Jump to content

Олимпијске игре - Лондон 2012


Recommended Posts

Sve čega sam se plašio, desilo se. Što je najgore, znam da su i naši tačno znali šta može da se desi, pa nisu uradili ništa da to preduprede. OK što smo pogađali prečke i stative i nismo imali fer suđenje, ali dozvoljavati im da se onako rasplivavaju, da u prvoj četvrtini šutiraju sa 10 metara bez bloka, igrati prespore pozicione napade, ne boriti se za loptu na početku četvrtine... Kao da smo Rumunija, a ne Srbija. I sada će Hrvati osvojiti zlato. Mi u poslednjih 17 godina samo na tri velika takmičenja nismo imali medalju, u poslednjih 12 smo uvek među četiri, osvajamo razne svetske lige i kupove, kurčeve, palčeve... Hrvati malo-malo, pa ih nema nigde, a ipak će evropskoj i svetskoj pridodati i olimpijsku titulu. Ono što našima i pored redovnosti uspeha nikako da pođe za rukom, a ubeđen sam da neće poći ni u Riju, jer ova generacija ipak nije na nivou prethodne, a i drugi su naučili da igraju vaterpolo.

 

Ipak, ako je za utehu, bolje što su izgubili sinoć, nego da izgube sutra. Poraz od Hrvata u finalu im definitivno ne bih oprostio i prestao bih da pratim vaterpolo, a sa igrom koju su prikazali sinoć i u većem delu meča protiv Australije, Hrvati bi ih razbili.

 

I da, sinoć posle poraza od Francuske, jedan hrvatski rukometaš je odbio da prokomentariše meč sa Mađarskom za bronzu izjavivši nešto u fazonu da su oni došli po zlato, da im je više muka od bronzi. To treba da bude geslo i naših vaterpolista. Mislim da Crnogorce treba pustiti sutra. Njima bi ta medalja mnogo značila, nama ne bi značila ništa. Neka oni slušaju Lijepu njihovu na pobedničkom postolju, a naši neka se pripremaju za naredne svetske lige i pičke materine. Iskustvo sa puštanjem Crnogoraca već imamo - koliko pre samo par meseci smo ih pustili da bi eliminisali Hrvate. I sada nam se ta nečasna rabota sveti tako što će Hrvati biti olimpijski pobednici.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uz sve ovo, ima jedna stvar koja me više pogađa od neuspeha u vaterpolu i na OI generalno. Čitam na B92 komentare od naših dragih komšija tipa "Srbija je na OI osvojila 100 medalja, a nikada nije slušala svoju himnu", ili "za treće mesto igraće Crna Gora protiv dijaspore, dok se vaša reprezentacija nije ni plasirala na OI". To je to, mi smo podbacili u nečemu mnogo važnijem, pa kako onda da ne podbacimo u sportu. Dok su komšije gradile svoje veštačke identitete ni iz čega, mi smo i dalje u procesu osipanja nacionalnog korpusa, iako smo stara evropska nacija. Poznato je da su ljudi sa dinarskog područja u celoj Evropi najtalentovaniji za sport. To Bugari i Vlasi, od kojih vodi poreklo gro stanovništva ovoga što nam je preostalo od teritorije, sigurno nisu. Mi smo to dinarsko područje, koje je nekada bilo srpsko, izgubili, ali je još veći problem što ga gubimo i u identitetskom smislu - pitanje je koliko ćemo u budućim decenijama moći da računamo da će se ljudi sa tog područja identifikovati sa Srbijom. Naravno da će Crnogorci i Hrvati biti bolji od nas, onda.

