Jump to content

Recommended Posts

E pa pazi Gojko. Gospodin bog88dan,koga licno poznajem godinama,jeste nekad zadrt i radikalan u svojim stavovima,i on i ja se u nekim stvari uopste ne slazemo,ali taj covek je u potpunosti iskren i istrajan u svom cilju,poboljsava sebe,stvorio je nesto i jos ce da stvori,svojim radom,verom u sebe i verom u Boga. Njemu mama i tata nisu pomagali kao meni na primer,tako da je on jos na uzvisenijem nivou shvatio sta je muka i odricanje. I ceo mu je zivot pomagala vera,i ostavice nesto iza sebe.

Njemu je vera pomogla da prebrodi teske delove zivota. Tako da kad se nadje neko kao vi da vredja i ismejava pravoslavlje,a ne zna kroz kakvu je muku neku prosao a upravo mu je vera pomogla,prosto mi je smesno

Bez obzira sto mi je prijatelj,imam jos ljudi oko sebe koji su kroz to prosli.

To sto si bio pre 10 godina porices jer te je sramota,jer te povela zudnja i ego da se osecas mocnijim i pametnijim,time sto ismejavas drustvom kojim si okruzen,zato si i nasao ateizam shodan svojom gladju za osecajem nadmocnosti. I to kako,na forumu. Ajde militanti ateisto,povedi svoj "racionalni rat" protiv degenerisanog drustva,ubij nas duhovno.

Meni vera pomaze da gledam pozitivno kroz zivot,a sta tebi ateizam omogucuje ? Da zabranis nadu i srecu vernicima ? Da omogucis da se neki ljudi smatraju manje vrednim i glupim ? Gde je tu ljubav,razumevanje,oprost? Nema ga,samo hladna,bezdusna,zlokobna masina je ateizam.

 

To sto nekom zabluda pomogne, ne menja cinjenicu da je zabluda.

 

Meni ne treba postojanje nikakvog spoljnog entitet da bi u meni postojala sreca, ljubav i razumevanje, ne treba mi strah od pakla da bih bio posten, iskren, dobar, itd, tako da to hladno, bezdusno, zlokobno mozete da okacite macku o rep.

 

 

I sto kaze Sale, sve je to kul itd, ali kakve to veze ima sa Dereticem i Petrovicem?

Ili, kakve veze ima sa poricanjem evolucije? xD

Edited by Demon Seed
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

U svakom slucaju i da se dokaze da je Deretic u pravu (a naravno da nije,definitivno ga Ameri placaju da lupa) nista to nece pomoci nama,ostacemo mali,opet ce nam mocne sile krojiti drzavu,jer interes vlada.

Sto se tice Miroljuba,smejte se vi coveku i recite da je umobolan,al da se pridrzavamo vecine sto kaze,mislim da bi svetu bilo bolje,i opet bi Gojko imao slobodu da hejtuje,a to je jelte najvaznije,oprostili bi mu,jer mi smo pravoslavci,jelte.

 

To sto nekom zabluda pomogne, ne menja cinjenicu da je zabluda.

 

Meni ne treba postojanje nikakvog spoljnog entitet da bi u meni postojala sreca, ljubav i razumevanje.

Ne treba mi strah od pakla da bih bio posten, iskren, dobar, itd.

 

Nije covece u pitanju strah od vecne smrti i od pakla,u pitanju je moral,snaga u coveku,ljubav.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Започињен иницијативу да се окроб скине са места модератора. Нек се носи у своју атеистичку цркву и моли се великом праску.

  • Upvote 1
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije covece u pitanju strah od vecne smrti i od pakla,u pitanju je moral,snaga u coveku,ljubav.

 

To je super, ali nista od toga nema (ajde, ne mora da ima) veze sa bilo kojom religijom

 

Започињен иницијативу да се окроб скине са места модератора. Нек се носи у своју атеистичку цркву и моли се великом праску.

 

Pitah te gore nesto :P

Edited by Demon Seed

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam mali milion puta sanjao nesto sto se kasnije obistinilo ,toliko puta i toliko precizno da ne bih pripisao verovatnoci. Objasnjenje koga se drzim jeste da je mozak tokom sna obavlja kalkulacije, razmishlja o buducim dogadjajima ,neuporedivo mocnije nego sto to mi radimo svesno. Nasa svest je samo vrh ledenog brga u poredjenju sa nasom podsvescu.

