Jump to content

NBA


Baal

Recommended Posts

Не слажем се за Редика. Попут Корвера,да не кажем Данливија још један лажни бели шутер. У куртонским екипама ће нешто и да уради, али када је битно неће га нигде бити. Алијупови и кошеви на силу пролазе у регуларном делу сезоне и против слабих екипа, у плејофу ће то теже да иде. Мет Барнс је кошаркашки Арбелоа - прославила га једна утакмица, она у којој је сачувао Брајанта. У нападу је нула, у одбрани је добар, али ништа више од тога. Осим Пола и Барнса ту нико не игра људски одбрану. Титула, никако, финале конференције ни то, Полуфинале плафон. Они да су паметни могу за она два стабла под кошем да узму јако добре играче и да кидају.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam uveliko džonjao.

 

Не слажем се за Редика. Попут Корвера,да не кажем Данливија још један лажни бели шутер.

 

korver >>> danlivi, kapono, redici i ostali stivi novaci.

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Redik je OK igrac za ekipu sa dominantnom centarskom linijom. Kako je povremeno blistao dok je u Orlandu imao Howarda, tako je propao kada je Howard otisao (ne znam kako je stajao sa statistikom, sigurno je sutirao vise, ali gledao sam ih nekoliko puta i ono je bila jedna sprdnja od ekipe, da im nije Afflalo povremeno divljao sa nemogucim ulazima ne bi dobili nijednu utakmicu). Jeste da mi nismo misljenja da su Griffini i Jordani sile u reketu, ali u NBA gde su ljudi verovatno strucniji vlada drugacije misljenje i timovi dosta paznje posvecuju njima tako da ima prostora za sutere kao sto je Redik. Da se razumemo, on je nikakav igrac ali zna da sutira, i to je verovatno i jedino sto ce da traze od njega. Sto se Griffina tice, meni je on odvratan igrac jednostavno zato sto je takav kakav je - simulira i kuka kao najveca smradina na terenu, zna da skace, tehnika mu je 0, ali eto, Clippersi su svoj nacin igre prilagodili tome, sta ce im tehnika kada mogu da trce i skacu preko cele odbrane. Uz Riversa kao trenera Clippersi mogu da budu samo bolji, ali ce da zduvaju kada dodje na red San Antonio koji ima fizicki do jaja igrace da brane sut za tri kao i jelte Duncana koji ce da izdominira nad Griffinima u napadu kad god bude hteo. Mogu oni da igraju ove 130-120 utakmice na pocetku sezone, ali misljenja sam da takva ekipa nikad nece osvojiti titulu. Protiv Majamija npr. apsolutno nemaju sta da traze, sem ako Paul ne ubaci 60 poena u svakoj utakmici. Isto protiv Indijane, Cikaga i ostalih ekipa koje znaju da uspore ritam utakmice i koje imaju fino izbalansiranu postavu sa odlicnom odbranom. Jeste izlizano, ali odbranom se osvajaju titule :bigblue:

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Столетов пост треба штампати као проглас и поделити га свим кошаркашким незналицама. Све је рекао човек. Могу Клиперси да имају и перфектан скор у регуларном делу, чим налете на озбиљнију екипу у плеј офу има да попуше. Индијану,Мајами и Спарсе нема шансе да добију, Чикаго тешко, а богами и Мемфис би имао 50-50 шансе у најгорем случају.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...