Jump to content

Boardwalk Empire (2010-2014)


MissionVao

Recommended Posts

Odbijam da ova tema ne postoji, pogotovo pred dugo ocekivanu trecu sezonu :D

 

http://www.imdb.com/title/tt0979432/

 

Chronicles the life and times of Nucky Thompson, the undisputed ruler of Atlantic City, who was equal parts politician and gangster.

 

Izvrsni producent Martin Scorsese, Steve Buscemi(i jos uvek ima najsexy oci na svetu) u glavnoj ulozi, svaka epizoda zlata vredna :da:

Edited by Lunar

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odlicna serija, pregledao prve dvije sezone i uredno ih obradio i narezao na diskove. Na jesen ce valjda treca sezona, samo sto nemam kablovsku pa cu morati da ganjam ripove po netu.

 

Jedna od legendarnih scena:

 

rOkSQ.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

MA kolko cenio Bushemija stvarno mi nije za ovu ulogu kao Gandolfini za Sopranosa,al skroz je sharmerska serija

 

Meni je Gandolfini kao stvoren za ulogu Tonija Soprana, dok se za Bušemija slažem. On se najbolje snalazi u ulogama kao što je bio u filmu Ghost World (2001) ili Big Lebowski npr.

Edited by Fake City

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

I meni je odlična i zanimljiva serija, mada ja volim uglavnom sve serije sa istorijskom tematikom, još pogotovo ako je radnja malo življa. Najbolji lik mi je Harrow two-face, mada i sad u trećoj sezoni nije loš Gyp Rosetti, That's OK, I wasn't really interested in finishing my thought,” :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam samo dosao da donesem tetki lek, ali i da usput kazem da ova serija r.a.z.b.i.j.a!

Kako su samo likovi odradjeni (pojavljuju se skoro svi poznati gangsteri toga doba - Kolozimo, Torio, Rotstin, Kapone, Lucijano, Lanski, Maseria, itd.)...

 

Poseban kvalitet ove serije je sto je prica razradjena, i sto se nije strogo robovalo istorijskoj autenticnosti radnje. Dobar primer za to je ona situacija Kaponea i Din O'Baniona u cvecari. Citao sam razne knjige o mafiji i njenoj istoriji, i nigde se ne spominje da je bilo ko, pa ni izmisljeni bivsi agent Van Alden spasao O'Baniona. Ima jos mali milion takvih primera u seriji, gde se vidi velika doza kreativnosti autora scenarija.

 

I inace, odlicno uradjena radnja. Uspeli su ono sto nije uspelo ni jednoj drugoj seriji, bar u mom slucaju - na kraju druge sezone bukvalno mi se zgadio Naki (koji recimo u stvarnosti jeste bio korumpirani politicar, ali nema dokaza da je naredio i jedno ubistvo, dok je u seriji najgori od sve dece). Ono, bukvalno mi se prevrce u stomaku sad, kad ga gledam u trecoj sezoni :D

 

Jedina mana je sto je tek treca sezona (odgledao sam prve 2) i sto sam odgledao sve epizode do sada, tako da sad krece ono najgore - gledanje svake nedelje, tj. na preskoke (kao da citas knjigu jednom u nedelju dana). Zato mi je najbolje ispala The Wire - odgledas svih 5 sezona u par nedelja, i boza :)

Edited by Џрк

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...