Jump to content

Košarka


Baal

Recommended Posts

Pa niko im ne brani da povecavaju kvalitet. Imamo 4 tima u ABA ligi, svakom timu je otvoreno mesto da se bori da udje medju 4. Ko veruje da mi mozemo da imamo ligu sa 12-14 jakih ekipa taj se grdno vara. Metalac igra ABA ligu pa su pred raspadom.

 

Kad pricamo o A licenci, Partizan bi sigurno odbio istu da su dobili, kako da ne. A to bi bilo jos vece zlo za srpsku kosarku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad ne možemo da imamo jaku ligu, a imali smo dosta jaku ligu pre nasatanka ABA. Partizan, Zvezda, Budućnost, FMP, Vojvodina, Hemofarm, Zdravlje, Spartak, Borac, Sloga,... Nigde u ovim gradovima nisi mogao lagano da dobiješ. Sad je pola ovoga pogašeno, pola nabijaš sa 50 razlike u gostima.

 

Naravno da bi Partizan prihvatio A licencu, ali je takođe Dule stalno pričao da licence nisu dobre i da teren treba da bude merilo ko ide u EL.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pre ABA lige, EL su igrali šampioni Jugoslavije, Hrvatske i Slovenije. Partizan je išao na F4 pre ABA lige, Zvezda je igrala evropsko finale pre ABA lige, Hemofarm je igrao finale Korać kupa 2001. godine.

Partizan i Hemofarm su ponovili slične rezultate i dok su učestvovali u ABA ligi, Zvezda nije, što znači da ta liga ništa novo i veiko nije donela.

Share this post


Link to post
Share on other sites

jebo Korac kup, trecerazredno takmicenje, tu bi danas i Siroki Breg usao u finale ...za vreme ABA lige Partizan igrao F4, nekoliko puta F8, Zvezda sad F8, polufinale Evrokupa pre 2 godine, FMP i Hemofarm su ranije igrali isto polufinale Kupa Saporta.

 

mislim da je danas konkurencija jaca nego pre 15-20 godina, daleko se vise ulaze, tada su jedino Italijani bili jaci nego danas, Rusi bili vrlo slabi, Turci isto, Nemci, Francuzi... Secam se da je tada Partizan izbacio CSKA u cetvrtifanalu i otisao na F4. CSKA je tad imao uglavnom ruske reprezentativce, secam se da su imali jednog crnca koji nije bio nista posebno, daleko slabija ekipa nego danasnja.

Edited by LoveHateLove
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ја не мислим да је регионална лига лоше решење, али мислим да оваква регионална лига то јесте. Да се направи јединствен лигашки систем, са другом АБА лигом и са националним првенствима тек од трећег ранга за пет година би пола лиге из Србије било.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dok su otimali igrace ostalim klubovima i zarili i palili srpskom ligom, a pritom imali obezbedjeno mesto u EL, onda ime je toboze bio interes da se ocuva srpska liga. Naravno, kad im je pripreceno da nece moci da igraju EL onda su se odrekli srpskog interesa, ipak je bila bitnija EL. Srpski interes....prica za malu decu....

Partizan je igrao EL zbog srpske košarke.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je to. Herojski poraz momaka protiv CSKA i sudija, bolje od ovoga nije moglo. Kljucno smo izgubili na kraju ne zbog sudija nego zbog onih par usera trojki u poslednjim sekundama napada.. jbg, pad koncentracije makar i na pola minuta je sasvim dovoljan protiv tima kao sto je CSKA. Ostaje uteha da smo i pored manje ili vece kradje u sve tri tekme igrali manje vise egal sa jednim CSKA, sta ces vise.

Edited by Salvation
  • Upvote 1
  • Downvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

CSKA je slabiji u odnosu na predhodne sezone za trenera, jedan Mesina bi ovo dobio 3x20 razlike. Ne bih se složio da je Zvezda oštećena suđenjem, po meni CSKA je oštećen, previše se toleriše rukometna odbrana Zvezde, koraci, tj pogrešno vođenje Jovića i tri sekunde u reketu centara Zvezde.

Pamtiće se 3-0 velikog CSKA. Objektivno Zvezda da podigne spomenik Pešiću jer ih je pustio još u prvoj rundi da prođu i još jedan spomenik Obradoviću jer nije pustio Ivkovića.

 

 

123r48n.jpg

 

Nenadjebiva atmosfera, ovo večeras je bleda senka.

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma jeste, a CSKA nije igrao rukomet isto, ne zajebavaj. Kljucne neke stvari su sudili pogresno, tipa ne-priznavanje cistog naseg kosa kad je Hajns skinuo sa obruca loptu u silaznoj putanji, nepriznavanje kosa uz faul Mileru, smehotresan faul u odbrani Lazicu koji se lepo namestio i tako. Ovo za Jovica, pa covece, lik je ukupno dva puta nesto korisno uradio na mecu, kad bi stigli nesto da mu sviraju.. inace kad je on organizovao igru nista nismo uradili. A sto se reketa tice, ako tebi npr. Stimara kampuje onda ne vidim kako nije i Hajns istom logikom.. sto se toga tice, mislim da je kriterijum bio potpuno isti, sad ako smo mi to vise koristili to je vec druga stvar.

Edited by Salvation
  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ko o čemu Hail i Salvation o suđenju. :haha:

Bilo je malo navlačenja za CSKA, što je i bilo za očekivati, ali nijednu utakmicu nije rešilo suđenje. Nema govora o nekoj krađi.

 

Погађао ЦСКА кад год је било прилике да се окрене меч.

To. Nekako imam utisak da uvek mogu da pogode kada zatreba iz bilo koje pozicije.

 

Ja sam zadovoljan kako su odigrali sve tri utakmice. Očekivao sam da će nas tamo tući sa po 30 razlike.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa dobro, to sam i ja rekao. Daleko je ovo od nekog Efesa npr. svakako nije to tekmu odlucilo nego jebeni nenormalni Teo i Nando, kao i obicno...samo smara sto je CSKA jos jednom dobio malu gurku, koja im verovatno nije bila ni potrebna. Dec ol.

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

ko ce prvi nego Andjus da se javi i likuje..ne bojim se od vrazijeg kota, neka ga je ka na gori lista no se bojim od zla domacega

 

odlicni smo bili..u tri utakmice egal sa CSKA, bravo Zvezdo !!!

 

i jebala ih Arena..Pionir je zakon

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...