Jump to content

2014.11.06. *SKC, Beograd* Tarja Turunen


LazaGNR

Recommended Posts

@chessara

nisam rekla ja nista vezano za njen glas niti za njena prva tri albuma, jako ih volim sve, samo smatram da mnogo tu sminke ima

poredjenja radi, xandrijin poslednji album (ili mozda pretposlednji, jebem li ga da l' su izbacili nesto posle toga, verujem da se zove nekiworld's end) je lagano na nivou sa tarjinim najboljim radovima kada dodje do pevanja

slusala sam tu ribu live, ne moze tarja da joj pljune pod prozor otprilike

a sto se scenskog nastupa tice, sve mi je to hladno, bezosecajno nekako

nema onaj momenat da mi suze krenu (a ja sam neko ko place uz iced earth, pa makar adrenalina radi)

dzaba ona mase rucicom gore/dole (gde je dash na ovoj jebenoj tastaturi) kada niko ne zna koju pesmu peva

meni to nije show, meni je show kada bre cela sala peva i ono sto ti daje taj neki filing su ljudi koji te maksimalno isprate

tipa korn jebeno ceo exit kleci, 20000 ljudi kleci kad covek kaze GET DOWN

to je bre show

show je kad nateras markusa da natera ostatak benda da se svira majesty, to je show

kad bend vidi bre da ga jebeno obozavas pa je srecan sto je dosao

ovo je klasicno odradjivanje

cujem komentar iz publike "ne razumem sto ovo nije u sava centru"

pa da moze da primirise stivenu sigalu mozda i da bude u sava centru

ne moze jebi ga

 

@najc

svakako da bi vredelo otici, to bi bio koncert za gledati jer bi znali ljudi sto su dosli

jer da je i anet sa njima, da zamlatara rucicom, svi bi bre urlali

i floorka kad skoci svi bi skakali

ova sta god da uradi belo je gledaju

 

also @chess

nije ovo hejt, ovo je razocaranost i afekt vezan za sve prozivke svih metalaca za ovih poslednjih x godina kako tarja i najtvis ne saradjuju

better off without her

muzika im je zrelija, vokali su im pogodniji, uzivo su neuporedivo bolji

sam dokaz ti je cinjenica da neko ko ne zna jezik na kome peva taj jezik savrseno prica na albumima a live ne zna svoje pesme da peva

kako to moze da bude dobar live, pobogu?

 

evo ti jos jedan kretenski primer ali

fabio leone

on covek ne zna da prica, to je tuzno koliko ne zna

ali ne folira, on je na albumu isti kao uzivo

performans identican, energija ogromna, glascina u nebesa pa izgovaraj ancient bukvalno kako se pise, al' ne foliraj jebote

  • Upvote 5
  • Downvote 5

Share this post


Link to post
Share on other sites

blajvi ga bebo raspala, idi slusaj tamo power electronics pusti me da nostalgisem na miru i da se lozim na ''metal za decu'', i ovako sam gotovo iskorenio to isto u sebi

 

cinjenica #1 - tarja i nightwish su izmislili sve te sandrije, xandrije, abonose, epike, sirenije i ostale. moguce da neke od tih tamo bolje pevaju od nje(sada verovatno da, ali za njihovo postojanje u takvim bendovima u tom obliku je zasluzna tarja kao prvi uzor i njoj mogu da pljunu samo pod prozor)

 

cinjenica #2 - tarja ima odlican scenski nastup i ona je prevashodno operska pevacica, cak za jednu takvu pevacicu poprilicno je pokretna i ziva na bini, ja se licno najezim svaki put kad krene da dominira na kraju ovog klipa:

 

 

koliko ja vidim svi tapsu i svi su ukljuceni u koncert

 

cinjenica #3 - tarja ima relativno kratku solo karijeru i ne mozes da ocekujes sada da ce na njenim koncertima ljudi da se ponasaju u ekstazi zato sto ona nema ni blizu tako dobre hitove koje odjekuju kod publike kao kada je bila sa nightwishom. ona prvo mora da napravi jako dobre hiticne pesme koje ce da se slegnu vremenom i da izgradi dobru reputaciju da bi sad ljudi burnije ispratili te iste pesme, to ne vazi samo za nju nego za sve ostale izvodjace naravno.

