Jump to content

Rekreativni BICIKLIZAM i priključenija


sale 3sm Larry Flynt

Recommended Posts

Ko 'oce da skine

http://www.youtube.com/watch?v=QajraDFLwJU&feature=related

 

http://www.megaupload.com/?d=ETR01F2Q

 

Danas dok sam se lomio po kosutnjaku naletim na neku cetvoricu,trojica voze scott geniusa.Malo falilo duzmem cevasti kljuc...i vratim se kuci s tri nova bajsa i 4 lesa na dusi. :mhihi:

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bem li ga,skoro bio dokumentarac o onom nasem nekom sportisti bajseru i lik rece koristi gume sa gelom,pa iskopah Slime,pa reko' mozda valja.E sad,ima posebno i gel,il bukvalno da prevedem,slina da se uzme pa da se utisne u obicnu gumu.Mozda u te gotove premalo gela ili sta vec...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma eksperimentisao moj dečko s tim, sipao taj Slime prema uputstvima u običnu gumu, i rezultati su bili shit.

Navodno bi trebalo da može odmah da se vozi, ali nije funkcionisalo, polako ali sigurno guma ispušta. Jedva otiš'o 15 km do kuće.

Sad, s druge strane, sa novim bajsem sam dobila prednju unutrašnju koja je bila bušena i u koju je bio sipan slime (šlajm po naški) a zatim kod vulkanizera krpljena. Držala je odlično do jednog letošnjeg drmusavog spusta gde se flekica odlepila. Tad sam videla koliko je onaj slime ispod bio otvrdnuo. Ne znam, možda mu treba vremena da se stegne. Ali valjda je poenta da posle 15 min voziš dalje.

Možda fino radi na skroz malim rupicama, ali na precvikotinama i većim bušotinama.. Teško.

 

Sad sve zavisi od toga koliko para, a naročito živaca imaš na raspolaganju.

Ako imaš oba, igraj se sa slajmom. Ako ti manjka nešto od toga, drži se starih dobrih flekica.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Držala je odlično do jednog letošnjeg drmusavog spusta gde se flekica odlepila.

kako se dođavola odlepila flekica na spustu, pritisnuta između unutrašnje i spoljašnje gume pod pritiskom od ~30psi? meni kad neka guma duže izdrži bez bušenja/menjanja zalepe se spoljašnja i unutrašnja jedna za drugu a kamo li flekica da ode...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eto tako.. Odjednom.

Put je bio baš loš i spust podugačak, krupno kamenje.

Inače je dotle ta guma super držala, mesecima bez dopumpavanja. Ali na spustu samo vidim u jednom trenutku da je guma ćao, skinem i vidim.. Flekica zinula. Možda ima veze što je bušotina ispod bila malo veća od uobičajene.

 

Edit: Tačno znam šta kažeš za lepljenje flekice za unutrašnjost spoljašnje.

U mom slučaju je guma bila dobro ljoljnuta pa ju je vlasnik nosio kod vulkanizera da okrpi. Pitanje kako je ovaj to uradio, čime lepio, od čega je flekica..

Edited by jelchica

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Prednosti tubeless-a:

-mala bušenja se automatski trajno popravljaju sealant-om (inače, preporučljivo je sipati Slime ili sličan sealant u gumu)

-imaš veću slobodu podešavanja pritiska u gumi nego sa običnim sistemom spoljna+unutrašnja, trpi niže i više pritiske

-maltene da ne možeš da je probušiš tako da legne = mnooogo bezbednija kod bušenja na spustu, ako se i ne zakrpi sama, polako će da pušta pa možeš da dopumpavaš do kuće

 

 

Mane tubeless-a:

-trebaju ti specijalni točkovi (150e/par) i gume (25+e/par); za cene nisam 100% sigurna

-ne pumpaju se običnom pumpom, treba ti kompresor koji može naglo da nabije pritisak

-ako imaš veću rupu ili posekotinu na gumi, komplikovanije se krpi (iako se isto krpi fekicom)

 

Ne znam da li sam nešto ispustila..

 

Enivej, ko pređe na tubeless, retko se vraća na klasiku. Mnoge (od nas) samo lova deli od prelaska na tubeless.

Share this post


Link to post
Share on other sites

mene "samo" lova deli od novog bajka 1000e vrednog :D

 

nego, imao sam i praktičnu demonstraciju onog odlepljivanja flekice pre par dana, truckav spust a amortizer zaledio potpuno (nije ni čudo sigurno je bilo oko 0 stepeni) i ne samo da mi je kamenčina ispustila gumu u trenutku nego, pre nego što sam uspeo da primetim i stanem, naletim na još koju i udarim felnu :cry: Posle je morao da radi čekić, stege i sl...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 2 weeks later...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...