Jump to content

Rekreativni BICIKLIZAM i priključenija


sale 3sm Larry Flynt

Recommended Posts

Pa, druga varijanta je ono što većina radi - voze po trotoaru, postojala staza ili ne. Naravno, tu ne spadaju oni koji iole ozbiljnije voze.

 

Čitao sam i ja zakon svojevremeno i, ako ne grešim, naišao sam na tu foru da se računaš kao učesnik u saobraćaju samo ako se krećeš kolovozom. Možda grešim, a možda sam zaista video, kako kažeš, neku dopunu. Proveriću, pa javljam.

 

 

Zen: Ma jok, bre, nema pandura, još se nije dogodilo ovde. ;)

Edited by Lou

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako je, slažem se.

Ako ima staze, obavezna je njena upotreba, inače je biciklista ravnopravni učesnik drumskog saobraćaja i ne sme se kretati pešačkom zonom, pa tako ni trotoarom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To se podrazumeva. Nego, sad se setih jedne fore o kojoj su biciklisti (oni ozbiljniji) pričali: ako vas pandur, nekim ludim slučajem, zaustavi zato što vozite kolovozom iako postoji biciklistička staza, samo uperite rukom na stazu, jer će sigurno biti pešaka na istoj i recite "A oni? Kako da vozim tuda?". Onda, ako počne da okoliše, spomenete selektivnu primenu zakona i otprilike lagano odete. Naravno, ako pandur nije kreten kao što umeju da budu. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

jebiga, onda cui da vozim bajs bez kacige (a ionako picim samo po biciklistickoj stazi), pa ako me startuju panduri, moracu da trepcem xD

 

U'vati straftu,nek prave poteru,taman izadjes u nouvine. :mhihi:

 

 

Inace do sada me niko nije zaustavljao,hapsio ,jurio,legitimis'o za voznju po tortoaru i sl,pogotovo dok se spustam do Ade ili po NBGD-u.Pricalo se kao da je po knezu zabranjeno,ali nisam video da su bilo koga zaustavljali ili tome slicno.

Edited by sale 83 Larry Flynt

Share this post


Link to post
Share on other sites

picke, skinuli sa kompresora na pumpi nastavak za standardni ventil za gumu za bucikle, islo im na kurac sto je stalno bilo puno biciklista. Srecom, moje gume imaju onaj ventil ko za automobilske. Duvajte ga pajseri.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 5 weeks later...

Dobila sam bicikl <3

attention whore je pravi, malopre se vozim neka klinčurija viče za mnom "lep baaaaaaaaaaaaajs" haha

 

kak je divan :) iiiiii

i konačno city bike, laagaanooo & udobno

 

evo ga :) topas

skroz je vintage, sa sve ovom lampom napred,, bež gumama... hihi

 

http://www.diamantrad.com/modelle-2011/city-komfort/topas/

  • Upvote 6

Share this post


Link to post
Share on other sites

A inače, ubi me znatiželja a ne nalazim na netu info, kako radi ovaj nexus inter menjač?

Jedan zupčanik na kom je lanac, a prenosi brzine na osovinu točka samo ... tu mi fali konekcija kako tačno :haha:

 

Našla?

 

Prošle godine veli Profa serviser (ako već ne znaš iz priče, zna Dino), kaže razvaljivao je da vidi kako to radi, kaže komplikovano u božiju, to se ne servisira nego baca i kupuje novo, a ako bi neko baš da servisira, treba da ima tehničko-inženjersku diplomu

 

Speed1c.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jelčice, kucala planetary gearbox system, ima i youtube i ima mislim na wiki text za 3 brzine kako radi. princip sličan, samo više zupčanika ;)

Oni su navodno neuništivi za nas "obične" korisnike... sve je unutra, ako je kvalitetno sastavljen, realno, može trajati koko hoš. U Minhenu su svi rentabajkovi imali nexuse, ti bar prelaze kilometre i kilometre

 

Ima klipova kako se rastavlja i sastavlja, verujem da ako nešto tu zaškripi da je problem doći do delova i naravno alata. Ne bih se tripovala da ga rastavim, rastalvjala sam zajebanije mašine. A ako je do rocket science, imam i u tim krugovima vezu ;)

 

Ali menjanje brzina u mestu... :wub:

 

Zen jebaga idi u bilo koju radnju, spremi hiljadarku recimo? Kolko bi kahm debeo?

Edited by Machka Naopachka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zen, pravac gvožđara i kupi, dzvineš, deb'o lanac i katanac i torbicu za bajs koja će da ti nosi te verige.

Ove sajle za vezivanje su smejurija koja se obija dok si reko pixla, a lanac je već drugo. Spremi hiljadu ili malo preko za tu operaciju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam na pijaci uzeo sajlu za bajk da te ne lažem ali oko 2cm debelu za 300 (ili beše 350) din... ako ništa drugo obeshrabriće ponekog dop-lopova... lanac i katanac nisu dobro rešenje, metal od kog se pravi lanac je daleko mekši od onog za sajle (ako ne pričamo o nekim lancima od ojačanog čelika koji koštaju boga oca) plus samo pletenje sajle mu daje čvrstinu... gledaj samo da ključ nije kružni jer se takva brava otvara običnim plastičnim flomasterom/hemijskom...

 

[media=]http://www.youtube.com/watch?v=FWydWLJ-AF8[/media]

 

dodatak - U-Lock bi trebalo da je najjače rešenje ali je skuplji i malo nezgodan za nošenje i za vezivanje... takođe, i kod njih obrazi pažnju na bravu, u glavnom su ove glupave kružne...

Edited by johnnyzzz
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zen, pravac PlanetBike preko puta Arene, završićeš stvar za pola sata.

Danke.

za sad, cjornula lanac od burazera.

 

Koja je najbolja ruta za trasu Brankov most-Rts? Ne idem kolovozom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...