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dok su komšije gradile svoje veštačke identitete ni iz čega, mi smo i dalje u procesu osipanja nacionalnog korpusa, iako smo stara evropska nacija. Poznato je da su ljudi sa dinarskog područja u celoj Evropi najtalentovaniji za sport. To Bugari i Vlasi, od kojih vodi poreklo gro stanovništva ovoga što nam je preostalo od teritorije, sigurno nisu. Mi smo to dinarsko područje, koje je nekada bilo srpsko, izgubili, ali je još veći problem što ga gubimo i u identitetskom smislu - pitanje je koliko ćemo u budućim decenijama moći da računamo da će se ljudi sa tog područja identifikovati sa Srbijom.

 

 

vidim ja, eskivirao si ti casove fizickog. :zuba:

nema to veze sa talentom, svuda ima talenata skoro podjednako. tradicija i treneri ---> kljucne stavke, one najbitnije. bivsa SFRJ je, sticajem okolnosti, imala opasne trenere, timski sportovi su se zestoko gurali. jake reprezentativne selekcije - to ti je prakticno bilo pitanje drzavne casti. prosto, sistemski se forsiralo. nisu rumuni ili holandjani glupi za basket, niti kinezi za fudbal, nego nemaju tradiciju. vazno je bilo da se neki sport ukoreni, da se krene, da se animiraju mase... zutokljuncima je dugo fudbal bio trinaesta rupa na svirali, tek su od pre par godina poceli da obracaju paznju. e, sad, nije vise svet polarizovan, bilo nekad. aktuelna je ova tzv. globalizacija - treneri se slobodno krecu, i to masovno... pocinju da uce tudje igrace, onda stasavaju neke nove generacije, i tako to ide. prenose svoje znanje drugima. meni se to, recimo, ne svidja - ali jebi ga. mislim, ajde sto mi se ne svidja, nego tek ce se u buducnosti odrazavati po nas, nazalost, negativno u rezultatskom smislu i to u gotovo svim ekipnim sportovima. ne sumnjaj. sto se tice samog vaterpola, to jeste lep sport, ali, ako cemo realno, malo je nacija koje ga zarezuju.

 

barijere pale, umesala se velika lova. mekaleb - makedonski sin.

Edited by vudurinator
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da je Tadic predsednik pobedili bi . Za koga sportisti da igraju , za koga da osvajaju medalje , da im cestitaju Dacic , Vucic i Nikolic ?

Nikolic je izbaksuzirao ove igre , jebo ga Kuruz koji ga izabrao .

Italija nas je razbila , sto neko rece svaka vaterpolistima cast , nemam sta da zamerim , ali ostaje sumnja da li smo stvarno najbolji svih ovih godina kad ne mozemo olimpijsko zlato da osvojimo , ova generacija je znatno slabija od prosle , golman je krsina .Nadam se bronzi .

elem u vaterpolu cemo uvejk biti tu u vrhu , medu prvih 4-5 , ono sto mene boli jeste to sto cemo u kosarci proci kao Madjari u fudbalu , samo lepo secanje , gledam zavrsnicu OI kosarku , pa mi smo miljama daleko od najboljih , realno svi iz cetvrtfinala , osim mozda Australije , bi nas tukli sa 20 razlike ... tuga ....

Edited by Hail Metal
  • Upvote 7
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Presudio je bolji golman, Tempesti je najbolji na svetu, a Soro je ok, moze dobro da brani, ali i nevidjeno kiksira...i u finalu proslog SP ista prica bila...jos se sinoc raspucao onaj Pevac, Felugo standardno motivisan i dobro igra protiv nas, a mi masili sve zivo...daj bar da uzmemo tu trecu medalju, zasluzili su momci bez obzira na sve.

Edited by KazimKazim

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma rekoh ja bre, nasa bije k'o zmaj, kakva meksikanka, nemate pojma, ovo je medalja, bravo za Milicu, tako se bori.

 

Ovo me stvarno odusevljava, kad neko uopste ne respektuje sampiona, pokazala je da ima muda za desetoro muskaraca. Ona meksikanka ima 24 godine a izgleda k'o baba :mhihi:

Edited by LoveHateLove

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...