Jump to content

Hardware


Јарослав

Recommended Posts

samo se najezim kad vidim cijene hdd-ova zadnje vrijeme.

 

dead man:

 

ne pricam napamet,tri razlicita racunara crkla u godinu dana od kupovine,a nikad ne stedim kad sklapam na napajanju i trudim se da uklopim sto bolju plocu.

 

radmiz:

 

aj stavi na taj komp linux mint ili ubuntu i cisto vidi par dana oce li da zavrsi pos'o kad svakako ide na dobos,pa ako ne,onda upgrade.

 

kacam vec tu,bacite preporuku za 2x2 gb ddr3 rama,vidim nije skupo,ovaj sto mi uvalise lokovan na 1333mhz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Немам живаца да се бавим тиме, а и мислим да је беспредметно. Плоча је прастара, хард је од 80 гига, половна графичка је убачена пре две године кад је цркла MX440, тако да би морало све ново да се узме.

Не знам ни како још увек ради, за девет година су промењени само графичка и меморија. Једном га ударио гром, цркла само интегрисана мрежна. :haha:

Не вреди га титрати, само треба донети нов рачунар или цедити овај док не умре, а то се изгледа неће десити скоро.

 

@ DMD

 

Хах, и на СК форуму ми га је неко препоручио (осим ако ниси ти члан по имену Ђуро :mrgreen: ), ал реко' да питам да нема нешто још боље.

Генерално ми се свиђа BENQ, још пре неколико година сам хтео да узмем G2010, али нисам могао да га нађем.

У два коментара на ИТ свету видим да је цркао брзо, то је једино што ме брине.

 

Хвала.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam Đuro, tamo sam valjda Spece Beer, ali retko svraćam.

Naravno da će nekome nešto crći nakon kratkog vremena, bez obzira na cenu. Ali minimalna garancija je 2 godine, a u prvih 6 meseci možeš da tražiš i zamenu u slučaju kvara (ti valjda bolje poznaješ Zakon o zaštiti potrošača :haha: ) Meni je otišla matična na laptopu posle 3 meseca, ali da ponovo biram, opet bih uzeo isti proizvod.

Ja samo kažem da taj monitor koristim malo manje od godinu dana, i s obzirom na cenu, sasvim je dobar. Možda može i nešto bolje za te pare, stvarno ne znam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

samo se najezim kad vidim cijene hdd-ova zadnje vrijeme.

 

dalekoistocna hdd kabala.

imaju neki kvaran dil da nece spustati cene. ono, hard diskovi nisu toliko skupi da ih ljudi nece kupovati, nemos bez toga, ali su opet duplo skuplji nego sto bi prirodno trebalo biti usled konkurencije.

 

a isti je nivo proizvodnje kao sto je bio pre katastrofe, sanirano je.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam Đuro, tamo sam valjda Spece Beer, ali retko svraćam.

Naravno da će nekome nešto crći nakon kratkog vremena, bez obzira na cenu. Ali minimalna garancija je 2 godine, a u prvih 6 meseci možeš da tražiš i zamenu u slučaju kvara (ti valjda bolje poznaješ Zakon o zaštiti potrošača :haha: ) Meni je otišla matična na laptopu posle 3 meseca, ali da ponovo biram, opet bih uzeo isti proizvod.

Ja samo kažem da taj monitor koristim malo manje od godinu dana, i s obzirom na cenu, sasvim je dobar. Možda može i nešto bolje za te pare, stvarno ne znam.

 

Знам, знам, најмањи проблем је рекламирати, звати инспекцију, отићи са екипом да им полупаш радњу. :haha:

Хвала на савету, после ове две препоруке, вероватно ћу га и узети.

 

Кажи ми само која је разлика између ова два?

 

http://itsvet.com/pr...monitor/21/2374

http://itsvet.com/pr...monitor/21/1617

 

 

видим да жестоко нахвалише G2220HD

 

 

a ту је и овај

 

http://itsvet.com/proizvod/philips-226v3lsb5-00/comp_comp_monitor/12/3254

 

Извините што сам досадан, али кад купујем овакве ствари, хоћу баш да будем сигуран. :haha:

Edited by Underkuruz

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

pogledaj kompanije koje dominiraju trzistem i jednog i drugog proizvoda, hitachi, samsung, wd...

 

edit: uglavnom, ovako vizuelno spolja filips ce razbije po picci svaki monitor ali ne treba se oslanjati toliko na to prilikom kupovine

Edited by Čarli

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Kuruz

Po specifikacijama G2220HD ima bolje osvetljenje plus to što kaže Čarli

I Philips je u rangu sa njima. Ako je malo skuplji to je zato što je Philips. Pogledaj na licu mesta kakava je izrada ap uporedi.

 

Начи мало је бољи овај други од тог који си ти предложио?

Филипсов је прелеп, имам идентичан, само 18.5''

Share this post


Link to post
Share on other sites

ok sad kad pogledam i razmislim vidim da nisam u pravu u pogledu zakljucka da te iste kompanije usporavaju tu tehnologiju, to mi je utuvio u glavu neki trgovac :haha:

mada mozda on zna nesto sto ni ti ni ja ne znamo :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

^edit: poenta je to da je to bio njegov odgovor na moje pitanje zasto uprkos ocekivanjima cene ssd-ova ne padaju brze, secas se da je bilo nekih sad vec matorih projekcija da ce biti potpuno pristupacni i izjednaceni sa hdd-ovima kroz par kvartalcica al oces kitu. bice da je izmisljao malo teorije zavere u hodu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...