Jump to content

Serie A


Јарослав

Recommended Posts

Tako je i Kuruz, dok je Zvezda osvajala Pjanović mu je bio na leđima pa poslije prešao na drugu stranu. Ostaje nejasno za koga je 1998. navijao.

 

 

ne, dok je bio maloletnik i mlađi punoletnik

 

posle je odrastao i uozbiljio se

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja

Nisu,vec preduzetnici smradovi koji se uvlacili u dupe svakoj vlasti.

 

 

 

pa kakvo ti je to objašnjenje, života ti?

 

Juventus je korišćen od strane fašista za stalnu kampanju italijanskog nacionalizma, za okupljanje svih Italijana, i prvi je klub koji nije imao samo lokalne navijače već na čitavoj teritoriji Musolinijeve Italije. Povrh toga, služio je i za proizvodnju reprezentativaca koji su osvojili tadašnja dva svetska prvenstva

 

dakle, velika FAŠISTIČKA kampanja je privukla masovno navijače ka Juventusu, to su apsolutno neoborive činjenice, da je Juvetus služio širenju fašističke propagande i da su navijači kluba bili istovremeno i članovi fašističke partije iliti pristalice Musolinija. Navijače je privukao fašizam a ne fudbal.

 

mislim, jasno je meni da je Anjeli ''preduzetnik'', ali valjda je tebi jasno da običan Italijan dođe u prodavnicu i može da kupi šta hoće - ali ko izabere fašističku robu je fašista, i navija za Juventus

 

sever Italije je bio najfašistoidniji deo zemlje, u stvari oni cigani s juga nikad nisu postali fašisti već samo mafijozi. Sever je bio viša rasa koja je podržavala klanje nižih, pa i Srba.

 

I Berluskoni je poreklom sa severa, i jedino ga vadi što mu je ćale bio niko i ništa tada, i da je završio državni fakultet a ne privatni, dakle sasvim obična porodice iz srednje klase. Što opet ne znači da nije bio fašista, sad je čak u dobrim odnosima sa Musolinijevom unukom

 

ali bar Milanovi navijači nemaju takve čvrste veze sa fašizmom kakve je imao Juventus

Edited by Bata Životinja

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja

brate, nisam ti ni poslao wiki link, proveri ponovo

 

a o Italiji sam učio na faksu, postoji odlična knjiga Roberta Putnama

 

u svakom slučaju, navijač za fašiste, tu nema spora

Share this post


Link to post
Share on other sites

brate, nisam ti ni poslao wiki link, proveri ponovo

 

a o Italiji sam učio na faksu, postoji odlična knjiga Roberta Putnama

 

u svakom slučaju, navijač za fašiste, tu nema spora

 

Dobro je,postoji knjiga,ja navijam za fasiste i alkoholicar sam...ajd sada prestani smarati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja

zamara i mene da neko laže da Juventusovi navijači nisu fašisti kao što je to Lemi činio na prethodnoj strani

 

ako vas istina smara nije moj problem

 

zar nije krasno da se osovina zla polako približava

 

Juve-Junajted

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...