 

cinjenica #4 je povezana sa #3 a to je da je Majesty stvar koja je napisana pre 25 godina i naravno da ima reputaciju kulta kod publike, naravno da ce svi da podivljaju kada krene

 

i cinjenica #5 - a to je da nije isti tip nastupa korn i tarja, zasto bi sada tarja trazila od ljudi da se sutkaju u publici ili da govori get down, dovoljno je da kaze ruke gore i to je to, drugacija je vrsta muzike

 

ne mislim da je nightwish sada uzivo nesto mnogo bolji, rekao bih samo da su im nastupi pompezniji i nabijeni kojekakvim efektima pa ti se cini, sviracki su oni dostigli kulminaciju pre 10 godina

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

E, drago mi je što imam sa nekim normalnim konačno da diskutujem o stavovima ovog tipa, to jest da znam da neće nešto da se ljuti i svira kurcu

Cheers to that

E sad

 

#1 to što su napravili nešto i što su uzor nečemu ne znači ni blizu da je sve posle toga beznačajno I na to dodaj pojedine goth bendove koji su imali vokale tog tipa i ranije.

 

#2 se ne slažem iz prostog razloga što je meni njeno vrtenje u krug definicija ne znam šta ću sa sobom i dodatno me iritira presvlačenje jer mi deluje kao popunjavanje praznine između dve nezabavne pesme

Dodajem još jednom da je imala izuzetno dominantne momente ali da je trebala da gracefully prestane da se bavi hodanjem nasamo. Što lepo nije razvila opersku karijeru? Prosto-nedovoljno je dobra. MOŽDA je nwkada i bila, dada više nije.

 

#3 bullshit. leprous je primer koji random pada na pamet. Dodaj na to da tarja ima ime iza sebe, ovi imaju "samo" fenomenalnu muziku i nastup

I da, to za majesty nema veze s mozgom, oni kod nas kad sviraju, sijaju od sreće, njoj se to nigde ne vidi

 

4# jeste, stoji da nisu isti tip muzike, al' evo ti promera radi sonata koja je gej, pa ljudi opet klečali, skakali, plakali, urlali

Fan base joj je horor

Pobrkala sam lonce sa navođenjem teza, u svakom slučaju kapiram ja tebe i odbranu nje kao nekog idola iz detinjstva ali mi se uvek kosilo sa razumom da uzdižem lik a ne delo

 

A što se te izjave za ne tiče, ne mogu da verujem da veruješ u to sto si napisao

 

 

 

  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ #1 mogu da se slozim da su u ovom trenutku gomila tih bendova koji su se izrodili iz NW-a i njihove pevacice bolje od tarje sada, tarja sada se raspada vokalno i to je cinjenica i albumi su joj suvi prosek i to je cinjenica, ali da su bolje od nje u najboljim danima to nema sanse

 

@ #2 to je tvoj dozivljaj i ne mogu ja to nikako da osporavam, mogu da kazem da se ne slazem sa time ali to ne znaci nista

 

@ #3 istina je da se tarja slepa sada i na to ime i na reputaciju iz nightwisha i to ce uvek biti ali to je prosto tako, kada imas uspesnu karijeru neke vrste iza sebe, to ne moze tek tako da ispari i da se nastavi dalje kao da si niko i nista. brate, ponovo mesas leprous i tarju, ne mogu da se mesaju te dve vrste muzike, leprous svira dinamicniju muziku sa tim zabodima ljudi moraju da se prime i da se ukljuce na neki nacin mada i ne moraju. zavisi kako sta dozivljavas, nekad ti se mozda cini da su do jaja, nekome ce izgledati da tezgare, sveje to subjektivno. a i ono ja sam bio na leprousu ok je bila svirka al nista spektakularno od publike, publika je generalno sve mrtvija na koncertima i svi su nesto old, ono zlo se odvija na bini a ono kuliranje tamo iza, al to je neka druga prica.

