Jump to content

Recommended Posts

"Vaskrsenje Isusa Hrista je najargumetovaniji dogadjaj u istoriji covecanstva", samo cu ti reci ako stvarno verujes u ove stvari uzmi malo da se obrazujes.

 

Jos vidim da lik lazni doktor nauka. :haha:

Edited by Mita

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Vaskrsenje Isusa Hrista je najargumetovaniji dogadjaj u istoriji covecanstva", samo cu ti reci ako stvarno verujes u ove stvari uzmi malo da se obrazujes.

 

da znas koliko je to na (neretko sasvim ozbiljnim) konzervativnim i crkvenim univerzitetima na zapadu uobicajena i prihvacena postavka stvari zapanjio bi se mozda. postoje citave katedre posvecene apologetskom "izucavanju istorije" gde se vadeci sitna crevca iz novozavetnih spisa, kao da su pritom ne znam kakvi istorijski izvori u pitanju, izvode neki zakljuci tipa "moralo je biti tako posto nista ne pise o tome".

 

Bog sigurno postoji i tu nema sumnje. I meni je neverovatno bilo kada sam to spoznao, ali cinjenice se moraju prihvatiti pa ma kakve bile. Uprkos tome nisam vernik i mislim da su to klasicna zaludjivanja. Po hriscanstvu ja nikako ne bih mogao da sanjam buducnost, ali ja to ipak uradih 2 puta. Momci hriscani ja cu vam samo reci da mozete biti sugurni u postojanje vise sile jer sam joj ja svedok, ali ne sledite tu veru slepo jer za nju nemate stvarno nekih dokaza koji bi vam rekli da je bas ta vera prava.

 

Mada mozda i ja pogresno tumacim neke hriscanske citate. Ne znam vise da li su moji snovi bili vidjenje, predvidjanje ili sta vec.

 

kako objasnjavas da nisi vernik a da znas provereno i na osnovu cinjenica da ima boga. to moze da samo da znaci da jesi vernik na liniji da verujes u nesto sto znas i u sto si siguran.

Edited by Čarli
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

@bogdan

odlican argument. sad je na tebi teret dokazivanja da postoje "oci za gledanje boga"

umesto jednog tereta dokazivanja sad imas tri.

em moras da dokazes da postoje nekakve specijalne spiritualne oci, em moras da dokazes da se bas njima moze dokazati postojanje boga, em konacno moras i dokazati to.

ateisti obozavaju takve stvari.

Edited by Čarli

Share this post


Link to post
Share on other sites

@djonzi

e to to :haha: :haha: :haha:

 

@pajathetrut

ne mogu ateisti biti izmet datog drustva generalno zato sto imas citava drustva i goleme zajednice koje su ateisticne, npr pripadnici djainizma; pitaj rogozuba

Edited by Čarli

Share this post


Link to post
Share on other sites

@bogdan

odlican argument. sad je na tebi teret dokazivanja da postoje "oci za gledanje boga"

umesto jednog tereta dokazivanja sad imas tri.

em moras da dokazes da postoje nekakve specijalne spiritualne oci, em moras da dokazes da se bas njima moze dokazati postojanje boga, em konacno moras i dokazati to.

ateisti obozavaju takve stvari.

Е видиш у томе је заблуда није на мени терет јер ја имам увек пред собом слику Свевишњег то је терет оних који Господа не виде иако им је он дао све .
  • Upvote 1
  • Downvote 5

Share this post


Link to post
Share on other sites

@paja

jedini tvoj sledeci rezon bi mogao biti da su onda takva drustva u celosti sacinjena od izmeta

ali to ne bi bilo u skladu sa izrazom koji si upotrebio: "izmet jednog drustva" jer to oznacava da postoji i drugi deo drustva koji nije izmet; ili da je drustvo sve ono sto nije izmet

Edited by Čarli

Share this post


Link to post
Share on other sites

Е видиш у томе је заблуда није на мени терет јер ја имам увек пред собом слику Свевишњег то је терет оних који Господа не виде иако им је он дао све .

 

to je sasvim korektna odbrana tvojih uverenja u slucaju da mi *tebi* tvrdimo da 'bog ne postoji'. ako ti tvrdis da jasno vidis boga pred sobom jedino je red da ti poverujemo i da te ne ubedjujemo u nesto u sta ne mozes da poverujes.

ono o cemu se radi je to da *ja* ne vidim boga pred sobom i kad mi neko drugi pokusa reci da bog postoji i da ja mogu da ga vidim - te ga ja i dalje ne vidim - ja u to ne verujem.

eto to ti ateizam 101

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svi pozeri su dijareja eto to je on hteo reci da vam prevedem , bilo pozeri u muzici ,pozeri u Veri , pozeri u Neveri , pozeri u politici to je talog drustva to je sadrzina septicke jame zvane svet .

