Jump to content

2014.02.23. *Dom omladine, Beograd* Napalm Death, Hatebreed, Nadimač


Lou

Recommended Posts

Neko je ranije pomenuo da su Hatebreed jedan od najenergicnijih i najzanimljivijih bendova uzivo.Nisam takvu sliku stekao kada sam ih gledao na Exitu,otisao sam sa pola koncerta.Puno buke,lozenja i nista vise od toga,svaki rif slican ko jaje jajetu.Moram priznati,da su prvi mini i album na Victory,sjajni i da ih i dalje imam u kolekciji,ali ovo posle nema vise nikakve veze,osim debele komercijalstine.Neki bendovi imaju dobar menadzment i uspeju bolje da se prodaju i to je to.Koliko je samo boljih bendova toga tipa ostalo u zapecku (Full blown chaos,Stigmata,Cataract,itd). A to sto je promoter,njih upario sa ND,cisto iz komercijalnih razloga,tu nema neke velike mudrosti.Dva benda nemaju ni najmanje slicnosti u stilu,vise su ND hardcore nego ovi sto pretenduju da to budu! U svakom slucaju,lep provod fanovima koji se spremaju da posete svirku.Ja sam ND gledao nekoliko puta,u naponu njihove snage,na Harmony corruption turneji,i to je bio jedinstven dogadjaj,koji cu pamtiti citav zivot!Onaj prvi koncert u SKC-u,je bio ocaj,jer sala nema akustiku za takvu vrstu bendova,nijedna pesma se nije razaznavala!Tada su bolji utisak ostavili At the gates!

  • Upvote 3
  • Downvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

@excel fan

 

Vidiš, ja bih pre rekao da su kod Full Blown Chaos i Cataract svi rifovi slični k'o jaje jajetu ali to je već individualna stvar .

Mada verujem da će se vremenom isto dogoditi i sa Hatebreed jer im je još pre par godina otišao gitarista koji je, barem po meni, pravio razliku izmedju Hatebreed i ostalih bendova sličnog usmerenja.

Sve je stvar ukusa.

Edited by perzekjušn menijak

Share this post


Link to post
Share on other sites

Raznolikost je ono sto pomaze da se ovakve turneje jos uvek desavaju. Sve je manje fanova i ljudi koje uopste zanimaju kocerti bilo kog ekstremnog stila. Sto pre to shvatite bice bolje svima u smislu da ce turneje jos uvek moci da svrate ovamo i da ce se prodati dovoljno ulaznica da se pokriju OGROMNI troskovi svega toga...Ako nastavite da kenjate po jednima il drugima, bojkotujete ove ili one.sve ce stati i to je to!

 

Vidimo se u Domu sutra, ulaznice su u prodaji od 19h na ulazu u Amerikanu (stepenice) ali i danas na svim prodajnim mestima

 

\m/

  • Upvote 2
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Raznolikost je ono sto pomaze da se ovakve turneje jos uvek desavaju. Sve je manje fanova i ljudi koje uopste zanimaju kocerti bilo kog ekstremnog stila. Sto pre to shvatite bice bolje svima u smislu da ce turneje jos uvek moci da svrate ovamo i da ce se prodati dovoljno ulaznica da se pokriju OGROMNI troskovi svega toga...Ako nastavite da kenjate po jednima il drugima, bojkotujete ove ili one.sve ce stati i to je to!

 

Vidimo se u Domu sutra, ulaznice su u prodaji od 19h na ulazu u Amerikanu (stepenice) ali i danas na svim prodajnim mestima

 

\m/

 

Nema ovaj post nikakve veze sa tobom,taj paket je neko tamo daleko napravio,ti si ga samo preuzeo i ugovorio koncert ovde,i to je to.Samo konstatujem u vezi Hatebreed i velika je steta sto od toliko stotina boljih bendova,oni su bas morali njih da stave!Shvatam ja sve u vezi isplativosti i da je glavni motiv velika zarada.Nekad su isle pocetkom osamdesetih turnje tipa Slayer i WASP,vazda je to bio glavni cilj,da sto raznolikija publika dodje na cert,malo reda sira,pa slanine,itd!

  • Upvote 2
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neko je ranije pomenuo da su Hatebreed jedan od najenergicnijih i najzanimljivijih bendova uzivo.Nisam takvu sliku stekao kada sam ih gledao na Exitu,otisao sam sa pola koncerta.Puno buke,lozenja i nista vise od toga,svaki rif slican ko jaje jajetu.Moram priznati,da su prvi mini i album na Victory,sjajni

 

Ovo je toliko predvidivo da boli. Šta, dogovorilo se vas nekoliko u društvu da mrzite komercijalu (šta god to bilo), iako sve što slušaš jeste komercijalno čim dođe sa drugog kontinenta u jebenu Srbiju. :D To što je boldovano je u rangu nekog lokalnog hardcore benda iz Srbije. Ono kasnije ih je proslavilo i kvalitetnije je.

 

i da ih i dalje imam u kolekciji,ali ovo posle nema vise nikakve veze,osim debele komercijalstine.Neki bendovi imaju dobar menadzment i uspeju bolje da se prodaju i to je to.Koliko je samo boljih bendova toga tipa ostalo u zapecku (Full blown chaos,Stigmata,Cataract,itd).

 

Ukusi su različiti, ali ne mogu se ovi bendovi porediti sa Hatebreedom. Naročito FBC, koji je predosadan....

 

A to sto je promoter,njih upario sa ND,cisto iz komercijalnih razloga,tu nema neke velike mudrosti.Dva benda nemaju ni najmanje slicnosti u stilu,vise su ND hardcore nego ovi sto pretenduju da to budu! U svakom slucaju,lep provod fanovima koji se spremaju da posete svirku.Ja sam ND gledao nekoliko puta,u naponu njihove snage,na Harmony corruption turneji,i to je bio jedinstven dogadjaj,koji cu pamtiti citav zivot!Onaj prvi koncert u SKC-u,je bio ocaj,jer sala nema akustiku za takvu vrstu bendova,nijedna pesma se nije razaznavala!Tada su bolji utisak ostavili At the gates!

 

Neko ti je već objasnio zašto se žanrovski različiti bendovi spajaju na turnejama. Lično, nemam ništa protiv toga i to mi je zanimljivo. Npr., gledaću neki bend koji do sada nisam gledao i na koji ne bih otišao da sviraju uz domaću podršku... Imamo sreće jer sutra gledamo dva odlična benda.

Edited by Tag Hoya
  • Upvote 2
  • Downvote 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo ti uzivaj i pozdravi mi Cojsa,mada mislim da je i on odavno odustao od takvih bendova!A ta prva izdanja na Victory su jedino sto njih vezuje za kakvu takvu hardcore pricu,ovo posle je samo maco sranje,sa energijom koja zapravo to i nije,nabudzena produkcija kao i ona vestacka tvorevina Fear factory,isti kurac,samo drugo pakovanje!

  • Upvote 1
  • Downvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stvar je jednostavna, kome se ne sviđa da gleda Hatebreed, može da ode odmah posle Napalma. Stvar je ukusa, ima dosta onih koji vole ND, ima i fanova HB, ovaj kombo je dobar i za jedne i za druge. Sve ostalo su tinejdž gluposti u fazonu "moj omiljeni bend je bolji od tvog omiljenog benda i ja sam zbog toga veći metalac".

  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...