Jump to content

Recommended Posts

Izvinjavam se, nisam ja konkretno nista citirao Seselja (daleko bilo), samo me je (radikalni) stav podsetio na njega, kad neko satanizuje nesto sto se ne uklapa u njegov nacin gledanja na stvari i naziva ga antisrpskim.

 

Radikano ne znači ekstremno, nego korenito.

A drugo žalosno je što su se svi Šešeljevi stavovi - aka Ilija Čvorović, pokazali istiniim.

 

Koliko sam ja video, oko 3 vrste se premisljaju koja je poslednji zajednicki predak simpanzi i coveku, i cini mi se da su sve 3 prilicno razlicite od simpanze.

Nisu to ne znam koje razlike, ipak je to "majmun", al' po tom merilu onda ni razlicite vrste majmuna nisu puno razlicite..

 

Gde si to video?

Dokumentarce o kojima pričam su producirale ozbiljne kuće, ozbiljni su dokumentarci. Svi smo ih (valjda) gledali. Nikada nisam čuo dvoumljenje oko toga. Oko 3 vrste. Čak ima i mnogih drugih nelogičnosti, ali nije ova tema za to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Radikano ne znači ekstremno, nego korenito.

 

Znam sta znaci radikalno, ali u politici je radikalizam skoro uvek nosi sa sobom taj ekstremni deo, jer kad nesto menjas iz korena, menjas ga u velikoj meri, tj. ekstremno, zar ne?

Ruku na srce, to sto sam napisao gore radikalni sam vise sam mislio kao "radikalski"...

 

 

Gde si to video?

Dokumentarce o kojima pričam su producirale ozbiljne kuće, ozbiljni su dokumentarci. Svi smo ih (valjda) gledali. Nikada nisam čuo dvoumljenje oko toga. Oko 3 vrste. Čak ima i mnogih drugih nelogičnosti, ali nije ova tema za to.

 

Ovde:

http://en.wikipedia....common_ancestor

 

Kaze ove 3 vrste se uklapaju u vremenski period i morfologiju najvise:

Ardipithecus kadabba, Sahelanthropus tchadensis, Orrorin tugenensis

 

Nisam to ozbiljno proucavao, ceprkao po internetu ko zna kad o tome, i upamtio te tri pominjane vrste, a pominju se cini mi se i u nekom od onih klipova koje je neko kacio na temi "Evolucija".

 

Dokumentarce koje pominjes sam mozda i gledao, ali pitaj boga kad, i ne secam se nijednog konkretnog dokumentarca i konkretnih vrsta koje su se pominjale...

Edited by Demon Seed
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala Demon seed-e, već imam pitanja povodom linkova koje si dao, ali sačekaću da proučim.

Ima i na onoij temi o evoluciji nekih pitanja koje sam postavio, ali ostadoh bez odgovora.

 

U svakom slučaju ove 3-sub vrste pružaju dobar temelj za dalje istraživanje.

 

tnx!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest HEFEST

Bog sigurno postoji i tu nema sumnje. I meni je neverovatno bilo kada sam to spoznao, ali cinjenice se moraju prihvatiti pa ma kakve bile. Uprkos tome nisam vernik i mislim da su to klasicna zaludjivanja. Po hriscanstvu ja nikako ne bih mogao da sanjam buducnost, ali ja to ipak uradih 2 puta. Momci hriscani ja cu vam samo reci da mozete biti sugurni u postojanje vise sile jer sam joj ja svedok, ali ne sledite tu veru slepo jer za nju nemate stvarno nekih dokaza koji bi vam rekli da je bas ta vera prava.

 

Mada mozda i ja pogresno tumacim neke hriscanske citate. Ne znam vise da li su moji snovi bili vidjenje, predvidjanje ili sta vec.

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Мајко Божија, у шта се ова теме претворила...

 

 

 

 

Trut je i kriv i dužan što postoji.

Šalu na stranu, Trut (osim ako se čovek ne sprda na ovoj temi) je sramota za nekog hrišćanina i pokazuje elementarno nerazumevanje oko nečega oko čega brani najsrčanije.

Ako zaista imaš 15 god. imaš mnogo pismenija štiva da proučavaš od Trutovih preporuka Deretića i sličnih (ima toliko jakih žitija recimo, koje i ateiste ne ostavljaju ravnodušnim), jer ovo što je na ovoj temi je zaista sprdačina i ništa drugo.

 

Где сам показао елементарно неразумевање ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Моја баба је гледала лајв наступе Јоилове пре пар година :haha:

Кад је она, баш побожна жена, рекла да је будала све ми је било јасно :haha:

a poshto je tvoja baba merilo pravoslavlja onda okej.

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ти си цела будалетина

 

Naravno.207cm i 100 kila komplet budaletine.

 

Cim nemaju argumenata vredjaju vec sam vam to napomenuo klasican ateisticki radikalizam

 

Hriscanin napada ateista za nedostatak argumenata. :haha: Pa ovo je sjajno! :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po tebi, koliko ljudi koji sebe smatraju pravoslavcima znaju sta je pravoslavlje?

vrlo malo. shto se tiche teologije i etike- nekoliko desetina hiljada, ne znam tachno, ali vrlo malo broj u odnosu na to koliko se ljudi izjashnjava kao pravoslavno; a ako se toga doda i poznavanje eklisiologije- par hiljada ljudi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...