 

meni je nightwish dostigao muzicku kulminaciju sa wishmasterom, posle toga je sve slabije. nikad se ja nisam lozio na megalomanske nastupe i efekte, ja volim ono klub i prisniju atmosferu, to je moj fazon

 

i meni tarja nije idol iz detinjstva i niti sam fanboj tarja fanatik ili tako nesto, da jesam ja bih otisao na koncert, nego prosto govorim o tome kako ona utice na mene, pojavom i glasom

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ništa, Čes, da se zadržimo na tome da se mišljenja razlikuju prosto da ne preraste u nešto što ne želim jer te izuzetno poštujem i poštujem tvoje pravo na mišljenje

Meni se ič ne dopada ali to sam samo ja :)

Da se vidimo nekom prilikom boljom od ovog koncerta

  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

jebote

ovo je tuzno

mrtviju publiku u zivotu nisam videla

fazon samo prvi album znaju ljudi i to je to nikoga ne boli kurac osim kad udje u publiku da ih dira, onda svi posvrsavaju

 

bitno da se ona presvukla

kakva ceca ffs

 

na cecu bar znaju ljudi sto su dosli

 

i nesto bre ovi mase ceo bis, ko da neki levi stim sviraju

ne znam ni sto sam ukljucila ovo samo se iznervirah bezveze

 

ja ne znam bre sta vi jedete kurac svi da je ova tarja ikada bila nesto, bila na ispeglanim studijskim albumima, sve ostalo go kurac

nula pojava, nula nastup, nula engleski jezik

jedino sto zna da se presvuce i da djipa u krug i da se slihta publici

ona postoji jer publika postoji

kurac, postoji jer joj je dragi platio mnogo neprofitabilnih albuma

anet joj i otac i majka

floorka aneti i otac i majka

 

izvinjavam se svim fanovima tarje, al' ono... samo sam realna

dolazi od nekoga ko jako voli najtvis i prvi album doticne

 

uzivo je za smece

posle prvog albuma je za smece

njena publika je za deponiju

 

kakva je ovo publika, ovo nije publika

bolju publiku sam gledala na hitu dvesta dvojke pre 10 godina

 

Ako je ovo komentar samo na osnovu snimka, onda prilično grešiš. Koncert je bio sasvim solidan, a i ima nas koje boli uvo da skačemo i divljamo, naročito ne na koncertu Tarje Turunen, nije da je baš Slayer u pitanju. Publika na snimku deluje statično, ali su atmosfera i feedback tokom celog koncerta bila super.

Share this post


Link to post
Share on other sites

jebote

ovo je tuzno

mrtviju publiku u zivotu nisam videla

fazon samo prvi album znaju ljudi i to je to nikoga ne boli kurac osim kad udje u publiku da ih dira, onda svi posvrsavaju

 

bitno da se ona presvukla

kakva ceca ffs

 

na cecu bar znaju ljudi sto su dosli

 

i nesto bre ovi mase ceo bis, ko da neki levi stim sviraju

ne znam ni sto sam ukljucila ovo samo se iznervirah bezveze

 

ja ne znam bre sta vi jedete kurac svi da je ova tarja ikada bila nesto, bila na ispeglanim studijskim albumima, sve ostalo go kurac

nula pojava, nula nastup, nula engleski jezik

jedino sto zna da se presvuce i da djipa u krug i da se slihta publici

ona postoji jer publika postoji

kurac, postoji jer joj je dragi platio mnogo neprofitabilnih albuma

anet joj i otac i majka

floorka aneti i otac i majka

 

izvinjavam se svim fanovima tarje, al' ono... samo sam realna

dolazi od nekoga ko jako voli najtvis i prvi album doticne

 

uzivo je za smece

posle prvog albuma je za smece

njena publika je za deponiju

 

kakva je ovo publika, ovo nije publika

bolju publiku sam gledala na hitu dvesta dvojke pre 10 godina

Dao bih ti 200 pluseva da mogu

  • Upvote 1
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

da ne znas ko peva, tarija ti zvuci kao neka baba. ima bas taj bapski glas. ova nova pevacica dominira. anetu me je bilo blam da slusam (transfer blama) koliko se ocajno meuklopila u bend.

 

ali kako god okrenes nw je imao hitove i jako dobre pesme (thanks to utripovani klavijaturista). slusao sam ih na zigetu one godine kad je izasao wishmaster (ne secam se koje) i to je bilo da se najezis kad pocne, da se ne lazemo.

 

i niko u (tom fazonu muzike) jos nije zajebao uzivo ever dream sa end of era.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tarja je nabolja isto onako ko sto je i Metalika najbolja zato sto je kao prva, a i nije bas prva. Komercijala cini svoje i onaj ko je najeksponiraniji ljudi kazu i da je najbolji. Nije bas uvek tako, a po meni nije nikada sem mozda kada su u pitanju Elvis ili Majkl Dzekson.

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...