 

ne treba da mi ti govoris sta je mislio, valjda cu da sudim o tome sta je doticni mislio na osnovu onoga sto je sam rekao, a ne na osnovu toga sto ti mislis da je rekao.

meni je jasno da je on rekao da oni koji su ateisti u svim ljudskim drustvima su izmet. i tu nije uzeo u obzir da postoje drustva koja nisu teisticna te mu je klimava ta tvrdnja, odnosno nejasna u najbolju ruku (ako cemo biti rigorozni, pada u vodu automatski).

 

Da samo sto je razlika izmedju mene i tebe sto ja idem putem Istine a ti si jos u zabludi . Ali drazesna stvar je pokajanje i spoznanje Istine .

 

ja verujem da ti verujes da sam ja u zabludi, ali mene interesuje nesto drugo, a to je sledece:

da li ti verujes da ja verujem da sam u zabludi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

I opet cete jednog dana tvrditi da ste veci hriscani od nas kad progledate,BANDO CRVENA !!! Nije pitanje koji je veci vernik,nego da li doista i jeste. A vi ce te to opet biti,i pokajace te se,tako mi Boga.

  • Downvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne verujem ja smatram da ti mislis da je ono u sta ti verujes istina a to je zabluda tvoja .

 

ok, slazem s da je sa tvog stanovista to moja zabluda

ali ti prihvatas da sa mog stanovista to nije zabluda (zato sto mislim da je ono u sta verujem istina)

 

ok kad smo to rascistili, idu sledeca pitanja:

"da li je ispravno da covek veruje u ono u sta je poverovao i u ono sta misli?"

"da li je bolje da covek veruje o ono sto je *neko drugi* poverovao i sta misli, nego da i dalje veruje u ono sto sam veruje i misli?"

Share this post


Link to post
Share on other sites

Православље је ствар вере и не треба да се доказује, ил верујеш ил не.

Што се тиче Дарвина такође се ради о једној теорији која није доказана, али делује као најлогичније објашњење

и ту је ствар ил верујеш тим научницима што то потврђују, ил поповима који потврђују постојање Исусово.

Мртва трка...

 

А моје мишљење је да постоји нека виша сила покретач и творац свега, али не мислим да је то неко човеколико биће

које људима кроји судбину.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Православље је ствар вере и не треба да се доказује, ил верујеш ил не.

ne treba i ne može da se dokaže...

i dok se ne dokaže nije istina već samo verovanje da je istina...

pokaite se, HULK će vam suditi!

  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

ok, slazem s da je sa tvog stanovista to moja zabluda

ali ti prihvatas da sa mog stanovista to nije zabluda (zato sto mislim da je ono u sta verujem istina)

 

ok kad smo to rascistili, idu sledeca pitanja:

"da li je ispravno da covek veruje u ono u sta je poverovao i u ono sta misli?"

"da li je bolje da covek veruje o ono sto je *neko drugi* poverovao i sta misli, nego da i dalje veruje u ono sto sam veruje i misli?"

pitanje broj 1 Ako je ono u sta covek poverovao i ako je ono sto misli zabluda ili neistina onda nije ispravno

Pitanje broj 2 Ako je ono sto je neko drugi poverovao istina i ako je ono sto drugi misli ispravno onda covek treba da veruje u ono sto je neko drugi poverovao i ne treba dalje da veruje u ono sto je pre toga verovao i mislio jer je to bila zabluda .

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

pitanje broj 1 Ako je ono u sta covek poverovao i ako je ono sto misli zabluda ili neistina onda nije ispravno

Pitanje broj 2 Ako je ono sto je neko drugi poverovao istina i ako je ono sto drugi misli ispravno onda covek treba da veruje u ono sto je neko drugi poverovao i ne treba dalje da veruje u ono sto je pre toga verovao i mislio jer je to bila zabluda .

 

znaci ispravno je da covek ne veruje u ono sto je poverovao (pa makar to objektivno bila zabluda), i da ne veruje u ono sto je saznao.

to se zove shizofrenija tebra

u najboljem slucaju, ako covek ne veruje u ono sto je poverovao onda ne moze da veruje ni u sta, pa prema tome ne moze ni da donosi odluke, dakle ne moze ni da zivi; to je onda ili brza smirt ili mozda puka animalna egzistencija, oslanjanje jedino na animalne impulse.

 

ne svidja mi se to tebra, ja bih radije da zivim, da mogu da verujem, da mogu da razmisljam itd.

dakle da ostanem ljudsko bice

Edited by Čarli

Share this post


Link to post
Share on other sites

Боги синко, тражи од Исуса да ти истетовира слику тако да изгледа као она на папиру, сам кажеш да је свемоћан.

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...