Svako ko provede toliko vremena uz neku osobu,a ima veoma blizak i dubok kontakt ,moze da nanjusi da nesto ne valja ,da zna o cemu ta osoba razmishlja , bilo svesno ili jos cesce nesvesno ,ili u snu. Covek cesto ne prepoznaje svoje podsvesne misli ,teznje ,zelje kao nesto sto je deo njegove podsvesti ,vec kao nesto onostrano ,bozansko ili demonsko.

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Неће ме атеиста учити шта је у православљу дозвољено, а шта није.

 

:haha:

 

Ako te je sramota ja da te ucim o pravoslavlju, informisi se kod svestenika pa vidi.

 

Al' nemoj kod nekog liberalnog i fleksibilnog, nego kod pravog svestenika, gde je sve po PSu...

 

 

"Amin" se odnosilo na ono sto je napisao(la :D) Toki, nego se preplice, bas je aktivna ova tema :wub:

Edited by Demon Seed

Share this post


Link to post
Share on other sites

код крутог свештеника, хоћеш да кажеш?

 

Upravo tako, da ga pokara ako nije dobar

 

 

Greh je čak i misliti o pičci, jer ako misliš o njoj, misliš o zadovoljstvu, a sex ne treba da služi za zadovoljstvo nego za ostavljanje potomstva.

 

Što znači da umesto pičke možeš da misliš o deci, to je varijanta seksualnog razmišljanja koja je podržana u hrišćanstvu.

 

Sad su mi se razjasnile neke stvari...

Edited by Demon Seed

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja znam za sedam za koje kazu smrtni....ako se biblija uzme kao autoritet....a sta su oni posle 1054. godine odlucili i izglasali je irelevantno, jer nisu oni ti koji salju i odredjuju ko ce u raj ko u pakao....tj po standardima vernika.

"sedam smrtnih grehova" je pogreshan prevod uchenja koje je napravio papa grigorije veliki u 6om veku. ispravan prevod bi bio sedam glavnih strasti, a buducji da je grigorije to uchenje napravio prepravljajucji uchenje monaha iz prvih vekova, pravoslavni ne prihvataju taj spisak, vecj imaju svoj (par vekova stariji) spisak od 8 glavnih strasti, i malo se razlikuje o kojim strastima se radi. strasti su definisane kao grehovne navike choveka, a greh je posebno delo koje pochini chovek.

 

smrtnih grehova, dakle- posebnih dela, po pravoslavlju ima 20ak, i oni se (za razliku o uchenju o 7 ili 8 glavnih strasti) konkretno nabrajaju u Bibliji.

Edited by рогозуб

Share this post


Link to post
Share on other sites

Мајко Божија, која гомила имбецила...

 

2371_logo.gif

 

 

Preklinjes za ban.

 

 

Nego izgleda dobrim moderatorima mora pismena molba da se posalje sa citatima uvreda, i lekarskim uverenjem o pretrpljenom dusevnom bolu zbog uvrede, da bi to bio validni materijal za ban.

 

Kuš

Edited by Demon Seed

Share this post


Link to post
Share on other sites

"sedam smrtnih grehova" je pogreshan prevod uchenja koje je napravio papa grigorije veliki u 6om veku. ispravan prevod bi bio sedam glavnih strasti, a buducji da je grigorije to uchenje napravio prepravljajucji uchenje monaha iz prvih vekova, pravoslavni ne prihvataju taj spisak, vecj imaju svoj (par vekova stariji) spisak od 8 glavnih strasti, i malo se razlikuje o kojim strastima se radi. strasti su definisane kao grehovne navike choveka, a greh je posebno delo koje pochini chovek.

 

smrtnih grehova, dakle- posebnih dela, po pravoslavlju ima 20ak, i oni se (za razliku o uchenju o 7 ili 8 glavnih strasti) konkretno nabrajaju u Bibliji.

 

zato i rekoh "za koji kazu smrtni"

 

Мајко Божија, која гомила имбецила...

cane-ne-zakeramo-vec-dajemo-slika-150015.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

А, шта, као овде нису ? Јел то хоћеш да кажеш ??

 

Ne pricam o tome jesu li ili nisu, nego o tome da ne mozes da dodjes na forum i pricas ljudima da su imbecili.

 

Ne mogu da verujem da treba u 5 postova da ti se objasnjava ono sto se shvati iz 2 reci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...