trčanje, POSTEPENO pojačavanje inteziteta vožnje i sl.) i time ćeš automatski da smanjih pritisak na ostatak tela + sedište po pravilu (ako redovno voziš) treba menjati na svakih 6 meseci jer se pena/silikon u njemu relativno brzo istroši. e sad koliko ljudi to zaista i radi to je druga priča..

 

a kad smo već kod sedišta, zadnji put kad sam vozio Tour de Serbia s drugarom, vozili smo punih 14 sati uz 2-3 minimalne pauze i kad sam došao kući pojavila mi se rasekotina na, da prostiš, dupetu a pišu (:bigblue:) uopšte nisam ni osećao, kao da mi je neko roknuo anesteziju direktno u...

 

u svakom slučaju, tad sam odlučio da kupim novo sedište i da malo skratim trajanje vožnje ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne mora da utrne zadnjica, adekvatno sedište i biciklističke sa uloškom i možeš ceo dan da voziš bez ikakvih problema... što se leđa tiče, ukoliko je neko dosta vozio bajk od malena verovatno neće imati nikakvih problema, ukoliko neko tek kreće sa time sve su šanse da će imati problema sa leđima... takođe, mnogo ljudi viđam da sede na bajku pogrbljeni, to definitivno pospešuje bolove u leđima, sa druge strane ako se isprave leđa onda se sedenje prebacije sa sedalnih kostiju više na međunožje što priču opet vraća na potrebu korišćenja sedišta sa rupom na sredini, ukoliko želite da sačuvate potenciju i plodnost...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...