Jump to content

Boardwalk Empire (2010-2014)


MissionVao

Recommended Posts

Nema razloga da se okonca jer u seriji nema 'ideja' koje mogu da se potrose, njihov zivot je prosto buran i uvek ima nekih spletki i okrsaja.

Zato se nadam da ce trajati jer jer pre svega drama i kao takvu je dozivljavam, ne gledam zbog 'radnje'.

E sad ono sto bi mozda moglo da se ubaci je da se vise paznje posveti nekim zapostavljenim karakterima ili da se ubace novi, umesto onih koji odlaze.

Edited by MissionVao

Share this post


Link to post
Share on other sites

E sad me ubi u pojam. Gledaš zbog drame?

Jbg svako crpi motivaciju iz drugog izvora, al meni je p.k. dramaturgije, a vrlo je teško napraviti seriju sa mafijaškom tematikom i da tako određenu vremensku linju koja se može proveriti i potvrditi kroz istorijske činjenice. Ja nikad nisam znao ništa o mafijaškim bosovima o USA ( osim Kapone-a I Maserije), ali ovde se jasno vide (između ostalog) borba za ženska prava, prava crnaca koliko su bila ugrožena, trgovina alkoholom i narkoticima, kako je sve to počelo. Dramatizovanje može da posluži da drži gletedatelja budnim da celu tu sliku lakše prihvati, ali nikako da bude samo sebi cilj-manje fikcije a više relanosti tj.

 

Ako je pravi Nucky Johnson umro sa 85god, ne može ovaj u seriji da pogine od zalutalog kuršuma u 60toj npr.

Edited by Schneider

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cek sad me gubis, kakve veze ima fikcija vs. realnost? Zvuci kao da zelis da serija ostane sto vernija istorijskim cinjenicama a u isto vreme ti fali sto nema vise radnje.

Kad sam rekla 'zbog drame' mislila sam gledam zbog likova, svidja mi se i kad ih samo upoznajemo, ne samo kad se nesto 'desava'.

Posto serija ne garantuje verodostojnost kapiram da mogu da zavrse kursumom u 60. ako zele da okoncaju seriju pre realnog kraja :ph34r: Mislim ako bi ovako imala 25 sezona ili ce da mnogo fast forward-uju ili nece imati buran kraj :D

Edited by MissionVao

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

^ Bio si u pravu

“After much discussion with my creative team and HBO, we’ve decided to wrap the series after such a great run and look forward to bringing it to a powerful and exciting conclusion,” series creator Terence Winter said in a statement.
Edited by MissionVao

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 7 months later...
  • 2 weeks later...

Odlična je sezona do sada (nisam pogledao poslednju), čak su mi i one scene "kad smo bili klinci" kul, iako sam mislio da će smarati mnogo, samo mi se čini da su ubrzali previše celu priču sa Kaponeom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima još neko da gleda, super :)

Ovo je inače jedina serija koju pratim, jer nemam vremena ni za kakav drugi materijal. Ahem, nije loša sezona, ali je mogla biti i bolja, mnogo su premotali jbg. Ima još dve epizode do kraja, i stvarno mislim da je zbrzano.

 

@Oak

Očekuj tektonske promene u šestoj ep.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...