Jump to content

Rekreativni BICIKLIZAM i priključenija


sale 3sm Larry Flynt

Recommended Posts

sedište po pravilu (ako redovno voziš) treba menjati na svakih 6 meseci jer se pena/silikon u njemu relativno brzo istroši. e sad koliko ljudi to zaista i radi to je druga priča..

profi sedišta nemaju nikakvo tapaciranje... ja ne planiram da ga menjam narednih, pa bar 5 godina...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Не знам како сам заборавио да имам и ово:

 

favorit1.jpg

 

 

 

Чехословачки Фаворит, стар најмање 35 година, ћале га купио кад је ишао у средњу школу. Сви делови су оригинални. Има брзиномер са казаљком. :smile:

 

Подсетио ме Џони кад помену нетапацирана седишта. Овај има кожно седиште, без икаквог сунђера или нечега другог, а опет је удобно.

Edited by Underkuruz

Share this post


Link to post
Share on other sites

dobri su ti oldskul bajkovi...ima drugar neki nabudzeni...dobar je i sve to,samo ga zajebano voziti...3 put zaverglas,vec letis,a i moras da pazis na bankine,rupe...zato ja vozam dedin bajk...izgledam ko cergar jer je deda stavio neke korpe kako bi mogao da steka tu lebac kada ide u radnju...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeсте, ни не осети се брзина. Ја сам за петнаестак центиметара избегао неку бабу прошле године, при брзини између 45 и 50 км/ч.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ Bitldjus

 

Super je taj pinarello i sve, ali malo je previse kic za moj ukus, tipicno zabarski. Vise mi se svidja neki malo svedeniji dizajn, npr Cannondale, Trek, pa svapski Canyon i Cube, pa Look npr. itd.

A vidim da je Pinarello poceo da proizvodi neke asimetricne ramove, kako bi se kompenzovalo to sto je pogon s desne strane. Nekako mi se cini da je to prodavanje magle, iako mozda to i moze nekako da koristi profesionalcima kojima je svaka sekunda dragocena, nemam pojma...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeсте, ни не осети се брзина. Ја сам за петнаестак центиметара избегао неку бабу прошле године, при брзини између 45 и 50 км/ч.

 

ja sam prolse godine posle pobede na svetskom malo pripit vozio takav bajk...nikada vise posle toga...em sto sam se nalozio ko manijak da ga djiram,em pijan,em kisa padala...

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ johnyzz

 

uh, nemam pojma, nikad nisam imao bliski susret sa takvim sedištem...

 

 

@ osiris

 

baš mi je čudno što to kažeš jer su italijani baš poznati kao ludi estetičari ali dobro... ukusi su to

 

inače, meni je Cube omiljeni proizvođač bajseva ali moram da priznam da Pinarello ipak pravi još luđe i "paljeničkije" bajseve

 

a imaju i prilično širok dijapazon ponude, u zavisnosti da li si:

 

klovan rekreativac

 

15521851_1.jpg

 

hardcore profesionalac

 

1264066560614-1s083uc62zpah-798-75.jpg

 

ili pak Betmen

 

dogma_540_big.jpg

 

ima za svakog ponešto :bigblue:

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ lou

 

haha, šta je perineum?

Malo sam pogrešno shvatio šta hoćeš da kažeš. Učinilo mi se da opisuješ deo tela koji te boli, a da ne znaš kako se zove. Perineum je deo od jaja do dupeta, onaj koji dobrano može da boli posle neudobne vožnje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ osiris

 

pa nemam pojma, meni se to skroz sviđa ali recimo ne sviđa mi se onaj fazon što fura Specialized na svom Roubaix modelu (i prednja i zadnja vila), nekako mi je treš

 

a što se tiče "svedenog" dizajna mislim da svi bolji proizvođači bajseva (Trek, Cube, Simplon itd.) imaju jeftinije modele sa jednostavnijim dizajnom i one skuplje (profi takmičarske) modele koji izgledaju mnogo napucanije i "komplikovanije"

 

evo ti primer, kad si već spomenuo Trek:

 

normalna verzija

 

2008-trek-12.jpg

 

alien verzija

 

201011194525143126.jpg

 

e sad ako je tebi ovo kič onda neka ti bude ;)

 

 

@ lou

 

aha, ok hvala na objašnjenju... da, mislim da me je i to bolelo samo mi bilo malo glupo da objašnjavam :pivopije:

 

 

p.s.

 

izvinjavam se što kačim ovoliko slika ali stvarno volim bajseveeeeee

Edited by Bitlđus

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja nista ne znam o biciklima, od detinjstva kad sam vozio ponija nemam bic i sad bi da kupim

jel moguce kupiti do 100e (i kusur) bicikl koji se ne raspada. znaci moze biti nikakav ali da ne moram non stop da ga vucem u servis i da mu ne treba ne znam kakvo odrzavanje, a da moze da traje godinama.

ponavljam ne mora biti dobar ni u kojoj kategoriji osim u toj jednoj.

trazim polovan pretpostavljam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Bitldjus

 

Samo ti postavljaj slike, za sta inace sluzi ovaj topic, a i ja obozavam bajseve pa se necu buniti :pivopije:

 

A taj Trek sto si postavio je timetrial pa njega necemo racunati, posto su oni skoro svi takvi, a imajuci to u vidu, Trek je bas primer umerenosti u dizajnu. Evo na primer Madone 6, koja im je najjaca serija:

 

Madone 6.9 SSL

 

ili cak ovaj Shleck edition koji je sasvim lep, iako je nesto naj naj...

 

Madone Shleck Edition

 

A kod nekih drugih proizvodjaca, je na primer dok surfujem po njihovim sajtovima slabije gledam one najprestiznije modele, em mi nisu narocito lepi (naravno, sve je relativno, ima i tu prelepih bajkova), em nikada necu moci da ih priustim. Dok na primer u nekom srednjem segmentu ima dosta toga sto se meni svidja i sto je primerenije nekim mojim zeljama i ambicijama.

 

Look 586

Canyon ultimate AL

Cube agree sl

Cannondale Six Carbon

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...